KatieKuli KatieKuli komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Jako vždy se Rowlingová předvedla. Skvělý příběh, nemohla jsem se odtrhnout (možná i proto, že číst to déle, ztratím přehled v množství postav :)), ale takhle na "jeden zátah" (čti pá - po), kdy jsem neuměla přestat a zároveň si vyčítala, že čtu neuvěřitelně pomalu, protože ty stránky snad neubývají... To všechno dávalo absolutní smysl. Nevím jak to dělá, ale klidně bych četla dál a dál. Jestli bude další díl o ještě více stranách, vzdávám to a jdu do elektronické verze :))). Pěkně nás čtenáře drží v napětí ohledně Robin a Strikea, vidím to na dalších 8000 stran, ale i tak jdu do toho :)))))

20.06.2022 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Rowlingová je skvělá vypravěčka, jak jinak by donutila v dnešní době tolik lidí přečíst knihu, která má přes tisíc stran.
Ale něco (nevím co, klidně mi napovězte) mi chybělo. Hlavně první polovina knihy mě úplně nevtáhla do děje (skoro se to stydím napsat, ale chvílema jsem u toho prokrastinovala :-)). Naopak mi zase přišlo, že tuhle jsem přečetla rychleji než předchozí "kratší" díl. Možná už se mi trochu zajídá v každém díle sledovat Strikeův (od začátku odsouzený k nezdaru) milostný život. Navíc to děj nikam neposunuje. Každopádně se už těším až tenhle díl natočí, protože to (C. B. Strike) je snad jediné filmové zpracování, které je na stejné úrovni jako kniha.
Děj a nápad samozřejmě fantastický, aktuální a propracovaný. Člověku je až nepříjemně z toho jak vám zcela cizí lidé dokážou zničit nebo ovlivnit život za pomocí sociálních sítí.
Těším se na další díl, který v angličtině vyšel loni a Robin se v něm infiltruje do sekty.
Tohle asi dokáže jen Rowlingová, aby se člověk po dotčení tisíce stran, těšil hned na dalších tisíc :-). Jen tak dál Roberte Gailbraithe!

18.02.2024 4 z 5

Je mi teď z toho smutno, protože kniha končí tak pozitivně a všichni víme jak celý příběh Matthewa Perryho dopadl. Jak se snažil a pořád zkoušel další věci, které by mu pomohly zbavit se závislosti. Překvapilo mě jak se cítil nešťastný a opuštěný přesto, že (jak sám píše) byl obklopen rodinou, přáteli, ženami. Celé je to bohužel v hlavě, psychika je strašně silná a když funguje proti vám a člověk sám sebe ničí je to neštěstí.
Díky knize jsem měla možnost ho přece jen lépe poznat.
Díky Mattmane, jako Chandler jsi byl skvělý.

24.02.2024 4 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Seznámíme se se skupinou "bambinas", začínajících lékařů v nemocnici Whitestone ve Phoenixu. Laura celý život čeká na příležitost nastoupit do téhle nemocnice. Nash je její školitel a od začátku je to k sobě přitahuje. Otázkou pro ně zůstává, jestli při tak velké zodpovědnosti a náročné profesi, má nějaký vztah vlastně smysl nebo i jen šanci.
Nedalo mi to, když teď vím, že je tu otevřený konec (další díl vyjde 20.3.) a ještě se jedná o tetralogii a vyhledala si další díly, abych se už dopředu mohla na pokračování těšit. Snad někomu neprozradím příliš :-), Mitch a Sierra, Jane a Grant a poslední díl, který vyšel v originále teď na konci ledna (takže si asi ještě dost počkáme) Jane a Abby.

02.02.2024 5 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Tak tohle jsem si fakt užila. Za prvé velmi neotřelé prostředí příběhu (práce před vydáním knihy) i zápletka, za druhé skvěle vystavěné postavy a taky celkově osvěžující a vtipný nadhled celé knihy.
Nora je literární agentka, kterou její práce zcela pohlcuje, ale především proto, že ji prostě baví. Žije v New Yorku, blízko své sestry Libby a její rodiny. Než se narodí Libby třetí dítě, rozhodne se vzít svou sestru na takovou menší "literární" dovolenou do místa, kde se odehrává její oblíbená kniha, do Sunshine Falls. Sestra jim připraví i zábavný program - seznam úkolů, které budou na dovolené plnit.
Nora tady ale hned první den (v jediné kavárně široko daleko) narazí na redaktora Charlieho. Díky společné práci na nové knize známé autorky spolu začnou trávit spoustu času. V tomto případě se dá říct, že i nejen protiklady se přitahují :-)

28.04.2024 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Adam Carlsen je profesorem na Stanfordu, je nekompromisní, tvrdý, požaduje jen ty nejlepší výsledky a je pověstný nepříliš (ha, velký eufemismus :-)) vstřícnou povahou. Olive je doktorandkou, pracuje 80 hodin týdně, jejími nejbližšími přáteli a zároveň rodinou jsou Anh a Malcolm. Olive ale není příliš stavěná na sociální interakce, je spokojená (většinou) ve své laboratoři a okolního světa si příliš nevšímá. A pak se jí jedním polibkem podaří spustit lavinu lží, které se na sebe nabalují jako sněhová koule.

30.03.2024 4 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Už teď po přečtení doufám, že u nás vyjde i další díl Evana s Andreou :-)

14.01.2024 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

No páni, tak tohle bych nečekala. Dočetla jsem do 7. kapitoly, tam jsem se zasekla a na 3 týdny knížku odložila, protože mě vůbec nelákalo číst dál. Christo(pher) mi přišel jako rozmazlený, arogantní kretén a Hayden mi s tou jízdou na traktoru taky nepřišla zrovna zajímavá.
Ale to pitomé (naštěstí) šimrání na mozku z nedočtené knihy, mě nakonec donutilo pokračovat (skoro bych řekla proti mé vůli :-)). A světe div se, dál se to rozjelo! Byla to legrace, romantika, drama i milé pohlazení (Eddie). Určitě to pak za 4* stálo.

21.09.2023 4 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Moje druhá a rozhodně ne poslední kniha od Ali Hazelwood.
Bee dostane fantastickou příležitost pracovat pro NASA. Radost má jen do té doby než zjistí, že má projekt vést spolu s Levim, kterého zná z postgraduálu a který se k ní choval vždy přezíravě. Hned od začátku to vypadá stejně jako v minulosti, Levi se jí vyhýbá, neodpovídá na maily, nezve ji na schůze, zdržuje vybavení laboratoře. Ale ukáže se, že nic není tak jak to vypadá.
Skvělý romantický příběh, který mě hned od začátku bavil svým inteligentním humorem, neobvyklým námětem i prostředím.

26.04.2024 5 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Ze začátku jsem si říkala, kam tohle povede? Prvně to vypadalo na příběh sester, hodného a zlého dvojčete, Naomi a Tiny. Pak se k tomu přidal příběh bratrů, hodného a zlého, Nashe a Knoxe. Pak to začínal být příběh hodné sestry a zlého bratra. A pak... plno skvělých lidí a postav (pardon a samozřejmě i psů :-)). Lucy Score se podařilo barvitě vykreslit a zabydlet celé městečko Knockemout.
Skvěle jsem se bavila, smála, smutnila, držela palce i dojímala se. Už teď je jasné, že je našlápnuto ke skvělé sérii. Těším se na Nashe :-)

21.03.2024 5 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

Rozhodně jsem se nad příběh JP a Kelsey zasmála. Jejich nepřátelská nevraživost, která zastírala jejich vlastní nejistoty, byla chvílemi boj na život a na smrt :-).
Ubírám bod za závěrečnou "zápletku" (ušetřilo by se 100 stran a narušilo mi to celkový dojem) a přidávám za velmi kontroverzní vztah JP k holubům :-)).
Už se těším na třetího bratra.

07.02.2024 4 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

To nebylo slow-burn, jenom slow. Začátek byl takový ufňukaný a prostě nastavováný. Tisíckrát jsme se ujišťovali jak jsme k sobě upřímní... a pak si jenom neříkali pravdu. Takovou zápletku by vymyslelo dítě ve druhé třídě a Zapata z toho absolutně ničeho vytřískala 500 stran! Tím ji ale bohužel nechválím a nechci říct, že je kreativní. Zack snad ani neměl osobnost (Byl prostě usměvavý a milý. A? WTF?) a Bianca byla v omlouvání hyperkorektní, neudržela plyny a vysmívala se něčímu strachu (opět, WTF?). Strašně ploché charaktery, které mě vůbec nevtáhly do děje a držet někomu palce? Nee.
Je to lepší než Aaron (ta kniha byla pro mě obrovské zklamání, ale doufala jsem, že je to výjimka), ale horší než všechny ostatní 4 knihy, které u nás od ní vyšly a které jsem četla. Hvězdu navíc za to, že jsem knihu měla z knihovny, protože za tuhle koupi bych se bila do hlavy.
Znovu si teď na uklidnění přečtu Aidena a Vanessu, protože teď zpětně bych jim dala 7* v porovnání se Zackem a Biancou. Dočetla jsem a už teď si to skoro nepamatuju. Jen tu část, že se nutím číst a že se bojím už cokoli od Zapaty čekat :-((

31.01.2024 3 z 5

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

Před pár lety jsem začala číst jinou autorčinu knihu (asi Ty nejsi můj Romeo?) a absolutně mi v tu chvíli nesedla a nedočetla jsem ani první kapitolu. Pak jsem se jí vyhýbala a teď jsem si řekla, že to znovu zkusím. A? Během 2 dnů jsem přečetla obě knížky ze série a skvěle se bavila! Vtipné dialogy, sympatické postavy.
Oba hrdinové (myslím Ronana z předchozího dílu i Tucka) nežijí/nežili jen spokojený život fotbalové hvězdy, ale řeší si traumata z minulosti, která se snaží překonat a najít "to něco", co je udělá šťastnými.
Po tomhle dám Ilse druhou šanci a mrknu i na její další knížky :-)

24.01.2024 5 z 5

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

(SPOILER) Od autorky jsem prvně četla Černooké Zuzany a potom i Hraj mrtvého. Oproti předcházejícím knihám jsem se tady opravdu hodně nutila do čtení. Na straně 120 jsem už vše chtěla vzdát. Dočetla jsem, znova nikdy číst nebudu. Nevadí mi knihy s pomalým dějem, ale tady se opravdu NIC nedělo. Vůbec jsem necítila žádný důvod (kromě osobní posedlosti jen tak nezahodit rozečtenou knihu) ani touhu nebo napětí.
Většina knihy je jen výplodem fantazie velice zvláštní ženy (teď nemyslím autorku :)), která se v podstatě snaží návštěvou nejrůznějších míst a fotografiemi bezpočtu osob (ke kterým si nevytvoříte žádný vztah a vlastně vás nezajímají), přesvědčit senilního muže, že je sériovým vrahem, a to jen proto, že se vyskytoval a fotil na místech, kde ke zmizení osob došlo. Hlavní "hrdinka" mi většinu knihy přišla jako osoba, která potřebuje velice nutně psychologickou pomoc.

01.11.2020 1 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Abby Jimenez

Se Sloan jsme se seznámili už v minulém díle, kde o Brandona přišla. Další dva roky se nedokázala vzpamatovat z této ztráty a jen pasivně přežívala a utápěla se v depresích. Dokud ji jednoho dne střešním oknem auta nenastoupí pes :-). Tato zdánlivá maličkost jí pomáhá vrátit se zpět do života, pomůže jí starat se o psa, chodit s ním znovu ven, chodit za přáteli. Ze začátku se snaží zastihnout jeho páníčka, ale pak už se ho nechce jen tak vzdát. Když se Jason (majitel psa) ozve ze zahraniční, donutí ho dokázat, že má psa opravdu rád. Jejich bezstarostná konverzace mezi nimi vytváří pouto. A pak se teprve setkají osobně.
Jason ale není jen tak úplně obyčejný majitel psa, je taky známý zpěvák, který se chystá odjet na dlouhou koncertní šňůru. A protože se mezi nimi vše vyvíjí strašně rychle, Sloan se nakonec rozhodne jet s ním. Ale tím problémy jen začínají a zjištění, že koncertní šňůra není dovolená, neexistuje tu žádný volný čas a díky novinářům a fanouškům ani soukromí, tomu příliš nepomáhá. Dá se takový život vůbec vydržet? Bez rodiny, přátel, zaměstnání, pořád na cestách, pořád vyčerpaní.
Tenhle druhý díl jsem četla hned po prvním a musím říct, že se mi to trochu táhlo. Téma i prostředí knihy byly neotřelé a zajímavé, život ze zákulisí hudební hvězdy taky, ale klidně bych tomu pár stran ubrala.

10.05.2024 4 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Příběh Anny z roku 1940 a Morgan z roku 2018 se střídal po kapitolách a postupně doplňoval. Celou dobu jsem si říkala, jak je Morgan spojená s Annou, proč Jesse trval na tom, že zrovna ona je ta pravá osoba k zrestaurování obrazu. A teď už to vím :-)

Bylo to napínavé a kapitoly mi doslova mizely pod rukama. Přišlo mi šílené jak ještě v roce 1940 přistupovali na jihu USA k černošskému obyvatelstvu, jak na ně pohlíželi a jaká ne/měli práva.

07.04.2024 5 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Jack je slavný hollywoodský herec, který umí hrát, je sympatický, ochotný a vtipný. A možná proto má postarší stalkerku, která chová corgi a velmi (nevhodné) romantické city k Jackovi. A tady se do hry dostává Hanna. Profesionální bodyguardka, které se v osobním životě momentálně příliš nedaří (v den pohřbu svojí matky dostat kopačky od přítele, to člověku náladu nezvedne). Jejím úkolem je tedy předstírat Jackovu přítelkyni a zajistit jeho bezpečí.
Závěrečný "zvrat" mě opravdu překvapil (konec už pak ne, je to přece romantický příběh se vším všudy :-)). Příjemná oddychovka.

23.02.2024 4 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Každý z bratrů Milesových dostal příležitost říct ještě pár kapitol ke svému původnímu příběhu. Jameson byl o dost hrubější a vystresovanější. Tristan se dočkal opravdu velké spokojené rodiny. Elliot musel s Kate překonávat překážky taky spojené s dětmi a Christopher se pokoušel stát pro Hayden alespoň trochu farmářem (jeho údiv nad pracovními psy :-))). Ale celá jejich "dynastie" držela při sobě. Pěkná tečka.

Jednu chvíli jsem si říkala, jestli nebudou další knihy o synech, když Jameson mluvil o další generaci. Hned mi naskočili hoši z BAM :-). Ale myslím, že to takhle úplně stačí...

19.02.2024 4 z 5

Poslední svobodný miliardář Poslední svobodný miliardář Pippa Grant

Můj první dojem byl, že tu ženskou bych uškrtila (vážně, když má někdo dovolenou cítí potřebu nechat všude bordel a tak dlouho otevřenou ledničku až se zkazí cheesecake?). Ale naštěstí se to dál zlepšilo/ztratilo. Mám podezření, že především kvůli Marshmallowovi :-) a taky Hayesově rodině. Nasmála jsem se. Škoda, že autorka nevymyslela nějaký neotřelejší nebo vtipnější konec.

PS: tolik chyb v textu jsem už dlouho neviděla. To to nikdo nečte než to dají do tisku? Hlásím se dobrovolně na korektury :-)

15.02.2024 4 z 5

Všichni tě opustí Všichni tě opustí J. D. Robb (p)

Dallasová a Peabodyová jsou zpět! Už po 54. a přece pokaždé jiný příběh. Tři unesené ženy, jejich čas se krátí a Dallasová s Peabodyovou musí poskládat všechny kousky skládačky dřív než bude pozdě a obětí bude více. Kdo je brouček, který hledá svou hodnou a pravou maminku?

20.10.2023 4 z 5