Letní královna přehled

Letní královna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257808/bmid_letni-kralovna-Pil-257808.jpg 4 91 91

První díl trilogie o Eleanoře Akvitánské. Mladičká Eleanor je dědičkou bohaté Akvitánie a zdá se, že budoucnost si pro ni uchystala šťastný a poklidný život. Pak ale její otec v létě roku 1137 náhle zemře a Alienor – jak si sama říká – je nucena provdat se za francouzského prince Ludvíka a brzy se stává královnou Francie. Nevinná třináctiletá dívka nechává vše, co znala, za sebou a musí se naučit obstát na nepřátelském a intrikujícím francouzském dvoře.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Summer Queen , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Letní královna. Přihlašte se a napište ho.

Evkae36
06.11.2023 5 z 5

Krásně se to četlo, podobně jako 6 tudorovských královen. Kdyby se mi takovéhle knihy dostávaly do ruky, když jsem byla na škole, v dějepisu bych vynikala.

katka134
15.04.2023 5 z 5

Opravdu moc hezky napsaný román. Postavy jsou živě vylíčené.
Těším se na druhý díl.

petr_
07.12.2022 4 z 5

Eleonora Akvitánská je zajímavou postavou evropské historie. V této knize je velmi pěkně popsáno období, kdy byla francouzskou královnou a jak se stala královnou anglickou. Už jenom tato část jejího života z ní udělala evropskou celebritu, ale jak víme, mnoho životních zvratů jí do konce života ještě čeká. A tak se těším, až seženu následující díl této trilogie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Letní královna v seznamech

v Právě čtených2x