KatkaLas KatkaLas komentáře u knih

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Krásná dojemná kniha.

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Vždycky, když si přečtu tuhle knihu, dojde mi, že by mohlo být i hůř. Daleko hůř. Forma knihy mi vyhovovala, každá myšlenka tak dostává jasný výraz. Třeba to pomůže i vám, když dneškem nastala další "těžká doba".

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Asi mám novou oblíbenou spisovatelku. Píše s lehkostí a přeci se u jejích knížek dojímám, usmívám, no, zkrátka si je moc užívám a všem vám je doporučuju.

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Hlavní hrdinka se chovala iracionálně, ale to vůbec nevadilo. Do knihy, jejího ladění i děje to tak nějak zapadalo. Četlo se mi to dobře.

27.02.2022

Vdáváme matku a jiné povídky Vdáváme matku a jiné povídky Gerald Durrell

Text, který mě dojímá svou laskavostí. Líbí se mi, jak dokáže vystihnout slovy svůj vztah nejen k matce a vlastní rodině, ale taky kamarádům. Je to odpočinkové čtení, ale ani minuta nad touto knihou není promarněná.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Je to nesmírně odlehčená četba, ale není se zač stydět, zvášť, pokud si chcete odpočinout a toužíte po nějaké romantice, která vás neunaví.

23.11.2020 5 z 5

joo, možná je to četba pro kluky a náctileté, ale já jsem z téhle knihy unesená. Děj, postavy, obálka, prostě celá ta kniha je skvělá, úžasně zpracovaná, víc takových knih!!

Proč všichni odcházejí Proč všichni odcházejí Zuzana Dostálová

Četla jsem teď nové vydání a moc se mi líbilo. Není to špatná kniha. Má nadhled, místy je dojemná. Dobře se čte.

20.03.2024

Konec starých časů Konec starých časů Vladislav Vančura

Vančurův styl mi moc nesedí, jeho knihy se mi čtou velmi obtížně, přestože jsou napsané krásným jazykem, neumím ho ocenit. U téhle knihy se ale něco zlomilo. Četla se mi dobře. Líbilo se mi místo i doba, do níž je příběh zasazen, vedla mě ke zjišťování nových informací, nastudování si o té době něco víc. Líbily se mi charaktery a jejich vykreslení. Podle mě je to Vančurova nejlepší kniha, byť není moc známá.

25.02.2024 5 z 5

Život nečeká Život nečeká Marco Balzano

Překrásná a strhující kniha o odvaze a svobodě a taky o nezlomnosti. Vše podáno jemným vyprávěním, které dojímá.

24.02.2024 5 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Téma nových začátků mě tenhle měsíc provázelo hned v několika knihách. Na téhle se mi líbilo to tajemství, kterým byl příběh tu a tam prodchnut. Mě samotnou vždycky fascinovaly opuštěné nebo prostě jen staré domy. Představovala jsem si, co se v nich odehrávalo, kdo v nich žil. A tady se v tom fantazírování vyřádila autorka místo mě, takže jsem si to moc užila.

Nefritová lilie Nefritová lilie Kirsty Manning

Tenhle měsíc jsem dohromady přečetla si sedm knih, což je můj dosavadní rekord. Kniha Nefritová lilie se mi ale asi líbila v únoru ze všech nejvíc, líbil se mi příběh a hlavně jeho kulisy - Šanghaj je místem, kam se asi nikdy nepodívám, proto jsem se po něm ráda prošla alespoň prostřednictvím tohoto příběhu. Na konci mi i ukápla slza. Knihu doporučuji všem, kdo právě nevědí, co číst.

27.02.2022

Znovu a lépe Znovu a lépe Catherine Bybee

Proč ne... Nové začátky se čas od času týkají každého z nás, tak proč se neinspirovat tím, jak mohou vypadat v podání někoho jiného? Kniha se dobře četla, bavila jsem se.

27.02.2022 5 z 5

Zajímalo mě to, konečně se mi podařilo si aspoň trochu živě představit tu dobu, v níž se příběh odehrává, ale kniha je napsána poněkud těžkopádně, jako by se autor zaměřoval jen na konkrétní typ čtenářů, který ale vlastně nedokážu zpecifikovat. Celý můj pocit z té knihy byl dost rozporuplný. Takto velkolepé téma, by se dalo jistě napsat tak, aby zaujalo většinu, což u knih nevnímám jako minus, naopak jo to je pro mě známka velkého umění, spočívající v perfektním vystihnutí člověka, jeho rysů, přemýšlení a tak. Tohle bylo prostě až moc okrajové, postavy upachtěné, podivné, nebyly plastické, a na dalších díly se určitě nechystám.

27.10.2021 2 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Naprosto s myšlenkou tohoto románu souzním a rve mi srdce, že taková díla vůbec musela vzniknout (vzhledem k historii). Skvělý román, plný obohacujících myšlenkových pochodů, který doporučuju všem.

Upálené Upálené C. J. Tudor

Nejdřív se mi to zdálo jako strašná kravina, ale knihu jsem neodložila, protože je čtivá. Vlastně i teď si myslím, že je to kravina, ale přečetla jsem ten příběh za dva dny a bavila jsem se. Takže jako odpočinkovou věc mohu doporučit.

Tři jízdenky do Dobrodružství Tři jízdenky do Dobrodružství Gerald Durrell

Takhle si představuju pojetí dobrodružství v literatuře. Není přítažené za vlasy, nikdo neumírá, ale přeci jen je to dobrodružství, a to díky vzdáleným krajinám a spoustě zvířat, které musel Durrel v rámci své cesty pochytat a dovézt do zoo. Krásné, místy vtipné.

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Líbil se mi seriál, takže v mé knihovně nemohla chybět ani tahle kniha. Jsem asi jediný člověk na světě, který se nejdřív podívá na televizní předlohu a potom se ustí do čtení, ale já to mám tak ráda, protože se nemusím otravovat s představováním si jednotlivých postav. Hold jsem líná, no. Knížka je super a měla jsem ji velmi rychle přečtenou.

23.11.2020 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Této knize ani příběhu jsem nepřišla na chuť, přestože mi ji tolik lidí doporučovalo. Já ji doporučit nemůžu.

27.02.2022 2 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Krásný vhled do vztahy u života dvou sester v nelehké době. Líbil se mi jazyk i tempo vyprávění, které autorka zvolila. Jsem z knihy nadšená!