katka.oo katka.oo komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná, opravdu krásná kniha a vysoké hodnocení tady na databázi to jen potvrzuje, knížka mi doma chvíli ležela, na takové čtení potřebuju mít čas a náladu a myslím, že mi to vyšlo dobře, protože akorát vyšlo pokračování .... Paní Lednická vám děkuji za přiblížení života a těžké doby z tohoto drsného hornického kraje.
Vřele doporučuji.

20.01.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Další nádherná kniha do mého seznamu přečtených, jsem ráda, že jsem od mých oblíbených detektivek odbočila i k jinému žánru, ke knihám současných českých spisovatelek, které mají opravdu co nabídnout! Příběh silné a statečné ženy, která si i v nelehkých chvílích svého života dokázala najít to dobré, aby byla šťastná. Vřele doporučuji!

01.05.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

(SPOILER) Svou nejnovější knihou mě paní Mornštajnová překvapila, ale rozhodně nezklamala, nelze srovnávat s jejími ostatními knihami, každá je originál a každá se mi líbila.
Ocitáme se v roce 1989 a děj směřuje co by kdyby v listopadu dopadlo všechno jinak než jak dopadlo …. po dočtení a při pomyšlení, že se tak mohlo stát a někde se tak stále děje, jsem byla trochu v depresi a smutná … konec možná mohl být trochu optimističtější, ale i přesto musím dát 5* a doporučuji k přečtení.

23.06.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělé, vynikající a ano stydím se, ale A. Christie nečtu, budu to muset napravit. Čteno díky výzvě.

06.06.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Moc hezká kniha, milá, vtipná, slušná, pana Ebena mám ráda a s většinou jeho myšlenek souhlasím, a určitě bych žádnou stránku netrhala, nikdy.

22.08.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvělé pokračování české detektivní série s J.Bergmanem, také bych řekla díl od dílu lepší a lepší.... zajímavě zvolené místo děje malé vesnice u hranic s blízce vysídlenou vesnicí po válce. Přidávám se k nadšeným čtenářům a také vřele doporučuji.

18.12.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásná kniha, p.Mornštajnová má opravdu výborný vypravěčský um, všechny její knihy mě dostanou a nepustí dokud je nedočtu a nedozvím se jak to všechno dopadlo, opravdu doporučuji všem a těším se na její další knižní počin.

19.03.2020 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Opět perfektní a skvělé čtení od M.Klevisové, autorka opět nezklamala a napsala nám výtečné pokračování detektivek s Josefem Bergmanem, čtivý příběh, líbilo se mi prostředí, kde se děj odehrával, dobře popsané vztahy mezi lidmi, poklidné čtení, nemám nic co bych vytkla a hodnotím na plných 5*.

09.07.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po posledních dvou dílech jsem začala číst sérii od začátku a jsem spokojená, opět milé, pohodové čtení, příjemné odreagování, sympatické postavy, krásná Kodaň, mám úsměv na tváři a už na mě z poličky pokukuje další díl :-).

14.01.2023 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Dášeňku jsem měla moc ráda jako večerníček a měla jsem chuť si ji přečíst znova, takže teď čteno ušima do výzvy - kniha, jejíž autor už nežije a tímto mám letos splněno :-). A jinak musím dát Dášeňce jedině 5*.

03.12.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Velmi dobrá kniha od M. Klevisové, příběhy, které odkrývají stará (rodinná) tajemství a poodhalují dějiny mám moc ráda, tento příběh je navíc zasazen do malé vesničky pošumavských lesů, ne moc ideálního místa k životu s temnou minulostí, ponurá atmosféra, mezilidské vztahy, na okraj zločin, perfektní čtení, zaujaly mě pasáže o slovenských Rumunech a jejich zvycích a pověrách. Knížku vřele doporučím.

03.01.2022 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Nebylo to špatné čtení, díky krátkým kapitolám se knížka dobře a rychle čte, napínavé a tajemné, jak to všechno nakonec dopadne. Nejvíc mě dostal a líbil se mi záhadný konec...ať si každý čtenář z příběhu odnese, to co mu dovolí jeho představivost. Knížka mě bavila a budu se těšit na další autorčin počin.

17.06.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Těžká kniha ke čtení, smutná, depresivní, Cácory a její citové deprivace mi bylo strašně líto, ale i o takových věcech je nutné psát a číst je, protože se bohužel dějí ...
Přečteno jedním dechem, ale jednou stačilo ...
Plně souhlasím s komentářem mé oblíbené Šánky.

14.05.2023 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Skvělá česká detektivka, čtivá, zaujala mě příběhem i svým názvem a inspirací v Erbenově Kytici, sympatické postavy, líbilo se mi prostředí okolo říčky Litavky a starodávných mlýnů, které navnadilo tajemnou a ponurou atmosféru.
Nová nadějná česká autorka detektivek, těším se na její další knížky a určitě se hned, jak se mi dostane do ruky, vrhnu na Klekánici. Milovníkům poklidnějšího čtení doporučím.

23.04.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Skvělé, perfektní, pro mě zatím nejlepší díl ze série, nedalo mi to a prostě jsem to musela do noci dočíst, pecka. Doufám, že autorka bude takhle dobře pokračovat i nadále… Milovníkům tohoto žánru knížku vřele doporučím.

06.01.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Krásná kniha, velice dobře se četla, děj tak rychle a mile plyne, vřele doporučuji. Paní Mornštajnová se opravdu právem zařadila mezi mé nejoblíbenější paní spisovatelky.

08.02.2020 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Další dokonalý díl ... výborné, napínavé, ale i hodně emotivní čtení, nadupaný díl od začátku do konce, pro mě jeden z nejlepších. Z některých věcí mi bylo hodně smutno a i malá slzička ukápla, ale nejvíc mě dostal ten konec, co bude dál??!! Jsem zvědavá jestli bude a jaké pokračování.

15.10.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Noooo na dalšího Keplera jsem se vždycky moc těšila a celá série se mi líbí, ale u tohotu dílu nevím, napínavé, čtivé to opravdu je, drsný severský thriller, hodně mrtvých (až moc), ale nad některými pasážemi jsem kroutila hlavou, podle mě už taky J.Waltera stačilo a už by ho mohli nechat spát. Souhlasím s komentáři mých oblíbených raty a Mandlevest a jsem zvědavá co a kdy nám nachystají autoři příště.

09.09.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Skvělé čtení, povedený díl, napínavé, dobrá detektivní zápletka a závěr trilogie Laura a Adam, konec překvapivý, asi bych si ho představovala jinak, ale musím se s tím smířit, když tak autorka zamýšlela... doporučuji celou sérii a už teď se těším a jsem zvědavá na další autorčiny knížky.

09.09.2023 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Já jsem spokojená, co jsem od knihy očekávala, jsem dostala. Tajemné, stísněná atmosféra mezi partou (i mě nesympatických) přátel ztracených v lese, díky krátkým kapitolám rychle čtivé, opravdu jsem byla zvědavá, jak to všechno dopadne. K přečtení doporučím.

06.06.2022 4 z 5