KatieKuli KatieKuli komentáře u knih

Stačí si počkat Stačí si počkat Mariana Zapata

Konečně po dvou předchozích knihách mírný kvalitativní posun vpřed, ale pořád o pár levelů za Kultim, Lukovem i Aidenem.
V průběhu čtení mě vždy zarazila "ta část s exkrementy", strašně mě to rušilo, nepřišlo mi to vtipné. Ano, vím, že se v tom autorka úplně vyžívá už poslední dvě knihy. Taky některé myšlenkové pochody, které se pořád dokola opakovaly (jen to prodlužovalo zbytečně text), neustále omlouvání a pochybnosti... Rozhodně se nebudu pokoušet číst znova, jednou stačilo. Nicméně se to četlo dobře, nenudila jsem se a chtěla jsem zjistit, co se vlastně v rodině Casillasových stalo.
Diana se po smrti svého bratra stará o své dva synovce Joshe a Louieho. Nastěhuje se do nového domu, její soused Dallas (na kterého se žádná žena nesmí ani podívat, protože je ženatý) trénuje dětskou baseballovou ligu, do které nastoupí Josh. A to je zhruba popis prvních 430 stran knihy :-))
Z hlediska tempa vyprávění mi přišla zvláštní část, kdy se Diana a Dallas dají dohromady. Celou dobu slow burn a pak je všechno jasné během jedné kapitoly? Hm. Zas jsem se nechala zblbnout vysokým hodnocením.

23.05.2024 3 z 5

Kennedy Kennedy Lauren Layne

Poslední z "vlků" Kennedy. Je starší a vážnější než ostatní, vše promýšlí, zakládá si svým způsobem na nekomplikovaných vztazích. Celé ty roky je do něj Kate, jejich společná asistentka, zamilovaná. Když se Kate seznámí s Kennedyho mladším bratrem, začne se Kennedy cítit velmi nepříjemně. Přece by nemohl žárlit? Co se to děje?
Teoreticky vypadá příběh zajímavě, mě se ale na konci nelíbilo chování Kate, protože se s Kennedym tolik let dobře znali, a to jak najednou reagovala, mu evidentně způsobovalo bolest :-(

14.05.2024 3 z 5

Bezpečné místo Bezpečné místo Nora Roberts

Morgan si celý život hledala místo, kde zapustí kořeny (otec byl v armádě a pořád se stěhovali). Má dvě práce, aby to zvládla, pořídí si vysněný dům a najde dokonalou spolubydlící Ninu. Jednoho dne ji osloví sympatický Luke, rozhodne se ho seznámit s Ninou a uspořádat společnou večeři. Luke je ale bohužel psychopat, který si pečlivě vybírá oběti, kterým ukrade identitu, vybere konta, zastaví domy a uškrtí je. Uprostřed "práce" jej bohužel vyruší Nina, která je nemocná a zůstala doma. Morgan nakonec nezbude nic jiného než se bez peněz a sama vrátit k babičce. Tady hledá novou šanci na nový život, práci i lásku. "Luke" ale nedokáže zapomenout, že Morgan jediná jeho dokonalé plány zničila a přežila.

12.05.2024 4 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Tak tohle byla VÁLKA! Camilla a Edoardo bojují o místo ve firmě, které může získat jen jeden z nich. Už start byl celkem drsný a přesto, že se Camilla snažila chovat jak byla zvyklá (jako přátelská, kolegiální a empatická osoba) ve chvíli, kdy si šel Edoardo tvrdě za svým cílem získat místo ve správní radě, všechny převálcoval, lhal a manipuloval, Camilla se mu postavila do cesty více než zdatně. Jejich sarkastický ping pong mě opravdu bavil.
Celkově jsem si musela trochu zvykat na styl psaní (možná překladu?).

07.05.2024 4 z 5

Tři tajná přání Tři tajná přání Nikki Sloane

Příběh Tary a Granta. Poprvé se setkají v klubu (kde neznají svou totožnost), podruhé během příprav vystoupení. Ona jako tanečnice, on hraje na cello. Oba hrají různé role, v práci i v soukromí. Oba také skrývají tajemství, protože se obávají, aby jejich vztah nezničila než vůbec začne. Ale lež se většinou projeví v přesně ten nejnevhodnější okamžik.
Šestý díl dokázal udržet laťku hodně vysoko. Tento díl řadím mezi to nejlepší ze série.

21.04.2024 4 z 5

Šašek Šašek Devney Perry

Díl od dílu je tahle série lepší a lepší. Leo byl zatím celou dobu trochu v pozadí. Bezstarostný motorkář, který jenom paří, balí holky a pracuje v Dashově servise. A pak se objeví jedná výjimečná, Cassandra. Připlete se k únosu Scarlett a zjistí, že jedna žhavá noc s Leem nezůstala bez následků. Informaci o těhotenství nevezme Leo zrovna dobře, vyhýbá se odpovědnosti i Cass. K jeho překvapení ho k ní ale pořád něco táhne a chce se o ni postarat. Bude to ale stačit? Bude si umět Leo vybudovat společnou budoucnost s Cass? A co stále přítomné nebezpečí konkurenčního motorkářského gangu?
Bylo to napínavé, jak samotný příběh Lea a Cass, tak i všeho, co se odehrávalo kolem v jejich velké "klubové rodině". Těším se na další díl :-)

13.04.2024 5 z 5

Tonoucí duše Tonoucí duše Ava Reed (p)

Druhý díl navazuje na výbuch, který otřese hrdiny na konci prvního dílu. Nash i Mitch jsou těžce zraněni a v prvních chvílích bojují o život a dále s případnými trvalými následky. První na místě jsou u nich Laura a Sierra.
Sierra do té doby sarkastická, ambiciózní a na kariéru zaměřená lékařka, která netouží po přátelích natož po citových komplikacích, je situací s Mitchem zcela vykolejená. Za prvé si uvědomí, že (i když ho nesnáší, ano velkohubá slova) o něj mohla přijít, má noční můry a vyčítá si, že nereagovala dostatečně rychle a Mitch kvůli tomu utrpěl vážné popáleniny.
Mitch se prvně soustředí na své uzdravení, taky ho trápí noční můry, ale i jeho vlastní popáleniny a bojí se, že tím ještě víc odpuzuje Sierru.
Tento díl je dramatičtější a svým způsobem temnější, protože mysl ústřední dvojice se musí poprat s mnoha emocemi, psychicky náročnou profesí i pacienty.

12.04.2024 5 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Lilly má na sobě svatební šaty, 500 hostů, ale žádného ženicha. V rámci zhroucení se rozhodne odjet na líbánky do Thajska sama (jen v pyžamu a králičích bačkůrkách). Její ne zcela klasický outfit zaujme v letadle i Damiena, a tak začne jejich společná cesta za hořícím měsícem, což je vyhlášená každoroční party jen pro pozvané.
Chvílemi to bylo vtipné, ale nějak mě to nechytlo. Lilly mi začala být sympatická až tak od 200 strany a kniha jich má 260 :-)

11.04.2024 3 z 5

Krutá rozkoš Krutá rozkoš J. D. Robb (p)

Tentokrát se snaží Dallasová s Peabodyovou rozkrýt celou organizaci zabývající se únosy a "výcvikem" malých dětí a dívek v poslušné otrokyně.
Mina je nalezena s kusem dřeva v hrudi, je pohřešovaná řadu měsíců, přesto je dobře živená, upravená a oblečená do luxusního prádla. Na jejím oblečení se najdou stopy krve jiné dívky, Dorian. Je nutné ji okamžitě najít a dát celou tu skládačku dohromady.
Napínavé čtení od začátku do konce. Jen mě jako už vícekrát překvapují reakce nadřízeného Dallasová velitele Whitneyho. Asi si umím představit lepší podporu svého nejlepšího člověka v týmu.

09.04.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Příběh angličanky Hattie, která přijede jako koordinátorka na francouzský zámeček připravit svatbu pro svou sestřenici. Luc (syn majitele) a hospodyně Solange ze začátku Hattie příliš nápomocni nejsou, zámeček je zanedbaný, zruší jí objednaný catering na svatbu a možná jsou tam i celá stáda myší :-).
Příběh by mohl skončit o dobrých 150 stran dřív a možná by si tím zachoval původně budovanou atmosféru pohody, jídla a vinic. Zápletka (proč Hattie nemůže zůstat) mi přišla úplně mimo (tak naivní, zvláštní), vůbec se mi to nelíbilo, zhodilo to konec i Hattie.
Opět (jako předchozí díl) to bylo emocionálně zcela ploché vyprávění. Četla jsem teď za sebou dva díly a obě krátké bonusové povídky a nejlepší z těch čtyř byla vánoční povídka s kufry.

02.04.2024 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

První díly v sérii se mi líbily více, asi mi to ze začátku přišlo originálnější a podeváté už to trochu ztrácí kouzlo. Je to standardně dobře napsané, ale i romantický příběh může mít originální (nebo aspoň zajímavou) zápletku.
Izzy zdědí hrad ve Skotsku, ale už nezdědí žádné peníze na jeho opravy a provoz. Než se vrátí z kurzu vaření (z předchozího dílu), pronajme její excentrická matka Xanthe pokoj spisovateli Rossovi, kterému ke štěstí stačí jen ticho a klid. A než se Izzy naděje, objedná si díky fotkám z Instagramu hrad bohatá rodina na Vánoce. Takže nezbývá než dnem a nocí opravovat, chystat, plánovat, nakupovat a vařit. A i cesta k srdci nerudného spisovatele vede tak trochu přes žaludek :-)
Více hvězdiček nedávám, protože ve mně kniha nevyvolala skoro žádné emoce, bylo to takové ploché. Milé, ale ploché. Nikomu jsem nijak zvlášť nedržela palce, žádné drama, ani ta romance nebyla moc propracovaná. Všichni byli kamarádi, rozdali si dárky a měli se rádi. Ne špatné, ale málo pro někoho, kdo už má něco odečteno.

01.04.2024 3 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Opravdu kratičký příběh o cestě Alice z Londýna do Prahy za přítelem, se kterým se zatím osobně nesetkala. V letadle potká sympatického Jakea, který letí za babičkou. Nakonec ji Prahou místo Marka provází Jake.

31.03.2024 3 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Liam Black, tajemný návštěvník bistra, kde pracuje Tru. Tru rozhodně není ušlápnutá servírka, na kterou se jen pěkně kouká. A "vlk" bude koukat, protože Tru je sebevědomá, vtipná, nebojácná a navíc studuje práva.
Úplně mi nesedělo Liamovo chování a jeho podivné "pozvání". Váhala jsem mezi 3 a 4*. Nicméně se ta mafiánská romance dobře četla, zaujalo mě vysvětlení Liamova příběhu a důvod jeho pokračování. Další díl si ráda přečtu.

19.03.2024 3 z 5

Mizera Mizera L. J. Shen

Už u předchozího dílu mě Cillian zaujal jako temná verze svého bezstarostného bratra Huntera. Chladný mizera bez citů versus učitelka z mateřské školky Phersephona. Kill byl od mala připravován na svou roli dědice společnosti - soukromé školy, jen práce, hlavně nezklamat otce, stále vyšší cíle... Phersephona naopak celý život toužila po lásce, po rodině a po dětech. Jak si napravit reputaci nejhoršího Mizery v Bostonu? Pořídit si dokonalou manželku. On potřebuje vylepšit veřejnou image a ona zase vyřešit existenční problémy a dluhy, které jí zbyly po bývalém manželovi. Bude jejich soužití jen obchodní smlouva? A co vlastně Cillianovi nejvíc brání něco cítit?

15.03.2024 4 z 5

Tajuplná žena Tajuplná žena Nora Roberts

Elizabeth je 16 letá vysoce inteligentní a velice sociálně izolovaná studentka medicíny na Harvardu. Díky jediné vzpouře se jí změní celý dosavadní život. Nesouhlasí s matkou, koupí si sama oblečení, ostříhá a obarví si vlasy, padělá průkazy a vyrazí s novou kamarádkou do klubu. Na konci večera jsou její kamarádka a její společník zavražděni a Elizabeth je toho svědkem. Aby toho nebylo málo jedná se o ruskou mafii. A její útěk o život začíná. Dalších 12 let střídá identity a místa a neustále se ohlíží přes rameno. Dokud do jejího světa nenapochoduje místní velitel policie Brooks.

06.03.2024 4 z 5

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Nora Roberts

Mám ráda líné jižanské romány a tady ten Nora okořenila trochou nadpřirozena, jak se na New Orleans sluší. Declan (právník z Bostonu) cítí silné pouto ke starému domu, který "potřebuje" koupit a vrátit mu jeho zašlý lesk. Seznámí se zde s přitažlivou Lenou, se kterou cítí rovněž neobvyklé spojení. Duchové v jeho domě ho neděsí, naopak se snaží poznat minulost a vše pochopit. Druhá linka, týkající se událostí rodiny a domu Manetových, se odehrává kolem roku 1900 a asi by mě zajímal osud i ostatních členů domácnosti.
Méně bodů dávám za zvláštně uspěchaný konec.

03.03.2024 4 z 5

Tajné milostné dopisy Olivie Morettiové Tajné milostné dopisy Olivie Morettiové Jennifer Probst

Líbil se mi příběh tří sester - Pris, Dev a Bailey. Během života se sobě vzdálily a matčina smrt jim pomohla uvědomit si, jak si navzájem chybí a jak jsou pro sebe důležité. Líbilo se mi jak se znova navzájem poznávaly a prohlubovaly svůj vztah a budovaly důvěru.
Příběh Olivie mi ale přišel nějak nadbytečný, neuměla jsem se do něj ponořit.
Více mě bavily části o sestrách. Knihám o dopisech se budu asi chvíli vyhýbat, mám teď na nějakou dobu rozhodně "předopisováno" :-)

01.03.2024 4 z 5

Zákon přitažlivosti Zákon přitažlivosti Susie Tate

Kira je doktorka (vážně, opravdová :-)) a Barclay je minister (a jezevec, to nic, to pochopíte až si to přečtěte :-)). Kira pracuje na klinice HIV a tady se seznámí s depresivním pacientem odmítajícím léky, Henrym. Kira na něj svým svérázným způsobem zapůsobí/zaútočí ("přece nedám HIV pozitivnímu pacientovi přes hubu") a ten se přece jen začne o sebe více starat. Jeho bratr (Barclay) je z jeho zlepšení nadšený a rozhodne se Kiru požádat o další pomoc a motivaci pro Henryho.
Takhle by to znělo jako hluboký lidský příběh... ale ne s Kirou :-). Je to šílená, absolutně optimistická, ďábelsky kamarádská osoba se zálibou v pomáhání lidem, v pořádaní charitativních akcí (třeba ve striptýzovém klubu) a radostném informování novinářů. S někým takovým se Barclay ještě NIKDY nesetkal, a protože se protiklady přitahují... ;-)

22.02.2024 4 z 5

Kontrakt 3 Kontrakt 3 Melanie Moreland

(SPOILER) Richard odchází do důchodu a na svém večírku na základně BAM se potkává s Ashley, která je mu až podezřele povědomá. I ona si ho prohlíží... ale se špatně skrývaným vztekem. V zápětí se ukáže, že Ashley na základě oblíbených monogramů na Richardových košilích (RvR) zrovna odhalila totožnost svého otce. Ups, to Richard rozhodně nečekal. A ani Ashley není z tohoto odhalení (muže, který ji odmítal) nadšená. Co tato novinka udělá s Katy a dětmi?
Tento díl bych spíše zahrnula do série ABC, sejde se "celá" rodina a více poznáme i ostatní Richardovi děti. Parádní pokračování.

20.02.2024 4 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Spíše jen povídka s pohádkovým námětem o tak trochu jiném životě Krásky a Zvířete, ve verzi pro dospělé :-)

08.02.2024 3 z 5