Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla

Helena je ve všech směrech průměrná americká žena v domácnosti a její život je jen nuda, bída, šeď, prostě opruz. Mládí zmizelo nenávratně v dál, povinnosti hospodyňky ji ani v nejmenším neuspokojují a s manželem už roky nic není, ten suchopárný právník dávno vyměnil sex za golf. Matka žijící v domově důchodců je senilní a vět...celý text

Matka žijící v domově důchodců je senilní a většinou si Helenu plete se svou vlastní sestrou. Děcka si na maminku vzpomenou, jenom když potřebují peníze, a čím jsou starší, tím jich potřebují víc. A když tak Helena vidí ty příšerné týpky, se kterými se její dcery tahají, začíná uvažovat o tom, že si pořídí kulovnici.
Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a mnohdy nečekané.
Všechno se změní v okamžiku, kdy Helena zdědí po zesnulé tetičce Maddy zpustlý domek kdesi v Zapadákově a musí ho jet připravit k prodeji. Velice záhy s pocitem lehkého překvapení zjistí, že její milovaná rodinka jí jaksi vůbec nechybí a že se život dá strávit i jinak než jen vařením a poklízením.
Při třídění starých krámů v domě navíc objeví záhadné dokumenty, ze kterých vyplývá, že v její rodině není zdaleka všechno tak, jak to na první pohled vypadá. A když se k tomu ještě přichomýtne jeden opravdu pohledný profesor angličtiny, který zřejmě není vůči Heleniným půvabům tak docela imunní, život začíná nabírat jiný, mnohem víc vzrušující a daleko zajímavější směr.
Teď by se ještě šikly nějaké penízky, aby se Helena mohla postavit zcela úplně na vlastní nohy… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/14_/149764/dedictvi-aneb-jak-he-149764.jpg 4.1128

Helen of Pepper Pike

Literatura světová, Humor
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2011 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Bulba11.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Pěkná kniha, jen trochu americká. Autorův humor se mi líbí. Děj trochu spletitý a konec hodný detektivek od Agaty Christie, ale nerušilo to.

ewi26.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

pre mna priemer, nijak zvlast ma kniha nebavila, hlavna hrdinka mi bola vyslovene nesympaticka ...urcite som citala od autora lepsie kusky, tato je skor sklamanim....
pipomenulo mi to taky vtipnejsi "Seznam mych prani "...

katu936508.03.2016

Začetla jsem se okamžitě, nemohla jsem se otrhnout, smála se od začátku do konce :) Neuvěřitelný konec.

Heyyy17.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Super, čtivé, nečekaný konec, jen jsem si chvílema říkala, že je vidět, že to nepsala ve skutečnosti žena, některé výrazy byly trochu... přes čáru :D

ritta24.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha se mi líbila moc.Skvěle jsem se bavila.Jak už bylo níže zmíněno, autor perfektně vystihl ženskou duši.Je zde plno překvapeni a zvratů. Ráda si přečtu více podobných knih.

lidunka111.12.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Knížka mě bavilo a odpočinula jsem si u ní a víc mi ani nešlo.

niknikita06.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Bavila jsem se celou dobu až do konce a navíc v tom příběhu nechyběla spousta otazníků. A já mám taky jeden otazník. Jak to C.D.Payne udělal, že dokázal psát v ženském rodě tak zatraceně přesně?

gatear06.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

tato kniha se mi fakt líbila. Bylo tam všechno, normální trable ženy středních let - děti, manžel, matka, proložené humorem, napětím, a tak určitě si najdu další knihu od tohoto autora

orson10.08.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá kniha, na Payna neobvykle plná záhad se zajímavým rozuzlením. Spousta dobrého humoru samozřejmě nechyběla. Po Mládí v hajzlu asi jeho nejlepší kniha (alespoň podle mě).

petule106.07.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá kniha plna prekvapeni a humoru.rozhodne v dnešní uspěchané době stojí za přečtení a vynalozeny čas.

KACABAK05.07.2015

Pro mě jedna z nejlepších knih od Payna. Poutavý příběh obyčejné a smutné Heleny, který můžete číst i v hlučné MHD. Nečekaný konec. Doporučuji strávit s touto knihou svůj čas.

Magdiczka09.01.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Tahle kniha je takový průměr tohoto autora. Pro mě je jeho nejlepší dílo Neviditelný a o druhé místo se dělí Holubí mambo a jen pár dílů ze série Mládí v hajzlu. Ale rozhodně je to příjemné a lehké čtení pro každého kdo má tohoto autora rád. :)

aliali17.12.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná oddychovka, moc jsem si ji užila.

Peti13.09.2014

Kniha, která vypráví o Heleně, 58leté ženě, které se díky nenadálému dědictví v podobě baráčku u jezera změní postupně celý život. A jako bonus - na konci s z ní stane milionářka :). Jako ostatní knihy od tohoto autora je to psáno formou deníku, ftipně a svižně.

danuska10.09.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha sa mi páčila, je písaná presne v štýle Nicka Twispa.
Fajn oddychové čítanie.

kytikyti28.08.2014

Payne nezklame. Jako vždy skvěle napsané. Přesně jako Wolfinéria jsem si říkala, že je to mimo moji věkovou kategoriia že se nedokážu dostat do příběhu stejně jako třeba u "Líbáš jako Bůh". Ale příběh je skvělý, typické Paynovské průpovídky, stejně jako u Mladíka. Velmi čtivé.

JanaDobby22.08.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Vtipná , letní knížka. Psané jednoduše a čtivě.

Wolfinéria22.07.2014Hodnocení knihy 5 z 5

NO já vím že je to trochu mimo moji věkovou kategorii :D (no trochu dost no ;D) ale dobře jsem tomu rozuměla a řekla bych že to bylo až moc jednoduše napsané ale pobavilo i zabavilo ;D

gossipavlina18.07.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Ehm, jak začít. Tak jak se mi série Mládí v hajzlu líbila, tak z této jsem, mírně řečeno, rozpačitá. Zápletka se mi líbila, vymyšleno to bylo pěkně, napínavě. Jen ten jazyk mi vůbec neseděl. Hovorové až moc, autorem zahnané až do extrému. A pokud 16-leté dcery v Americe mluví s rodiči tak jako Heleniny dcery, jsem ráda, že jsem vychovávaná v Čechách.
Jinak docela příjemné čtení, pohodové. Místy i vtipné.

zuza.floderova06.07.2014Hodnocení knihy 5 z 5

To byla taková sranda :D Kniha kterou jsem určitě nečetla naposled a budu na vzpomínat s úsměvem na tváři.

iluliacross22.06.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Knihovnice mi ji doporučovala se slovy: Jeje to se nasmějete....ale asi jsem od té knihy moc očekávala. Zkrátka odsechovka, nic šokujícího ani přelomového. Možná jsem byla trochu zklamaná. Ale na prázdniny k vodě, nebo do auta se hodí.

Sobotikova25.05.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Knížka, kterou odložím a už si asi na ni nevzpomenu. Jediné co mne u ní drželo byl fakt, že jsem byla zvědavá na identitu tajemné spisovatelky.

Lebisova13.05.2014

Kniha pro relax. Veselá, ironická a i trochu napínavá, občas i zvrat. Hlavní hrdinka hledá samu sebe a taky odpovědi na otázky, kdo je vlastně její matka a tajemná spisovatelka. Na začátku chvíli trvá, než-li se děj rozjede. Pak už se to čte dobře. Byla jsem zvědavá na rozuzlení.... Je to tak na 3 hvězdičky.

Brambram09.03.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Já nevím, autorovy knihy pro dospělé mě prostě neberou, nijak výrazně se nebavím a asi už to znova pokoušet nebudu.

Ankavi23.01.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha mě moc zaujala, dost jsem se při čtení nachechtala. Je psána z pohledu ženy po padesátce, přitom ale působí velmi mladisvtě a optimisticky. Zápletka, která se v průběhu první části jakoby nenápadně rozvinula, mě zcela pohltila - nemohla jsem se dočkat rozuzlení. Doporučuji jako výbornou a kvalitní oddechovku, která potěší a pohladí na duši.

luckach21.01.2014Hodnocení knihy 2 z 5

Nebyla jsem asi dobrá cílová skupina pro tuto knihu. Přišla mi plytká, velmi "jednoduchá", vadila mi promiskuita... můj názor je hodně ovlivněn tím, že jsem ji četla souběžně se Světlem mezi oceány, což je kniha, která se řadí na mém žebříčku úplně někde jinde.Kdo ale potřebuje vypnout, tak ho kniha může potěšit :-)

Neri01.01.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Líbilo se mi to a dokonce moc. Okouzlil mě naprostý nadhled a přesně ten druh humoru a ironické nadsázky, kterou s přibývajícími lety zásadním způsobem oceňuji. Navrch trochu záhad, tajemného pátrání ve vlastní minulosti, láska v mnoha podobách....vtipná, svižná kniha, kterou nadšeně doporučuji k přečtení.

hlina01.01.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha mě naprosto nadchla. Skvělý humor, nadhled, zajímavá zápletka.

amysa31.12.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Knížka mě velmi mile překvapila a nemohla jsem se od ní odtrhnout, i když přiznávám, že zpočátku jsem byla spíš lehce vyděšená, jaká je ta ženština vulgární a prostě mi to tak nějak nesedělo a vadilo.... Vydržela jsem a odměnou mi byl nakonec tak milý, vtipný, hezký a silný příběh, který má dokonce i napínavé a vcelku překvapivé rozuzlení! Zkrátka knížka má vše, co já osobně čtu nejraději a mohu doporučit všem, kdo čte podobný žánr, Helenin příběh stojí za přečtení!!!

Alca00721.11.2013Hodnocení knihy 5 z 5

vtipná, čtivá, poutavá
byla jsem hrozně zvědavá jak to dopadne :-)

Autor a jeho další knihy:

C. D. Payne

C. D. Payne