katka134 katka134 komentáře u knih

Prachy Prachy Ed McBain

Můj tradiční dovolenkový návrat k 87.revíru. Je to prostě klasická detektivka.
Carellovu týmu zase jednou pomůže Ollií, i když svou svéráznou povahou, zajetý tým rozladí.

14.07.2023 4 z 5

Příbuzenská krev Příbuzenská krev Ed McBain

Mít příbuzné je hezké, ale vypadá to, že někdy je ta příbuzenská krev nakažená špatností.

12.07.2023

Jed pro kralevice Jed pro kralevice Jaromír Jindra

Nenáročný příběh, lehce detektivní, mě příliš nenadchl, ale Matouš je sympaťák, tak dám šanci dalším dílům.

29.06.2023 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Jako vždy byl vrah a jeho motiv utajený do samého konce. Hororový úsek v lese mě bavil. Spisovatelka pěkně vykreslila prostředí děje.

16.06.2023 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Na samém konci pěkné překvápko. Pravda, s hodně postavami s cizími jmény, bylo zpočátku nelehké se orientovat.
Jinak moc příjemné audio.

09.06.2023 4 z 5

Lucifer a Markétka Lucifer a Markétka Kristýna Freiová

Zpočátku jsem chtěla při čtení přeskakovat, ale naštěstí mě osudy všech postav zaujaly a s napětím jsem knihu dočetla.

06.06.2023 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Ani jsem nečekala, že se mi bude detektivní příběh tak líbit. Vykreslování postav nebylo až tak od věci a hlavně audiokniha je moc hezky načtená K. Kociánovou.

05.06.2023 5 z 5

Poklad Poklad Alois Jirásek

Starý příběh,přestože je napsaný zapomenutou češtinou, se moc hezky četl.
A okolí Divoké Orlice je moc krásné.

27.05.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Další Carterova dávka nechutných způsobů vražd. Přesto se kniha odkládala těžko, i když půlnoc dávno odbila a brutální vrah mohl být pod mou postelí.
Závěr opět akční a napínavý.

24.05.2023 4 z 5

Zimní koruna Zimní koruna Elizabeth Chadwick

Druhý díl o Eleonoře A. je rovněž čtivě napsaný.
Alienor viděla svého manžela jednou dvakrát do roka, v tu dobu zplodili dítě a pohádali se o moc a území.
Tak nevím, které manželství bylo pro ni horší.

21.05.2023 5 z 5

Super poslech.
Moudrá slova umírajícího si budu připomínat každý den:

Nepromarni jediný den svého života. Pozemské bytí je mnohem krásnější, než by se mohlo zdát. Jen pomatenec může tvrdit, že to lepší nás čeká tam nahoře a že nejkrásnější je zemřít, aby křesťan mohl být spasen. Nejkrásnější je žít!

19.05.2023 5 z 5

Červená královna Červená královna Philippa Gregory

Krásně napsaný román o ženě, jejíž přesvědčení a hlavně víra byla pevná jak skála.

12.05.2023 5 z 5

Major Zeman - Jak to vidím dnes Major Zeman - Jak to vidím dnes Petr Bošnakov

Zajímavý rozhovor se sympatickým hercem o seriálu, jehož díly ( převážnou většinu ) beru jako dobré kriminální případy.

08.05.2023 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Hezký návrat na začátek.
Opětovné setkání s Dawsonem mě potěšilo, ale při vzpomínce na Skryté karty mi bylo smutno.

20.04.2023 4 z 5

Letní královna Letní královna Elizabeth Chadwick

Opravdu moc hezky napsaný román. Postavy jsou živě vylíčené.
Těším se na druhý díl.

15.04.2023 5 z 5

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Svatopluk Čech

Úsměvná satira, především kvůli neustálému strachu pana Broučka co bude jíst.

08.04.2023 4 z 5

Noční plavba Noční plavba Jack Higgins

Od této knížky jsem chtěla jen bod do ČV, ale moc mile mě překvapila.
Příběh byl napínavý, akční i lehce romantický.

30.03.2023 4 z 5

Spiknutí a úklady Spiknutí a úklady Robert Merle

V předposledním díle Petr Emanuel opět poutavě líčí dějiny Francie a dělí se s námi i o své osobní prožitky. Mezi nejsmutnější patří jeho loučení s přítelem Schombergem...

Když Fogacer viděl, že sotva stojím na nohou, neschopen slova a jako beze smyslů, stiskl mě v náručí a pomohl mi pokleknout, což mi udělalo dobře, neboť se mi podlamovala kolena. Jakmile jsem klečel a hrudí se opíral o postranici lože, na němž spočíval ubohý Schomberg, sražený jako bronzový Herkules ze svého podstavce, cítil jsem se lépe, leč přestože jsem byl nesmírně smutný, rozrušený a zarmoucený, nebyl jsem s to uronit jedinou slzu.
Než jsem opustil onu místnost, naposledy jsem se ještě podíval na Schombergovo neživé tělo a řekl si se sevřeným hrdlem: Panebože, jak je možné, že je to poslední pohled? Jak tíživá je bolest, jež vám v tu chvíli sevře srdce! Smrt je tedy možná? Můj otec říkával, že kterákoli víra je příslibem života po smrti, jelikož se však nikdo nikdy z onoho světa nevrátil, aby nám pověděl, jak je to s tím příslibem doopravdy,modlíme se, aby to bylo pravda - ona modlitba sama, tisíckrát opakovaná, nám dává naději.

18.03.2023 4 z 5

Putování přírodou: Stromy - květiny - ptáci Putování přírodou: Stromy - květiny - ptáci Laura Howell

Moc krasná kniha. Obrázky potěší děti, ale i dospělé. A přináší takové informace z přírodního světa, o kterých člověk nemá ani ponětí.

10.03.2023 5 z 5

Do ložnic je vidět Do ložnic je vidět A. A. Fair (p)

Povedená stará detektivka, se správnou detektivní dvojkou.

02.03.2023 4 z 5