KatieKuli KatieKuli komentáře u knih

Získej mě Získej mě Stacey Kennedy

Celou sérii spojuje tajný luxusní klub Phoenix a jeho členové. Tento poslední díl má jen 160 stran, což dost nelichotivě ubírá jakékoli zápletce, vykreslení vztahů či charakterů postav. Nessa je ta hodná, laskavá, světlo Ronanovi duše, protože v něm je temnota. On je ten poničený. Že Nessu někdo unesl, jsem si skoro nevšimla, a to je zlé. Pardon, skoro spoiler :-)

Než takhle, to už raději nepokračovat. Píšu to záměrně, protože vím, že další díl je o Penny a Hawkeovi. Snad překročí stín tohohle dílu a zakončí sérii něčím zajímavějším.

04.04.2024 3 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Příběh angličanky Hattie, která přijede jako koordinátorka na francouzský zámeček připravit svatbu pro svou sestřenici. Luc (syn majitele) a hospodyně Solange ze začátku Hattie příliš nápomocni nejsou, zámeček je zanedbaný, zruší jí objednaný catering na svatbu a možná jsou tam i celá stáda myší :-).
Příběh by mohl skončit o dobrých 150 stran dřív a možná by si tím zachoval původně budovanou atmosféru pohody, jídla a vinic. Zápletka (proč Hattie nemůže zůstat) mi přišla úplně mimo (tak naivní, zvláštní), vůbec se mi to nelíbilo, zhodilo to konec i Hattie.
Opět (jako předchozí díl) to bylo emocionálně zcela ploché vyprávění. Četla jsem teď za sebou dva díly a obě krátké bonusové povídky a nejlepší z těch čtyř byla vánoční povídka s kufry.

02.04.2024 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

První díly v sérii se mi líbily více, asi mi to ze začátku přišlo originálnější a podeváté už to trochu ztrácí kouzlo. Je to standardně dobře napsané, ale i romantický příběh může mít originální (nebo aspoň zajímavou) zápletku.
Izzy zdědí hrad ve Skotsku, ale už nezdědí žádné peníze na jeho opravy a provoz. Než se vrátí z kurzu vaření (z předchozího dílu), pronajme její excentrická matka Xanthe pokoj spisovateli Rossovi, kterému ke štěstí stačí jen ticho a klid. A než se Izzy naděje, objedná si díky fotkám z Instagramu hrad bohatá rodina na Vánoce. Takže nezbývá než dnem a nocí opravovat, chystat, plánovat, nakupovat a vařit. A i cesta k srdci nerudného spisovatele vede tak trochu přes žaludek :-)
Více hvězdiček nedávám, protože ve mně kniha nevyvolala skoro žádné emoce, bylo to takové ploché. Milé, ale ploché. Nikomu jsem nijak zvlášť nedržela palce, žádné drama, ani ta romance nebyla moc propracovaná. Všichni byli kamarádi, rozdali si dárky a měli se rádi. Ne špatné, ale málo pro někoho, kdo už má něco odečteno.

01.04.2024 3 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Opravdu kratičký příběh o cestě Alice z Londýna do Prahy za přítelem, se kterým se zatím osobně nesetkala. V letadle potká sympatického Jakea, který letí za babičkou. Nakonec ji Prahou místo Marka provází Jake.

31.03.2024 3 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Vánoční Londýn a kamarádka, která na poslední chvíli nepřijela.
Kraťoučký vánoční příběh o záměně kufrů a o tom jak se s někým poznat přes telefon.

31.03.2024 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Adam Carlsen je profesorem na Stanfordu, je nekompromisní, tvrdý, požaduje jen ty nejlepší výsledky a je pověstný nepříliš (ha, velký eufemismus :-)) vstřícnou povahou. Olive je doktorandkou, pracuje 80 hodin týdně, jejími nejbližšími přáteli a zároveň rodinou jsou Anh a Malcolm. Olive ale není příliš stavěná na sociální interakce, je spokojená (většinou) ve své laboratoři a okolního světa si příliš nevšímá. A pak se jí jedním polibkem podaří spustit lavinu lží, které se na sebe nabalují jako sněhová koule.

30.03.2024 4 z 5

Srdcové eso Srdcové eso Morgane Moncomble

Pomalejší rozjezd, kdy si představujeme hlavní hráče před světovým finále v pokeru v Las Vegas. Levi je profesionální hráč, který více než po penězích touží po výhře a tím po pomstě nad Titem, který "vyhrál" už nad jeho otcem. Tito hrál a stále hraje nečistou hru a neštítí se podrazů i v reálném životě, nejen u stolu s pokerem. Zničil Leviho rodinu a ten se snaží před finále získat všechny výhody a učit se od nejlepších. Do svého týmu se mu podaří získat Rose, která je spíše než profesionální hráč, gambler. Učí Leviho jak číst řeč těla soupeřů a trénuje s ním.
Celý pokerový turnaj ve Vegas trvá skoro dva měsíce a strategie střídá překvapení, nepřátelství přátelství a svůj prostor dostane i láska a pomsta.

29.03.2024 4 z 5

Temná dáma Temná dáma Nora Roberts

Temná dáma je vzácná soška, jejíž pravost má ověřit doktorka Miranda Jonesová. Než dojde k potvrzení je vládní zakázka zrušena a soška prohlášena za padělek. Pověst Mirandy je v ohrožení a to je teprve začátek napínavého příběhu z prostředí muzeí a institucí zabývajících se uměním v Itálii i USA. Krádeže, padělky, vraždy - jak spolu souvisí a jde o osobní pomstu Mirandě nebo jen o peníze? Do příběhu je zapleten i profesionální zloděj umění Ryan Boldari.

Četla jsem od Nory už lepší knížky, tohle je spíše průměrná detektivka. A bohužel mě chvílemi iritovalo Ryanovo chování, za to dávám body dolů.

27.03.2024 3 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Melanie Harlow

Tenhle díl se mi líbil více než první. Celý příběh je postavený na rivalitě a soutěživosti Chloe a Olivera, kteří si od dětství nic nedarují. Jejich ega a neochota ukázat city, a tak se před druhým odhalit, je provází až do dospělosti, a přesto, že to oba navzájem přehánějí si vlastně celou dobu přejí být spolu. Bohužel Oliver v překonávání výzev a pravidel nemá soudnost... jako v reálu by ty svoje blbosti chlapec nevydýchal :-), ale v knize mi to přišlo vtipné a lehce napsané.

24.03.2024 4 z 5

Ten pravý Ten pravý Roni Loren

Silný příběh celé série a zkušenosti čtyř kamarádek, které na střední škole přežily střelbu. Rebecca je rozvodová právnička, sebevědomá, cílevědomá a snažící se potlačit veškeré iracionální pocity nebo potřeby. Cestou z práce ji přepadnou se zbraní v ruce dva muži. Zažene je pes, kterého postřelí a na pomoc přijde i Wes. Wes se zrovna snaží odrazit ode dna. Rozvedený, bývalý alkoholik a také bývalý majitel restaurace. Neměli by k sobě pasovat nebo se přitahovat, jejich minulost je složitá, oba mají svá traumata a dojem, že tomu druhému nemají co nabídnout.

22.03.2024 5 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Ze začátku jsem si říkala, kam tohle povede? Prvně to vypadalo na příběh sester, hodného a zlého dvojčete, Naomi a Tiny. Pak se k tomu přidal příběh bratrů, hodného a zlého, Nashe a Knoxe. Pak to začínal být příběh hodné sestry a zlého bratra. A pak... plno skvělých lidí a postav (pardon a samozřejmě i psů :-)). Lucy Score se podařilo barvitě vykreslit a zabydlet celé městečko Knockemout.
Skvěle jsem se bavila, smála, smutnila, držela palce i dojímala se. Už teď je jasné, že je našlápnuto ke skvělé sérii. Těším se na Nashe :-)

21.03.2024 5 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Liam Black, tajemný návštěvník bistra, kde pracuje Tru. Tru rozhodně není ušlápnutá servírka, na kterou se jen pěkně kouká. A "vlk" bude koukat, protože Tru je sebevědomá, vtipná, nebojácná a navíc studuje práva.
Úplně mi nesedělo Liamovo chování a jeho podivné "pozvání". Váhala jsem mezi 3 a 4*. Nicméně se ta mafiánská romance dobře četla, zaujalo mě vysvětlení Liamova příběhu a důvod jeho pokračování. Další díl si ráda přečtu.

19.03.2024 3 z 5

Twisted Lies: Lži na ostří nože Twisted Lies: Lži na ostří nože Ana Huang

V každém díle byly vztahy mezi hlavní dvojicí nastavené jinak, vždycky to fungovalo a vždycky jsem se u čtení dobře bavila. Za mě velmi vydařená a kvalitativně vyrovnaná série.

Poslední Stella, intovertka a zároveň influencerka a Christian, nebezpečný generální ředitel bezpečnostní agentury. Oba od začátku ten druhý fascinuje. Když Stellu znovu začne pronásledovat stalker je jen logické, že si její bezpečí vezme na starost Christian. Společné trávení času a poznávání jeden druhého, obzvlášť pod tlakem událostí, oběma ukáže jak se vlivem jiné osoby dokážou jejich postoje a vlastnosti změnit.

17.03.2024 4 z 5

Mizera Mizera L. J. Shen

Už u předchozího dílu mě Cillian zaujal jako temná verze svého bezstarostného bratra Huntera. Chladný mizera bez citů versus učitelka z mateřské školky Phersephona. Kill byl od mala připravován na svou roli dědice společnosti - soukromé školy, jen práce, hlavně nezklamat otce, stále vyšší cíle... Phersephona naopak celý život toužila po lásce, po rodině a po dětech. Jak si napravit reputaci nejhoršího Mizery v Bostonu? Pořídit si dokonalou manželku. On potřebuje vylepšit veřejnou image a ona zase vyřešit existenční problémy a dluhy, které jí zbyly po bývalém manželovi. Bude jejich soužití jen obchodní smlouva? A co vlastně Cillianovi nejvíc brání něco cítit?

15.03.2024 4 z 5

Jak trumfnout miliardáře Jak trumfnout miliardáře Max Monroe

Kde začít... Cassie je jedna z nejnepříjemnějších postav, se kterou jsem měla tu čest. Autorky sice vyzdvihují jak je divoká a úžasná, ale podle jejího počínání v této knize bych řekla, že je jen sprostá, hádavá a (jak sama prohlásila) pitomá. Thatcher je neuvěřitelný kliďas, miliardář se zářivou a pozitivní osobností, až je to prostě MOC, totálně neuvěřitelné i v rámci žánru.
Navíc (a to mě hodně zaskočilo) tato kniha nemá vůbec žádný děj a pokus o zápletku je spíše trapný (a to je v téhle knize, kde trapnost je považována za vtip, co říct).
Neuvěřitelně jsem se nudila, strašně, strašně moc, od strany 200 k nevydržení. Cassie a Tatch spolu bydlí, spí, nakupují, chodí do baru, na výlet k rodičům, na výlet do Vegas, na výlet k druhým rodičům... Co to je? To má být příběh? Navíc je to místy nesmyslně vulgární a to říkám jako člověk, který na straně 348 využil téměř kompletní zásobu těchto slov na hlavní "hrdinku". Ale tam to mělo smysl a opodstatnění a dokonce jsem to u čtení vyslovila nahlas.
Už první díl byl nudný, na druhý mě nalákaly pozitivní recenze, nic dalšího už od Max Monroe číst nebudu.

14.03.2024 2 z 5

Unesená dědička Unesená dědička Sophie Lark

Chicagu vládne irská, italská, polská a ruská mafie. V prvním díle se svatbou spojí irská a italská část. Ve druhé části se Mikolaj snaží pomstít smrt svého "otce", vůdce polské strany. Nessa je jen ideální návnada, nejmladší z rodiny, opečovávaná holčička, sladká baletka, která se do rodinného byznysu nemíchá, vlastně stojí jak nejdál to jde a snaží se předstírat, že o ničem neví. Ideální kořist pro netvor jakým je Mikolaj. Tam kde nejprve Mikolaj vidí u Nessy jen slabost, naivitu a poslušnost, postupně zjišťuje, že je to laskavost, inteligence, ale také vytrvalost a ochota pomáhat a dělat radost druhým. Z celého vývoje situace se svou zajatkyní je zaskočen, protože už dlouho nic takového nezažil a hlavně už dlouho vůbec nic necítil.
Variace na pohádku kráska a zvíře. První díl hodnotím lépe, byl od začátku velmi akční a ústřední dvojici poháněla nenávist až k lásce.
Druhý díl je spíše o strachu a poznání (a to jak Nessy, tak Nikolaje).

11.03.2024 4 z 5

Úkryt Úkryt Nora Roberts

Tentokrát vykreslila Nora Roberts život Caitlyn Sullivanové, kterou jako desetiletou unesou kvůli výkupnému a jí se podaří únoscům utéct. Je čtvrtou generací hollywoodských hvězd a od té doby ji neustále pronásleduje tisk, paparazzi a další lidé, kteří se snaží zviditelnit. A z povzdálí stále číhá na svou příležitost škodit někdo další, kdo si chce srovnat účty.
Cate má naštěstí velkou a soudržnou rodinu a taky přátelé, Cooperovi (Dillona s matkou a babičkou), šerifa Reda s Mic a taky Darlie.

10.03.2024 4 z 5

Ohnivý soumrak Ohnivý soumrak Nora Roberts

Reena v 11 letech zachrání rodinnou pizzerii před shořením. Úplně ji pak uchvátí práce vyšetřovatelů požárů a vypadá to, že její profesní dráha je předem daná. Bere oheň jako znamení, jako linku, která se proplétá i jejím soukromým životem a ani ji nenapadne, že by se nemuselo jednat o osud či náhodu. Spoustu let jí někdo pečlivě sleduje, mstí se jí za domnělá příkoří a celá "hra s ohněm" začíná být velmi osobní.

07.03.2024 4 z 5

Tajuplná žena Tajuplná žena Nora Roberts

Elizabeth je 16 letá vysoce inteligentní a velice sociálně izolovaná studentka medicíny na Harvardu. Díky jediné vzpouře se jí změní celý dosavadní život. Nesouhlasí s matkou, koupí si sama oblečení, ostříhá a obarví si vlasy, padělá průkazy a vyrazí s novou kamarádkou do klubu. Na konci večera jsou její kamarádka a její společník zavražděni a Elizabeth je toho svědkem. Aby toho nebylo málo jedná se o ruskou mafii. A její útěk o život začíná. Dalších 12 let střídá identity a místa a neustále se ohlíží přes rameno. Dokud do jejího světa nenapochoduje místní velitel policie Brooks.

06.03.2024 4 z 5

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Nora Roberts

Mám ráda líné jižanské romány a tady ten Nora okořenila trochou nadpřirozena, jak se na New Orleans sluší. Declan (právník z Bostonu) cítí silné pouto ke starému domu, který "potřebuje" koupit a vrátit mu jeho zašlý lesk. Seznámí se zde s přitažlivou Lenou, se kterou cítí rovněž neobvyklé spojení. Duchové v jeho domě ho neděsí, naopak se snaží poznat minulost a vše pochopit. Druhá linka, týkající se událostí rodiny a domu Manetových, se odehrává kolem roku 1900 a asi by mě zajímal osud i ostatních členů domácnosti.
Méně bodů dávám za zvláštně uspěchaný konec.

03.03.2024 4 z 5