katerina3502 katerina3502 komentáře u knih

Příběh lidské krutosti a toho, že touha po životě je velmi silná i za takových okolností...velmi smutný příběh

29.03.2023 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Kniha, která neměla žádný výrazný děj, do čtení jsem se musela nutit. Jestli tohle někdo musí číst jako povinnou literaturu, tak se pak nedivím, že nemá ke knihám žádný vztah.

18.03.2023 1 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Za mě výborné čtení, příběh rodiny na pozadí velmi významných událostí naší vlasti, na které bychom neměli nikdy zapomenout!

01.03.2023 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Velmi citlivě napsaný román o největší hrůze v lidských dějinách.

02.05.2024 5 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

(SPOILER) Kniha nemá nijak výrazný děj, ale vykreslení různých lidských povah se opravdu autorovi vydařilo natolik, že jsem nakonec čekala v jakém stylu chlapi z Grandlehárny uspořádají párty a trochu i fandila, aby večírek pro doktora dopadl dobře.

13.01.2024 4 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Knihu jsem nejdřív slyšela na Radiožurnálu, velmi dobře zpracovanou i s hudebním doprovodem, což mě donutilo si ji i přes dlouhé vyhýbání přečíst a nelituju. Velmi zajímavý příběh a osobitý styl psaní pana Hrabala mě opravdu bavil.

12.01.2024 4 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

Poslední díl série, už teď mi vyprávění venkovského veterináře chybí, jeho povídky jsou skvělé, plné lásky ke zvířatům a k anglickému venkovu. Celou sérii jsem si zopakovala po několika letech a rozhodně nelituji, Herriot bude pro mě navždy srdcovka.

01.01.2024

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Krásné pokračování série, chytne za srdce nejen pejskaře. Jednoduchý styl psaní, který velmi rychle utíká a jedná se opravdu o silný příběh a přesně vystihuje, jak nás psí parťáci chrání a pomáhají nám i v těch nejtěžších a psychicky vypjatých životních situacích.

07.08.2023 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Není to vyloženě horor, trochu mrazivé a tajemné, ale spíš oddechovka s happyendem. Čte se to samo a člověk u toho vypne, na dovolenou u moře super čtení...

29.07.2023 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásné oddychové čtení vhodné pro všechny pejskaře.

29.06.2023 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Velmi dobře napsaný životopisný román o odvaze Josefa Hasila, spousta pro mě nových a zajímavých věcí, jen mi moc nesedl styl psaní v krátkých větách a přeskakování v ději. ale určitě knihu budu doporučovat známým.

26.06.2023 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

(SPOILER) Jako téměr vždy, kniha lepší než film. Není to typická romantika, konec je překvapivý tím, že Savanah s Johnem neskončí. Moc se mi v příběhu líbila linka s autisty a to jak se s tím po svém vyrovnával Johnův otec. Za mě oddechová kniha, která stojí za přečtení.

10.06.2023 4 z 5

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Oproti třetímu dílu super, ale na první dva nemá. Kniha se čte svižně, jsou zde i humorné pasáže, ale trochu tomu něco chybí.

11.05.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Zábavná kniha, dobře čitelná, užívala jsem si to super netradiční prostředí, obzvlášť, když jsem sama studentem doktorského. Jako oddechovka na jedno odpoledne skvělá.

27.03.2023 4 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Výborná kniha, skvělý děj a spousta zajímavých myšlenek. Člověk se u této knihy zasměje a odpočine si od reálného světa. Za mě super pokračování prvního dílu a už se těším na další!

22.03.2023 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Skvělá kniha přelouskaná během pár hodin. Příběh napínavý, padlou hvězdu hledá spousta lidí pro svůj osobní prospěch, ale nakonec zvítězí láska. Překvapilo mě kolik je toho v knize jinak než ve filmu, ale za mě obojí skvělé počiny a ke knize i filmu se určitě ráda vrátím.

16.03.2023 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Až do půlky mě kniha vůbec nebavila, přeskakování z jedné postavy na druhou, pak vše do sebe zapadlo, ale dle zdejšího hodnocení jsem čekala asi něco víc. Všichni tu píšou o vtipné knize, což mi nějak uniklo, moc jsem se tedy nezasmála. Kniha vybrána hlavně do čtenářské výzvy a měla jsem co dělat ji dočíst celou.

15.03.2023 2 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Ke knize mě přivedla letošní čtenářská výzva a nemůžu říct, že by to byla chyba. Sice mě dílo světově uznávaného barda nijak významně nenadchlo, ale pár myšlenek v něm je skutečně nadčasových, například, že díky penězům církev přehlédne i sebevraždu a vykoná pohřeb ve jménu Boha atd. Peníze, zrady, podvody a nenávist prostě hýbou světem v každém století...

16.01.2023 4 z 5

Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Tom Phillips

Zajímavá fakta o historii, o některých jsem slyšela poprvé. Rozhodně stojí za přečtení, ale vracet se k ní už nebudu. Místy byla sice i vtipná, ale vadila mi korektura textu (velké množství chyb), někdy až zbytečně sprosté výrazivo a také některá fakta by mohly být popsána do větších detailů.

10.01.2023 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Kniha se čte velmi dobře a rychle díky krátkým kapitolám, ale příběh je velmi předvídatelný, naivní a nereálný. Nicméně jako oddechovka na vypnutí proč ne. Místy se člověk i zasměje šílenostem, které Poppy/Doris dokáže vymyslet, nebo zmatlat.

01.10.2022 3 z 5