katerina5544 katerina5544 komentáře u knih

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Knizka je pozitivni, ctiva a najde se i romantika. Libila se mi a vrele doporucuji.

10.03.2019 5 z 5

Americké psycho Americké psycho Bret Easton Ellis

Tato kniha je čistý odpad. Není v ní naprosto nic.....ty neskutečně nudné popisy značek oblečení atd - to jsem jen kroutila hlavou. Co se týká těch zvráceností tak si myslím,že pan autor to nebude mít v hlavě v pořádku, přišlo mi to jako návod pro úchyly. Já, která mám ráda horory celý život a jen tak něco mě neznechutí ale tohle ....proč taková kniha byla vůbec vydána? Když napíše zvrácenost Stephen King tak je to naprosto jiný level. Tahle knížka je tak odporná a stupidní že je historicky první, kterou jsem si koupila a nesnesu jí mít ani danou v knihovně, kdyby se mi v ní neuvolnily listy tak bych jí prodala i když nevím zda by tento brak někdo chtěl (případně jestli to chci šířit dál), spíš půjde do popelnice. Není to žádný hluboký obraz psychopata ale snůška nudy a nechutností. Vyhozené peníze!

21.12.2017 odpad!

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Výborný thriller - doporučuji!!!! tato byla moje první od W. Dorna a hned jsem si koupila další dvě a jsem z nich nadšená!

05.10.2017 5 z 5

Maniak Maniak Martina Cole

Tak to bylo dílo .... snad více jak polovinu knihy jsem musela přeskakovat, protože se neustále rozebíral osobní život hlavní hrdinky....neskutečná nuda a patos vhodný do románu pro ženy! ..... co se týká zbytku knihy, který popisoval vraha tak to bylo vynikající .... nechápu jak autorka mohla smíchat dva žánry dohromady takovýmto způsobem ... za mě díky tomu spíše velké zklamání, protože ten začátek a části s vrahem byly děsivé a brutální ... Toto je moje první kniha od M. Cole a asi i poslední, romány pro ženy mě všeobecně nebaví takže si radši přečtu thriller od mužského autora-tam totiž tento problém s rozebíráním vztahů pořád dokola nemívám ...

05.10.2017 1 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Krásně napsaný, velmi smutný příběh ... doporučuji

07.01.2017 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Tuto knihu jsem četla chvíli po Malinkatém kreténovi a trošku mě zklamala. Pasáže o Robinovi jsou milé a vtipné, nasmála jsem se, ale mám problém s postavami. To je naprostá hrůza, podobně jako v Kreténovi, děti jsou nesnesitelné,rozmazlené ale strašně moc chytré a dokonalé, postavy se neustále "vtipně" dohadují (neumí se snad ani normálně bavit), což někdy sklouzlo až k trapnosti a "zápletka" se záchranou manželství to už jsem musela přeskakovat. Trošku to vylepšil závěr knihy ale jinak za mě mnohem slabší než Malinkatý kretén, jako kdyby paní Frýbová nevěděla čím vyplnit ne-psí pasáže.

11.02.2016 2 z 5

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Pro pejskaře kouzelná knížka, vždy když byli na scéně pejsci tak jsem se opravdu nasmála. Oproti tomu části pouze s lidmi mě velmi zklamaly. Kdyby nebyly v knize pasáže o politice jenom by jí to prospělo, nebylo to zajímavé, přeskakovala jsem, naprostá nuda. Bohužel i lidské postavy mi byly vesměs nesympatické, arogantní, rozmazlené, přehnaně asertivní... Knihu mám doma a jsem ráda, ale mám v plánu si označit jen ty části kde jsou pejsci a zbytek ignorovat, což je velká škoda.

11.02.2016 4 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Vynikající kniha,moje první od této autorky. Četla jsem na doporučení a na konci mi spadla brada a skoro jsem to obrečela ;-( tak krásně napsaný příběh a úžasně barvitě popsaná Indie. Bylo to moc smutné, ale jeden z nejlepších románů co jsem četla. Nepřišlo mi to extra romantické a už vůbec jako červená knihovna. Postava Alice mě hodně překvapila a přišla mi jako hodně povedená. Jinak bych poprosila hodnotici, aby uváděli, že píšou spoiler, vy co jste ještě nečetli nekoukejte na komentáře pode mnou. Nekteri proste musí vyžvanit důležité detaily :-@

16.07.2023 5 z 5

Horkou jehlou Horkou jehlou Rudolf Havlík

Jedna z nejprinosnejsich knih co jsem kdy četla. Meli bychom si ji přečíst vsichni. Je skvělá, plna informaci a zajimavych zážitků autora. Smutná i vtipná a to díky ironickemu humoru hlavní postavy. Je v ní spousta empatie, kritiky společnosti, ale naděje do budoucna. Moc se tesim na dalsi knihu,tuto js cetla jako prvni a tedy vrele doporučuji. Fakt si to přečtěte, otevře vám oči.

07.02.2023 5 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Hodně pohodová detektivka. Agatha je tedy dosti zvláštní postavička a takové slečně Marplové se nemůže rovnat nicméně na oddych je to fajn záležitost. Mám ráda příběhy z anglického/irského venkova takže jsem zvědavá na další díl.

22.11.2021 3 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

Skvělá detektivka. Jedu postupně od začátku, abych měla představu o postavách. Tak nějak jsem tušila, že by to tak mohlo být. Doporučuji k přečtení, čtivé, napínavé a i s humorem :)

10.07.2021 5 z 5

S naším požehnáním S naším požehnáním Jo Spain

Skvělá detektivka. Čtení jsem si dávkovala. Irsko bylo na několik let mým domovem a v Castleknocku jsem bydlela, místa v knize znám tak to pro mě bylo ještě zajímavější. Příběh je hodně smutný, žel bohu donedávna ještě realita,katolická církev je pořád hodně silná. Doporučuji k přečtení už jenom kvůli informacím co se v této zemi dělo.

10.06.2021 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Už je to chvíle co jsem knihu četla, ale vím, že jsem ji měla prectenou za par hodin a byla tak drsna,ze jsem ji poslala dal,znovu uz bych ji cist nechtela. Nicmene je vyborna a doporucuji.

16.05.2021 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

U Agathy se budu s hodnocením asi opakovat, první díl s Poirotem mě samozřejmě bavil :)

06.04.2021 5 z 5

Když má štěstí kliku Když má štěstí kliku Aurélie Valognes

Hezka,ale smutna knizka. Malem jsem i obrecela. Nicmene matka Jeana mi k srdci tedy neprirostla ani trochu, dite opustila,nezajímala se ani o svou starou matku,cigarety na prvnim miste... vic prozradit nemuzu...spis mi prisla sobecka,ale to je jen muj nazor ;)

30.12.2020 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Ach to byla tak strasne moc hezka pohadka :) kdyz clovek vi o smutnem osudu Jane Greyove tak to ma jeste takovy melancholicky podtext. Kez by to bylo ve skutecnosti tak jak se pise v knize. Pribeh je originalni, vtipny, romanticky a ķe konci napinavy. Vsechny hlavni postavy jsem si oblibila a vsuvky autorek mne vubec nerusily spis naopak. Mela jsem z toho strach po precteni komentaru tady ale ja si to naprosto uzila. Jsem nadsena a doporucuji.

13.03.2020 5 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Příjemná, milá, romantická oddychová knížka. Moc se mi líbila a užila jsem si jí. Příběh Jamie a Davida byl moc dobře podán, jiskření mezi nimi bylo vynikající a samozřejmě happy end jak už to u těchto knih bývá :).....ale ne kýčovitý! Krásná pohádka pro dospělé. Doporučuji nejen milovníkům koček (i psů) ale každému kdo si chce krásně zarelaxovat.

05.02.2020 5 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Hodne primitivni pribeh, puvodne jsem myslela,ze ani nedoctu. Nakonec jsem knihu prelouskala a i me bavila ale nesmite od ni nic moc ocekavat. Je oddychova, jednoducha a samozrejme uplne nerealna. V anotaci slibuji ze mlekar nebude mit o hlavni hrdinku zajem a to jsem i cekala - tak upozornuji ze to tak neni a v knize prakticky neni slusna zapletka. Zato erotickych scen spousta, jako plus muzu rict, ze jsou dobre napsane. Hlavni hrdinove mi ale nebyli ani trochu sympaticti, on takovy trotl a ona nafoukana pipina. No, posudte sami :)

30.01.2020 2 z 5

Kniha se mi moc líbila. Autorův styl psaní mi sedí a mám ráda jeho humor. Příběh je odpočinkový a s překvapením na konec. Odpočinete si u toho. Doporučuji :)

06.12.2019 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

I tento dil se mi libil :) cte se to lehounce, postavicky jsou fajn a libila se mi zapletka-uhadla jsem :) moc se tesim na dalsi dil :)

21.10.2019 5 z 5