Karolina90 Karolina90 komentáře u knih

Kniha je sice čtivá a začala slibně, ale zbytek knihy se autor neustále opakoval a vlastně mi neřekl nic nového.

14.06.2022 2 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Autor udělal z Bena úplného superhrdinu, všechno věděl, všechno zvládl… vzhledem k tématu se dalo čekat, že tam bude hodně popisů přírody apod., ale vadilo mi, že se tam někdy opakovaly skoro stejné věty. Také tam na mě bylo až moc romantických klišé, ale stejně jsem to dočetla. Bylo to čtivé.

12.06.2022 3 z 5

V lesích V lesích Tana French

(SPOILER) První polovina knihy se četla svižně, postavy sympatické, byla jsem zvědavá, co se z toho vyklube. Ale zhruba od poloviny začal být děj celkem zdlouhavý a hlavně Rob/Adam se začal chovat jako idiot a lezl mi na nervy. Celkově to, jak dopadli s Cassie a jejich dějová linka byla ke konci dost smutná (ale zároveň ze života - jak to může dopadnout kvůli ublíženému egu:). A velké mínus za mě bylo to s tou lopatkou - vždyť mě to došlo hned, jak to na začátku zmínili, ale jim to trvalo 3/4 knihy? Vlastně nevím, jak hodnotit. Na začátku jsem myslela, že to bude na 4 hvězdy, místy klidně i na 2, ale paradoxně mě čtení celkově bavilo. Možná to bylo tím, že mi postavy přišly celkem propracované a i situace byly dost reálné (žádní superdetektivové, kteří neudělají žádnou chybu, žádná zázračná hypnóza, která vám jen tak vrátí paměť).

05.06.2022 4 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Nerada bych knihu škatulkovala. Postavy mi nebyly úplně sympatické, některé části byly zdlouhavější, ale i tak hodnotím knihu kladně, protože je čtivá a dobře přiblíží a ukáže rasové problémy a kulturní rozdíly.

28.04.2022 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Po všech pozitivních recenzích a ohlase jsem jí nakonec taky přečetla. Kniha byla čtivá, ale to je za mě asi jediné pozitivum. Patřím k menšině, kterou kniha nenadchla. Myslím, že výstižně to napsala níže Kaikido. 3/4 knihy se vlastně nic neděje a můžete přeskakovat celé odstavce. Nic pro mě překvapivého, ani ve mě příběh nevyvolal závratné emoce. Zajímavé mi přišlo akorát téma výchovy Hitlerovy mládeže:) Ale možná by byla kniha dobrým doporučením pro někoho, kdo by chtěl začít s tématem 2.sv.v.

15.02.2022 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Nerada hodnotím knihy od Darcy, protože jsou tak specifické svým žánrem. Já mám duchařiny ráda a tyto knihy beru jako oddechové čtení, když potřebuji změnu. Kdo nemá rád nadpřirozeno, kdo se nerad bojí, a kdo řeší každý detail, který nemusí dávat smysl, tak ať Darcy nečte. Nikdo jí ale nemůže upřít, že všechny její knihy jsou čtivé a poutavě psané. Folcrofty jsem začala dnes dopoledne a i s přestávkami jsem je už odpoledne měla dočtené.

13.11.2021 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pro mě rozporuplná kniha. To prvotní setkání mě hned na začátku trochu odradilo, ale pak se příběh rozvinul a naprosto mě vtáhl, chtěla jsem vědět, jak to tedy všechno bylo, a jak to dopadne. Za půlkou už jsem ale zase byla zklamaná. Některé části byly napínavé a zajímavé, ale oproti nim byly některé pasáže dost laciné. Anotace u knihy by mohla být víc specifická, protože určitě nikdo, kdo knihu začal číst, nečekal tolik erotických pasáží:)

08.11.2021 3 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Knihu jsem měla přečtenou rychle, četla se snadno i zápletka byla dobrá, ale je to prostě "amerika" (některé melodramatické scény nebo ta část, kde se Nina udivuje nad tím, že má v dnešní době někdo glóbus...) - mě to nevadilo, ale někomu by mohlo.

04.11.2021 3 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

(SPOILER) Doufala jsem, že první díl bude jen rozjezd a tento díl už bude napínavější a zajímavější, protože odpadá vysvětlování toho, jak funguje Archiv apod. Ale byla jsem zklamaná. Zbytečné opakování děje z prvního dílu, zdlouhavé a opakující se sny o Owenovi, naprosto nelogické jednání Mac, která mi od cca poloviny už opravdu lezla na nervy. No a nakonec jsme se ani nedozvěděli Wesleyho celé jméno :(

13.10.2021 2 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Zajímavé prostředí Archivu, slibná zápletka i když jednání hlavní hrdinky mi občas přišlo nelogické. Ze začátku mi přišlo, že budou některé pasáže zbytečně zdlouhavé, ale nakonec se kniha četla svižně. Nakonec jsem se těšila, co přijde v pokračování, takže jsem se do něj hned pustila. Je to takové oddechové fantasy, nic pro náročného čtenáře.

13.10.2021 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Knihu jsem dlouho odkládala, protože jsem se obávala, že to bude jen další bestseller, který vás navnadí, a pak přijde zklamání… Velké zklamání se nekonalo, jen takové průměrné (některé detaily v případu nedotažené, některé části byly naopak zdlouhavé), ale přišlo mi to jako krimi pro začátečníky? Asi už jsem přečetla moc detektivek:)

04.10.2021 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Holden mi prostě lezl na nervy…

25.09.2021 2 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Četla jsem Ashburn a Carrow, ale Craven Manor je zatím nejlepší. Je to asi tím, že to přeci jen není typický horror, který čtenář čeká.

25.09.2021 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první kniha od Michaely Klevisové. Líbilo se mi prostředí a nápad, ale něco tomu chybělo. Chvílemi to bylo takové nemastné neslané a zdlouhavé. Z té zápletky se určitě dalo vytěžit víc - teda alespoň já čekala víc, ale žádný wow efekt se nekonal. I tak mi to ale při čtení nedalo a musela jsem knihu dokončit... Asi zkusím Bergmana:)

20.09.2021 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Nevím, jestli je to tím, že mi připadala zápletka povrchní nebo tím, že mě nezaujaly postavy (Clary mi přímo lezla na nervy, i v knize, o seriálu ani radši nemluvím), ale tohle vážně není pro mě… možná, kdyby mi bylo 13? Přitom je fantasy jeden z mých oblíbených žánrů. Začala jsem knihu číst, protože mě upoutal námět a už dlouho jsem jí měla na seznamu a dočetla jsem jen proto, že se mi kniha hodila do výzvy.

04.09.2021 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) U prvního a druhého dílu jsem přeskakovala některé části až ke konci. Tady jsem přeskakovala i několik odstavců najednou už na začátku.
Moc se mi líbí námět, postavy, zápletka. Podle mě má příběh velký potenciál, ALE ty zbytečné pasáže, kdy Ilan přemýšlí pořád o tom samém, pořád opakuje jednu básničku a to, že kapitán je z nížin a ona Sklenař a to je ta propast (občas už jsem protáčela oči v sloup)...
Doufala jsem, že už se dozvím něco konkrétního, ale všechno bylo v hádankách a většina nakonec vůbec nedávala smysl. Sérii asi dočtu, ale jen abych věděla, jak to dopadne.

24.07.2021 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Typická duchařina. Taková oddechovka pro ty, co mají rádi horory. Pro mě lepší než Duch domu Ashburnů.

23.07.2021 3 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Jonasson patří mezi mé oblíbence, opět přečtené jedním dechem. Za mě sice Sladká pomsta není až tak dobrá jako Stařík nebo Analfabetka, ale bavila jsem se a nebyla jsem zklamaná. Jednotlivé postavy a jejich mix je prostě bomba, jako vždy:)

21.07.2021 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Timšel.

20.06.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Musím si dávat pozor na to, která vydání si kupuji/půjčuji. Nový překlad z r.2008 prostě není to ono. Chybí mi archaismy a krásná stará čeština. Děj je sice stále stejný, v novém překladu není rozdíl ve významu, ale v té době by zkrátka nikdo neříkal výrazy jako "fakt" apod.

10.05.2021 4 z 5