KatkaHutyrová KatkaHutyrová komentáře u knih

Ticho mezi námi Ticho mezi námi Abbie Greaves

Tak tohle byla krásná kniha! Neuvěřitelně čtivá, dojemná, pravdivá... takový ten příběh, který Vám neustále předkládá náměty k zamyšlení. Velice poutavé čtení.

Ticho mezi námi je kniha pro ty, kteří už vědí, že život není procházka růžovou zahradou a že to, co slibně začalo, nemusí vždy končit šťastně. Příběh, který Vás zasáhne. Je tady čtyřicet let manželství z pohledu nejprve muže, a potom ženy. Tytéž události pokaždé jinak.

Kniha neskončila tak, jak jsem předpokládala, že dopadne, a i za to autorce palec nahoru. Stojí za přečtení.

19.03.2022 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Velice dobré, čtivé a napínavé. Stránky Vám ubíhají jedna za druhou a myslím, že konec nikdo neodhadne.

Trochu mi vadilo velké množství postav, které se mi pletly, a úplný závěr, ve kterém za mě nebylo vše vysvětlené. Nicméně tleskám za nepředvídatelnost, do poslední chvíle jsem byla napnutá, jak to skončí. Hlavní vyšetřovatel - inspektor Fawley - za mě veliký sympaťák.

06.03.2022 4 z 5

Drbny z předměstí Drbny z předměstí Abbi Waxman

Strašně jsem se těšila a bohužel - velké zklamání.
První polovina knihy byla vyloženě utrpení. Pak se to rapidně zlepšilo, ale autorka už to prostě nedohnala.
Škoda. Bylo to tak slibné! Poznáte tady spoustu lidí a spoustu příběhů. Našla jsem v knížce i pár myšlenek, které mě zaujaly.
Celé to ale klouzalo po povrchu, chyběl nosný příběh. Hodně rozehnaných partií a žádné ukončení. Škoda!

19.02.2022 2 z 5

Poslední manželka Poslední manželka Karen Hamilton

Autorčin styl psaní mi vyhovoval a příběh jako takový zaujal.
Co mi vadí, a proč knížka ode mě dostala jen tři hvězdy, je to, co zmiňují ve svých komentářích ostatní - bylo to zdlouhavé. Slibně rozjetý příběh autorka zabila tím, jak to neustále zamotávala. Chápu, proč to dělala. Ale přílišná snaha vytvořit velký zvrat, je někdy na škodu.

03.02.2022 3 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Skvělý psychothriller, který jsem si moc užila! Krátké, dobře promyšlené kapitoly, temná atmosféra a gradující závěr. Taková ta knížka, která se nedá odložit. Autorka Vás nutí číst stále dál a dál.

Čtení, které ocení i fanoušci duchařiny. Konec otevřený, ale srozumitelný a jasný.

Velice povedené!

21.01.2022 5 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Čtivý a (pro mě) do poslední chvíle nevyzpytatelný thriller.
Příběh jedné rodiny vyprávěný postupně z pohledu všech tří hlavních postav. Nejméně mi sedla druhá část - tedy vyprávění dcery Stelly.

Jako celek ovšem knihu hodnotím velice pozitivně. Bylo to čtivé a plné zvratů. Do poslední chvíle jsem nevěděla, co a jak.

Je to hodně psychologické a u čtení musíte přemýšlet, takže to zřejmě nebude kniha pro každého. Ovšem svého čtenáře si určitě bez problémů najde.

19.12.2021 4 z 5

Strom odvahy Strom odvahy Diane Chamberlain

Chamberlainová prostě nikdy nezklame. Všechny milovnice inteligentního ženského čtení si přijdou zaručeně na své.

Velice čtivý, dobře promyšlený příběh s notnou dávkou napětí. O zvraty zde není nouze.

Skvělá kniha, kterou mě bavilo číst. Přestože má poměrně málo stránek, příběh je dobře rozehraný a řádně ukončený - důkaz, že autorka opravdu umí. Knížka vtáhne od první stránky.

12.11.2021 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Pro mě velice krásná, čtivá a poutavě napsaná kniha. O velké lásce, o touze přežít a o tom, že je potřeba vážit si každého dne a nepromarnit ho.

Očekávala jsem love story, která se pro mě nekonala - jedině dobře. Hlavní hrdina mi byl sympatický. Samotná Rebecca už méně.

Pokud jde o tento typ románu, nemám moc načteno, ale kniha se mi prostě líbila. Autor mě okamžitě vtáhnul do děje a moji pozornost udržel až do konce. Příběh jako takový byl pro mě uvěřitelný.

Knížka má svou atmosféru a rozhodně stojí za přečtení.

23.10.2021 5 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Thriller pro ženy, který nezklame. Velice čtivé a napínavé. Závěr pro mě překvapivý.
Děj má spád, postavy jsou výborně vykreslené. Dost dlouho jsem se rozhodovala komu fandit.
Jakkoliv námět vypadá všedně a je "stokrát ohraný" tahle knížka je nevšední a bude Vás bavit. Autorka to měla skvěle promyšlené, na konci vše zapadne na své místo.

16.10.2021 5 z 5

Lavička Lavička Saskia Sarginson

Kniha s nádhernou obálkou a ještě krásnějším příběhem.
Kniha o tom, že skutečnou lásku můžeme v životě potkat jen jednou. Ne vždy s ní ale můžeme být. Ne vždy si ji můžeme užít.

LAVIČKA pohladí po duši. Je to nevšední příběh o síle osudu, o lásce a o životě jako takovém. Knížka, která Vám rozlomí srdce a donutí Vás přemýšlet o tom, jestli a jak moc můžeme dění ve svém životě ovlivnit.

Čtivé a napsané neuvěřitelně krásně. Každá věta je jako pohlazení.

25.09.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Za mě bohužel lehké zklamání.
MATČINA HRA se mi líbila mnohem více.
Toto je velice čtivé, stránky Vám budou ubíhat jedna za druhou. Nicméně knížka pro mě měla velmi pomalý rozjezd, připadalo mi to celé takové natahované.
Druhá polovina už byla fajn. Konec pro mě překvapivý. Kdo za tím vším stojí, jsem do poslední chvíle netušila.
Důležitá poznámka - určitě se nejedná o thriller, ale milovníci rodinného drama by si mohli přijít na své.

11.09.2021 3 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Tak toto bylo skvělé! Čtivé, napínavé a plné překvapivých zvratů. Dávám pět hvězdiček z pěti a děkuji autorce!
Byla jsem napnutá do poslední stránky a každou chvíli jsem se chtěla podívat na konec... ale jsem ráda, že jsem to vydržela! :-)
Pro mě nervydrásající psychologický thriller, který překvapil a zaujal. Uvěřitelné a dobře vysvětlené, autorka zodpověděla všechny moje otázky.
Palec nahoru za velice krásnou obálku, která se k příběhu dokonale hodí!

02.08.2021 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Zatímco z autorovy předchozí knihy - LEDOVÉ SESTRY - jsem byla nadšená, DÍTĚ OHNĚ mě spíše zklamalo.
V Ledových sestrách jsem neměla pochybnosti, příběh mě vtáhnul, bylo to čtivé a překvapující. V Dítěti ohně mi připadalo, že to autor tak nějak všechno přehnal. Všeho tam bylo už moc.
Za mě tedy bohužel jen průměr. Až příliš duchů. Až příliš záhad. Až příliš nečekaných náhod. Zápletka jako taková dobrá a uvěřitelná. Ale autor dle mého soudu až příliš tlačil na pilu.

25.07.2021 3 z 5

Léto bez tebe Léto bez tebe Lucy Diamond (p)

Moc milá a laskavá knížka o tom, že zvládnete víc, než si myslíte. Knížka o tom, že vždycky se dá začít znovu. A že je lepší odpustit a zapomenout, než se užírat vztekem a sebelítostí. Ideální příběh na dovolenou, na léto, na prázdniny...

Četlo se to hezky, ale upřímně - čekala jsem přece jen malinko víc. Četla jsem všechny knížky od Lucy Diamond a všechny patří mezi moje nejmilejší. Tato mi přišla taková... když už jsem to četla, tak mě to bavilo, ale nic mě nenutilo najít si čas na čtení. Je to poklidná kniha s příběhem, který Vás pohladí po duši - zároveň ho ale velmi rychle zapomenete. Jeden z mnoha. Jen oddechovka pro letní dny. Když na to přistoupíte, budete nadšení. Já jsem čekala větší hloubku a poselství mezi řádky, takže jsem trochu zklamaná.

26.06.2021 3 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Krásná, dojemná a velice čtivá kniha o tom, kam až sahá mateřská láska a co vše je člověk schopen zvládnout.
Už dlouho mě nic tak nerozsekalo. Knížku jsem si musela doslova dávkovat a číst ji po kouskách - přesto mě autorka nejednou rozplakala.
Silný příběh. Určitě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.
Román, který zůstane - ve Vaší mysli ještě dlouho po dočtení, ve Vašem srdci navždy.

25.05.2021 5 z 5

Miluju tvé lži Miluju tvé lži Adriana Macháčová

Pro mě moc fajn kniha, odpočinkový román o mezilidských vztazích. Příjemná oddechovka, vhodná pro ty, kteří u příběhu nechtějí přemýšlet a očekávají, že budou jen unášeni příběhem a osudy hlavních hrdinů.

Na druhou stranu nic, co by mě posadilo na zadek. Bavilo mě to číst a strávila jsem u knížky příjemné chvíle, ale je to příběh, který velmi rychle zapomenete.

08.05.2021 3 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Velké překvapení a nadšení. Za mě super!

Knížka je čtivá, svižná a má velmi neotřelou zápletku. Každá kapitola končí tak, že máte nutkavou potřebu číst dál a nedá se odhadnout, jak to celé skončí. Hlavní hrdinové jsou velmi reální a nemohla jsem se rozhodnout, které postavě budu fandit více. Chápala jsem jak Adama, tak Livii.

Knížka o tom, jak moc se můžete zaplést do vlastních lží a polopravd a co všechno to může přinést.

27.04.2021 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Pro mě fantastický, strhujícím způsobem napsaný thriller. Jen velmi těžko (a velmi nerada) jsem knížku odkládala. Autorka Vás na konci každé kapitoly nutí číst dál a dál, děj plyne rychle kupředu.
Ještě nikdy jsem nečetla knihu s podobnou zápletkou a velice to na mě zapůsobilo. Rozhodně nedoporučuji rodičům malých dětí nebo přecitlivělým povahám. Hlavní postavu této knížky - holčičku Hannu - autorka vykreslila naprosto skvěle a uvěřitelně.
Konec mě šokoval, protože je otevřený, což jsem u této knihy absolutně nečekala. Takže lehké zklamání. I tak si ale knížka zaslouží pět hvězd!

01.04.2021 5 z 5

Přišel jsi, když venku pršelo Přišel jsi, když venku pršelo Sandra Rokosová

Krásná, velice čtivě napsaná knížka. Příběh, který se klidně mohl stát. Psáno v první osobě - chvílemi jsem měla pocit, jako by mi to vyprávěla kamarádka někde na kávě. Čtení jsem si neskutečně užívala a stránky mi ubíhaly jedna za druhou.
Jednu hvězdičku ubírám za úplný závěr, který mi tak úplně nesedl. Přišel mi kýčovitý a zbytečně otevřený.
Ta knížka je skvělá a staví na reálném příběhu, ale konec je jak vytržený z červené knihovny a celé mi to zkazil.
Jinak autorce moc držím palce a těším se na všechny další knihy, které napíše. Určitě si je koupím a přečtu.

22.03.2021 4 z 5

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Moje první setkání s autorkou. Jsem naprosto nadšená.
Perfektní, čtivě napsaný thriller, od kterého se hned tak neodtrhnete. Knížka je plná zvratů, a přestože je poměrně objemná (má skoro 400 stránek), přečtete ji téměř na posezení. Děj jde rychle kupředu, autorka Vás nenechá ani na chvíli vydechnout. V průběhu čtení jsem odhadovala, jak to asi dopadne a "padoucha" jsem tipovala hned několikrát. Netrefila jsem se ani jednou.
Určitě se podívám i po dalších autorčiných knihách.

14.03.2021 5 z 5