katerina6763 katerina6763 komentáře u knih

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Zajímavý námět na knihu, ale trochu hůře se mi dílo četlo. Příliš mi nevyhovoval styl autorova psaní.

22.10.2022 2 z 5

Mám Murakamiho knihy ráda a ani tato mě nezklamala. Na čtení jeho děl je potřeba být plně soustředěný, protože celou linku příběhu doplňuje ještě linka "filozofická". A tak to bylo i v tomto románu. Na pozadí muže, který se celých šestnáct let sužoval myšlenkami na to, co kdysi udělal špatně a proč došlo k tomu, že ho opustili jeho jediní přátelé, se rozvíjí i mnohem hlubší poznání o povaze člověka. Knihu je potřeba číst a chápat mnohem více do hloubky, než nabízí jen samotný popisovaný příběh. Ale na to jsme my, kteří máme rádi autorova díla, zvyklí.

01.10.2022 4 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Jelikož znám předchozí díla autora, nebyly pro mne myšlenky v tomto díle zcela nové. Ovšem za přečtení kniha určitě stojí; objevují se zde nové příběhy z autorových přednášek, které sbírá (nejen) po celé republice. Naprosto s ním v jeho názorech souhlasím, takže jsem si pouze připomněla v jiných souvislostech "pravidla", která stojí za zvážení a implementování nejen do výchovy dětí, ale i do svého života.

18.09.2022 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Krátký příběh o hledání podstaty svého života, své role ve společnosti, která se může zdát sice uspokojivá, ovšem tělo volá po změně v podobě nemožnosti usnout a spát.

10.09.2022 4 z 5

Spisovatel jako povolání Spisovatel jako povolání Haruki Murakami

Murakamiho knihy mám velmi ráda. A jak sám píše v této sbírce esejí, není příliš společensky aktivní a nelze o jeho způsobu práce získat příliš mnoho informací. Proto jsem s radostí sáhla po této sbírce, ve které se otevírá čtenářům a dává nahlédnout do svého života i metodám, které využívá při své tvorbě. Kniha byla velmi příjemná, žádný jeho pohled na různá témata mi nebyl cizí. Což je asi i důvod, proč mám jeho knihy tak ráda, i když nedokážu definovat pravý důvod.

25.08.2022 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Kniha ukazuje, co by se mohlo dít... a docela reálně. Ze začátku mě v knize mátly neustálé změny lokace děje, ale v první třetině knihy jsem se v tom zorientovala, i v docela větším počtu postav, které se v knize vyskytují. Možná mi přijde trochu uspěchaný závěr knihy, který by se mohl ještě trochu rozvinout. Dávám tři hvězdy. Určitě stojí za přečtení; už jen kvůli tomu, aby si člověk uvědomil, že něco tak samozřejmého, jako je pro nás elektřina, zase nemusí být tak samozřejmé.

17.06.2022 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Trochu více jsem si touto knihou "odběhla" od mého oblíbeného žánru, a to krimi a thrilleru. Takže asi nemůžu zasvěceně hodnotit tento román pro ženy. Každopádně kniha byla velmi čtivá, nevadily mi ani přesuny z přítomnosti do minulosti, ty byly velmi dobře naplánované a dotvářely ucelenost děje. Nicméně se ani po této knize nestane žánr románu pro ženy mým oblíbeným. Ovšem jsem si jistá, že ti, kteří tento žánr preferují, bude kniha určitě příjemným počtením.

08.06.2022 3 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Na chvilku jsem si odskočila od svého oblíbeného žánru, severské detektivky. A udělala jsem jenom dobře. Nádherně zpracovaný příběh, který se sám četl, ani kousek knihy mě nenudil, musela jsem stále číst dále, abych věděla, jak bude celý příběh pokračovat. Od začátku knihy je zřejmé, že hlavní postava, Jáchym, je vrah. Ovšem koho zavraždil a proč se dozvíme snad až na posledních dvou stránkách knihy. Velmi neotřele zpracovaný příběh, kde se absolutně nenásilnou formou proplétá současnost s vyprávěním minulosti. Celý příběh se zdá tak hodně absurdní a neuvěřitelný; ovšem po krátké úvaze je zřejmé, že všechno do sebe zapadá a že je to příběh, který je naopak velmi uvěřitelný a realistický. A závěr knihy? Oblíbili jste si vraha a chápete jeho činy, neodsuzujete ho...

01.06.2022 5 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Knihu jsem přečetla za dva dny. Ne kvůli tomu, že má pouhých 180 stran, ale spíše proto, že mě od začátku knihy zajímalo, jak celý příběh dopadne. Doposud jsem se zaměřovala spíše na krimi příběhy, kde byl popisován trestný čin, a až v této knize jsem narazila na to, co se děje "po trestném činu". Zajímavý příběh s náhledem do nitra soudního procesu, kde ne každý, kdo spáchá čin, je vinen. Za mě zajímavý příběh; o to více, že byl inspirován skutečnou událostí. Dávám o jednu hvězdičku méně, protože tuším, že takovýchto knih bylo napsáno spoustu (i když je nevyhledávám), a určitě bude hodně z nich vykreslovat příběh více poutavě.

08.04.2022 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

"Nedonutili mě nenávidět."

07.08.2017 3 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Po dlouhé době jsem tímto narazila na knihu, od které jsem se nemohla odtrhnout. Příběh byl rozdělený do krátkých kapitol, což mám ráda. A v ději se neustále objevovala nová a nová překvapení. Až do konce knihy jsem byla zvědavá, jak celý příběh dopadne.

15.09.2023 5 z 5

Memento Memento Radek John

Drsný náhled do kolotoče užívání drog, který se už nikdy nepřestane točit...

27.08.2023 4 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Zajímavý příběh, u kterého jsem si opravdu až do samého závěru nebyla jistá, jestli se jedná o lásku nebo manipulaci. Rozhodně stojí za přečtení.

14.08.2023 4 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Tak to byla taková oddychovka, celkem předvídatelná, hned od prvních stran bylo zřejmé, jak se příběh vyvine a jak dopadne. Ale kniha se příjemně četla a nabídla i poněkud netradiční pohled na Vikingy a jejich kulturu, i když jen okrajově.

27.04.2023 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Po Marťanovi, což bylo první dílo, které jsem od autora četla, jsem možná měla hodně vysoké očekávání. Nutno ale říct, že Marťanem nasadil autor laťku dost vysoko. I tato kniha se mi však hodně líbila, obsahovala spoustu technických detailů, kterým jsem příliš nerozuměla, ovšem to příběhu neublížilo. Dle mého je to podařená kniha, kterou příznivci sci-fi jistě ocení. Jenom mými znalostmi nejsem schopná posoudit, zda by to reálně skutečně takto mohlo fungovat. :-D

07.04.2023 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Třetí díl série se mi také líbil, i když jsem už v něm postrádala takové to napětí, které bylo přítomné při čtení prvního dílu. Ovšem i přesto považuju tuto detektivku za zdařilou, stejně jako celou autorovu sérii.

12.02.2023 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Asi jsem čekala v knize více humoru, ovšem popis přírody a scenérií je opravdu úžasný (i když je to určitě dáno i kvalitním překladem). Ale jinak mě kniha příliš nezaujala.

20.12.2022 2 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Kniha trochu zjednodušeně pohlíží na historii dvacátého století v naší zemi, i když četla se velmi příjemně. Kapitoly jsou většinou velmi krátké, bohužel z nich lze vyvodit, co se na následující stránce odehraje.

08.12.2022 4 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Přečetla jsem téměř všechna autorova díla, takže jsem očekávala s nadšením jeho novou knihu. A nezklamala mě. Je to sice trochu jiné dílo, než na jaké jsme od Nesba zvyklí, ovšem stálo to za to. Každá povídka je jiná a každá má v závěru neočekávané rozuzlení. A po každé povídce se otevírá prostor na přemýšlení o přečteném...

30.10.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Cítila jsem po celou dobu smutek a lítost nad osudem člověka, který musel dospět mnohem dříve, než si stačil užít radostné dětství. Ovšem závěr knihy nabízí určitou naději na konečně radostný a šťastný život.
Dílo je psáno v krátkých větách, bez zbytečných obsáhlých popisů, četlo se příjemně.

15.10.2022 3 z 5