Temná dáma

Temná dáma https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2425/bmid_temna-dama-2425.jpg 4 146 19

Miranda Jonesová má všechno: je chytrá, krásná a vybudovala si skvělou kariéru ve světě výtvarného umění. Její srdce je však zamčeno tak pevně jako umělecké dílo v muzeu. Kdo ho dokáže otevřít? Snad jedině zloděj.Mistrovské dílo z doby renesance nebo jen padělek? Výzkumné pracoviště ve Florencii pověří doktorku Mirandu Jonesovou, přední specialistku v oboru, aby ověřila pravost nového nálezu, skvostné bronzové sošky záhadné dámy. Brzy však nejde jen o sošku, ale o Mirandinu kariéru a dokonce o život. Miranda však získá nečekaného spojence... ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Homeport , 1998

KatieKuli
27.03.2024 3 z 5

Temná dáma je vzácná soška, jejíž pravost má ověřit doktorka Miranda Jonesová. Než dojde k potvrzení je vládní zakázka zrušena a soška prohlášena za padělek. Pověst Mirandy je v ohrožení a to je teprve začátek napínavého příběhu z prostředí muzeí a institucí zabývajících se uměním v Itálii i USA. Krádeže, padělky, vraždy - jak spolu souvisí a jde o osobní pomstu Mirandě nebo jen o peníze? Do příběhu je zapleten i profesionální zloděj umění Ryan Boldari.

Četla jsem od Nory už lepší knížky, tohle je spíše průměrná detektivka. A bohužel mě chvílemi iritovalo Ryanovo chování, za to dávám body dolů.

pegasek
01.08.2022 5 z 5

Kniha byla velmi dobrá i když jsem od začátku tušila kdo zatím vším stojí,tak stala za přečtení

raty
05.02.2022 4 z 5

Myslela jsem si, že mám od Nory Roberts přečteno vše a vida, Temná dáma mi nějak unikla. Kniha z roku 1999 přenáší čtenáře do atraktivního prostředí. Romantický příběh s detektivní zápletkou se točí kolem renesanční sošky Temná dáma. S knihou si trochu zacestujete po několika místech v Americe a po Florencii. Ocitnete se v galeriích, laboratořích, krásném starém domě, prožijete chvilky napětí. Budete fandit zloději :-), užijete si romantiku. Prostě dobrá volba pro chvíle oddechu.

Kudík
24.07.2021 4 z 5

Zajímavé čtení a celkem neuvěřitelná zápletka. Miranda Jonesová sice měla pro pachatele "všechno", jako krásu, vzdělání, kariéru, bohatství....., ale kdo znal Jonesovi starší, by o tohle "všechno" nestál. Takové rodiče aby pohledal. Ale naštěstí tu byl bratr Andrew a babička Amélie. U Ryana jsem si občas říkala, co to je za týpka, ale upřímně pobavil a je jen škoda, že tam nebylo více jeho temperamentní rodinky. :)

katkaq
23.03.2021 3 z 5

Dostala jsem všechno, pro co jsem přišla. Nic víc, nic míň. Romantiku i napětí. Chvílemi jsem se nudila a chvílemi se nemohla odtrhnout. Zajímavý námět s překvapivým koncem.

petraj30
05.02.2021 5 z 5

Moc pěkný příběh. Sice ta zápletka byla trochu přitažená za vlasy, ale když se nad to člověk povznese, bylo to skvělé.
Miranda byla strašně tvrdá, ale mohla za to nestabilita a nezájem rodiny. Ryan byl vtipný a pohotový, měl naopak úžasnou rodinu (a moc mě mrzí, že neměli více prostoru) a s Mirandou to vážně uměl. Moc se mi líbila ta vedlejší dějová linka s uměním a s ostatními postavami.
Ten začátek na mě působil až moc depresivně, kvůli všem napjatým vztahům, občas jsem se i zasmála. Byl to moc zajímavý a povedený příběh, z těch lepších od Nory Roberts.

Evaho73
03.06.2020 4 z 5

Zatúžila som trochu po oddychovej literatúre a povedala som si, že skúsim dať ešte jednu šancu NR.
Napodiv ma tentokrát príbeh inteligentného zlodeja a doktorky histórie celkom zaujal. Dej mal spád, dobre vystupňovanie okorenené napätím, romantikou ale aj vtipom. Počas čítania som sa nenudila a celkom dobre pobavila na niektorých scénach.

Atanone
11.05.2020 5 z 5

Miranda mi zkraje přišla hrozně fajn, tedy až do seznámení s Ryanem, kdy se v mých očích začala chovat jako pipka. Ona za to nemůže. To paní NR. Nejdřív si dá tu práci, že ji vylíčí jako ženu s mozkem a pak hned od 5. kapitoly je z ní žena, která muži, kterého vidí podruhé v životě nedá jen proto, že to po ní nechtěl. To jsem si nevymyslela, berte tu informaci klidně jako spoiler.
Jakmile jsem byla ochotná ignorovat erotické náznaky v každém druhém řádku, pipka se vytratila a začal se pod tím rýsovat docela fajn příběh, napsaný s nadhledem, vtipem a velikou laskavostí. A paradoxně úplně nejvíc mě odbourala právě předehra k první opravdu milostné scéně, takže jsem jako dobrou lekci nejen dostala svou dávku odříkaného krajíce, ale navíc mi ten krajíc i chutnal.
A literárně jsem se zamilovala do Annie.
Není pochyb, že NR je ve svém oboru hodně vysoký level. Knihy tohoto žánru sice nevyhledávám, ale když o nějakou dobrou zakopnu, klidně jí tu 5 dám

TaLu
23.04.2020 5 z 5

Jedna z knih od mé oblíbené autorky, kterou bych si přála po čase přečíst znovu. Příběh je přiměřeně napínavý, hrdinové sympatičtí a romantická linka tak akorát k odpočinku. Z autorčiných starších knih tato patří k nejlepším. V rámci žánru určitě doporučím.

bekule
23.04.2020 5 z 5

NR mě zatím nikdy nezklamala a Temná dáma se opět řadí k těm jejím velmi povedeným. Zajímavý detektivní příběh tentokrát opět z úplně jiného prostředí - výtvarné umění, umělecké galerie, ověřování pravosti uměleckých děl i krádeže na zakázku. Jako vždy velmi sympatická ústřední dvojice( Ryan- tak trochu Roarke?) ale i příběh té vedlejší dvojky mě bavil.Doporučuji.

georginaa
10.01.2019 5 z 5

Vždy když je detektivní zápletka snažím se určit kdo by to mohl být. U této knihy jsem si vůbec nebyla jistá, ale měla jsem takovou intuici, že vrahem je...... a to se dočtete v knize. Opět od této autorky skvěle provedený příběh.

Shinstria
05.02.2018 3 z 5

Start byl dost zajímavý, ovšem následujících přibližně 60 stránek mě kniha nudila a já se nutila do čtení. Pak to začalo být konečně zajímavé a příběh dostal dobrý spád. Mám ráda dějiny umění a renesance je můj oblíbený sloh. Těšilo mě číst o umělcích té doby a o světě výtvarného umění. Libili se mi oba hlavní hrdinové, chemie mezi nimi byla skvělá. Nedokázala jsem odhadnout kdo je pachatel a konečné rozuzlení mne překvapilo.

EvikU.
08.04.2017 4 z 5

Skvělá kniha od této autorky. Je to čtivý a napínavý.

Liana
29.12.2015 5 z 5

Perfektné. Ani neviem, prečo som túto autorku doteraz obchádzala. Ak má aj ostatné knihy tak dobré ako túto, tak ju asi začnem čítať.

lifeoptimist
08.03.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, dobrá taková "romantická detektivka" s prvky humoru - prostě super, přečteno za chvíli =) mohu jen doporučit

vaili
30.01.2014 4 z 5

Příjemná nenáročná detektivka a není přeslazená :)

inule
16.05.2013 5 z 5

Jedna z těch lepších knížek od této autorky. Napínavý děj, který člověk přečte jedním dechem.

kika 13
03.03.2013 3 z 5

Dobrý a čtivý román.Jak to dělá ta spisovatelka tolik dobrých románů napíše.

medvídě
07.04.2012 5 z 5

Další z autorčiných povedených románů. Dokonalá detektivní zápletka s romantikou. Mohu je chválit. :)

Nora Roberts
americká, 1950