KateTheBlogger KateTheBlogger komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Kniha rozhodně stojí za přečtení. Děj rychle plyne a každý z hlavních hrdinů vás něčím zaujme. Za mě je Patrik Hartl nový Michal Viewegh. Píše o aktuálních tématech, ze života a mne to baví.

10.08.2021 5 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

Knížka mě neskutečně bavila. Nell je sympaťanda a knížka je skvěle napsaná. Alexandra Potter je zkrátka autorka, která mě nikdy nezklame.

12.07.2021 5 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Tři dívky, tři jiné životní příběhy, tři silné důvody proč spáchat sebevraždu. Knihu bych doporučila jako povinnou četbu všem. Nejenom dospívajícím a jejich rodičům. Kniha má důležité poselství a ukazuje, jak snadno přehlédnutelná mohou být zranění na duši.

24.01.2021 4 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Terezka píše o svém životě a o tom, že ne vždy je všechno růžové a zalité duhou. Knížka je neuvěřitelně čtivá. Přečteno během pár dní skoro jedním dechem. Pokud máte Terezku Salte rádi a sledujete ji na sociálních sítích, nebo čtete její blog, myslím, že si knížku zamilujete.

14.01.2021 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Příběhy Roberta Langdona mě zkrátka baví. Při čtení jsem se přenesla do Washingtonu, který jsem si následně přidala na seznam míst která chci navštívit. A nyní si ještě dohledávám informace o svobodném zednářství, protože to je organizace, která mě po přečtení fascinuje ještě víc než doposud. Pokud máte rádi symoboly, architekturu, dějiny a milujete Šifru mistra Leonarda, Ztracený symbol je pro Vás povinná četba,

12.10.2020 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Upřímně, od začátku mi nesedla hlavní postava (Rachel). Chápu, že to neměla lehké, ale i přesto to nebyla moje oblíbenkyně. Příběh ale byl zajímavý, čtivý, napínavý a jsem ve finále ráda, že jsem si knihu přečetla.

29.09.2020 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Milostný příběh Hazel Grace a Augusta Waterse, kteří se do sebe navzdory rakovině, nebo právě díky ní, zamilují vás chytne za srdce, a uvědomíte si, že život není samozřejmost. Místy je knížka vtipná, odlehčená, ale taky smutná a dojemná. Taková všehochuť :-)

14.10.2019 4 z 5

Můj první Coelho... Nebudu lhát, s knížkou jsem se docela prala a četla ji skoro dva měsíce, ale jsem moc ráda, že jsem ji nakonec dočetla. Knížka je plná mouder o lásce k člověku a k Bohu.

13.06.2019 3 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Nepopsatelně krásná knížka.

09.12.2018 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kniha ve mne zanechala hluboké pocity - obdiv a náklonnost ke Gatsbymu a čiré pohrdání a nenávist k Daisy a Tomovi.

27.04.2018 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Knihu jsem četla jedním dechem. Byla krásná, byla opravdová, byla smutná...zkrátka byla nádherná!

26.12.2017 5 z 5

Jak jsem stopoval letadlo Jak jsem stopoval letadlo Stanislav Gálik

Knihu jsem si přečetla po té, co jsem se zúčastnila Stanislavovi přednášky na jednom cestovatelském festivalu. Během vyprávění o richhikingu byl zábavný a opravdu showman. A přesně taková je i kniha - zábavná, plná vtipných postřehů a čte se skoro sama.

09.12.2017 4 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Protože v knize není explicitně napsáno, co je a co není pravda, každý si na ni udělá svůj vlastní názor. Nicméně za mě je kniha poměrně těžká a po jejím dočtení jsem musela sáhnout po odpočinkové četbě. Příběh, ačkoliv byl podávaný pouze v ročních hrstech, byl silný a zanechal ve mě pachuť a pocit bezmoci. Skvělá práce!

23.05.2024 4 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Knížky Jules Wake/Julie Caplin miluji. Romantické útěky jsou moje srdcovka a na sérii "S láskou..." jsem se moc těšila. Zatímco Pozdrav z Itálie mě bavil, u tohoto dílu jsem měla jeden veliký problém - hlavní hrdinku. Poprvé se mi totiž u Julie Caplin stalo, že mi hlavní hrdinka nesedla, ale zato mi mnohem více sedl hlavní hrdina. Když si ovšem odmyslím nesnesitelné vlastnosti Lisy, musím uznat, že knížka mě utvrdila v tom, že se musím někdy podívat do Říma. Příběh byl vyhrocený až příliš a podle mě zcela zbytečně, ale pokud hledáte příjemnou oddechovku s nádechem Říma, rozhodně vás nezklame. A třeba vám, na rozdíl ode mne, sedne i hlavní hrdinka.

09.06.2023 4 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Poslání knihy i celý příběh mě oslovil a obdivuji množství propracovaných postav a spletených příběhů, které autorka vytvořila. Ale narovinu se přiznávám, že jsem knihu střídavě četla dvě měsíce. Střídala se u mne období, kdy jsem byla pohlcena příběhem, pak jsem knihu odložila, protože jsem na ni neměla náladu, pak mě opět pohltila a tak pořád dokonala. Z množství postav v knize mi utkvěly v hlavě jen ty hlavní.

21.05.2023 3 z 5

Delila Greenová má všechny na háku Delila Greenová má všechny na háku Ashley Herring Blake

Přestože čtu ráda LGBT romány, toto byla první kniha, ve které byly ústředními postavami ženy a musím uznat, že jsem si čtení užila. Líbí se mi, jak se v průběhu příběhu mění vypravěčky a čtenář má tak možnost pozorovat příběh z více úhlů pohledu. Kniha je čtivá, vtipná, veselá, vztahová a rozhodně ji doporučuji.

26.04.2023 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Přestože z hlavní hrdinky jsem měla nervy, protože mě vytáčela snad úplně vším, knížka se mi překvapivě dobře a rychle četla. Líbil se mi vývoj hlavní postavy, příběh i prostředí.

26.04.2023 4 z 5

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Pokud máte o českém soudnictví nějakou představu, tato kniha vám ji spolehlivě zbortí. Neuvěřitelné čtení, na kterém je nejhorší to, že je pravdivé.

19.03.2023 4 z 5

Láska a gelato Láska a gelato Jenna Evans Welch

Knížku jsem přečetla na pár posezení a svou atmosférou mě zcela strhla. Odehrává se totiž v nádherné Itálii, takže se můžete těšit na slunné procházky Florencií a prodírání se Římem, ale také na tajnou pekárnu, o které se mi bude snad i zdát. Příběh je romantický, zamotaný i smutný zároveň, ale bavil mě po celou dobu. Vyzdvihnout musím také autorčiny vtipné hlášky.

02.01.2023 4 z 5

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

První kniha od W. Smithe, kterou jsem četla. Jakmile si zvyknete na tu brutalitu a násilí, příběh vás zcela pohltí a během pár dní jej přečtete.

18.10.2022 4 z 5