karolina8709 karolina8709 komentáře u knih

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Tohle je druhá detektivka od Michaely Klevisové, a zase se mi strašně líbila. Mám audioknihy, jsou velmi dobře načtené, a už poslouchám třetí.
Líbí se mi propracovaná psychologie postav, detailní popis jejich myšlenek. U jiných detektivek mě třeba někdy napadne, proč se některé z postav chovají nelogicky, nebo proč se policie nezeptá na to či ono, ale u knížek Michaely Klevisové ne. Příběh je vždy dobře postavený, případ se zajímavě a logicky rozmotává.

03.03.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc hezká a čtivá knížka. Měla jsem pocit, že sedím v kuchyni, a poslouchám, jak mi to autorka vypráví. Kdo v dětství rád poslouchal vyprávění o životě rodičů a prarodičů tak jako já, si přijde s touto knihou na své.

04.05.2019 5 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Tahle kniha se do mě strašně trefila. Mám ráda Rudišovy knihy, vztah k německému jazyku, cestování vlakem, historii, pohraničí. Ale tady se to neuvěřitelně sešlo. Winterberg mi připomíná mého vedoucího bakalářky. Audiokniha perfektně zpracovaná. Takže díky za ten zážitek.

21.03.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Poslouchala jsem jako audioknihu. V podání paní Cibulkové jsem se nemohla od knihy odpoutat. Je to velmi silný příběh z krajiny mých předků.

09.02.2021 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opravdu povedený thriller. Moje první knížka od Roberta Bryndzy, a vůbec nevadí, že jsem jako první začala číst čtvrtý díl série s Erikou Fosterovou. Určitě si ale hned přečtu předchozí díly pěkně popořadě. Robert Bryndza píše poutavě, takže to půjde rychle. Líbí se mi prostředí Londýna a okolí, příjemná změna po severských krimi, kdy pořádně nevím, jak se názvy měst a ulic vyslovují.
Oceňuji, že součástí knihy je i epilog a medailonek autora. A přístupu Roberta Bryndzy k poznámkám čtenářů si vážím, je to sympatické gesto.

11.04.2021 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Tento díl je z celé série s Martinem Servazem jednoznačně nejslabší. Souhlasím s negativními komentáři, děj je zbytečně rozvláčný a zápletka tak překombinovaná, že mě ke konci už ani nezajímalo, jak to vlastně dopadne.

26.08.2021 1 z 5

Jsem nadšená. Autorka má můj velký obdiv, jak dokázala vystihnout krajinu a reálie Podkrkonoší, a spojit příběhy a posbíraná vyprávění do celkem obsáhlé knihy, která se velice dobře a rychle čte.

14.03.2023 5 z 5

No čekala jsem, že to bude bláznivá knížka, ale musím říct, že to je spíš blbost.

11.07.2021 2 z 5

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Poslouchala jsem jako audioknihu, je opravdu skvěle podaná. Mrazivý příběh.

11.10.2022 5 z 5

Vítek Vítek Adalbert Stifter

Bavilo mě to, je to sice dost idealisticky psané, ale i tak pěkné líčení událostí ze středověku o Přemyslovských knížatech a Vítkovi s růží v erbu.

07.01.2022 4 z 5

Běsi Běsi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Tohle pro mě byla opravdu výzva. Ta kniha je zároveň zastaralá i nadčasová. Plané nekonečné řeči o politice, nápravě společnosti, které stejně nikam nevedou. Do toho ten rozvleklý styl. Nechápu, jak to mohlo vycházet na pokračování, a čtenáři neztratili nit. Všechno to "zatím jen naznačím", "ale to předbíhám", "víte, co myslím", a další brzdy, a vy pořád čekáte, že až se vymáčkne, že to bude alespoň trochu hlubší myšlenka, ale většinou ne. I přesto je to velké svědectví své doby, s odkazem i pro současnost. Z toho se ale stejně nikdo nepoučil, jak už to bývá. Já si na podobné knihy dám chvilku pozor, a vyhnu se jim. Není to můj šálek čaje.

07.10.2019 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

To byla moje první kniha od Patrika Hartla, a přečetla jsem ji jedním dechem. Je to super oddechovka na léto, i jsem se dost na smála. Někdy jsem si nebyla jistá časovou sousledností příběhu postav, ale i tak jsem si čtení užila.

21.07.2019 4 z 5

Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie Eduard Petiška

(SPOILER) No nevím, v té egyptské části bylo hrozně málo ponaučení nebo nějakého poselství. Když to řeknu naplno, tak mi to přijde jako snůška nesmyslů, skoro jakoby si ty obrázky vyložil někdo špatně a ten příběh měl původně znamenat něco jiného. Třeba ten, kde má prince zničit had, krokodýl nebo pes; úplně vidím ten zápis. Zrovna v tomhle příběhu nakonec moudro bylo, ale na druhou stranu mi to hodně evokuje to egyptské písmo, obrázek obrázek obrázek a zkusíme tomu dát nějaký význam a spojit to do příběhu. To není nic proti panu Petiškovi, prostě ty egyptské báje asi nejsou dobrý materiál k dalšímu zpracování.

14.04.2022 2 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Kniha mě chytla, bylo to napínavé. Doporučuji jako audioknihu.

16.03.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Opět jsem se skvěle pobavila a hodně se toho dozvěděla o evropských zemích i o autorovi. Knížky prince Ládíka mě moc baví, vždycky je to zážitek. Někdy nestíhám kroutit hlavou nad tím, do jaké situace se to zase dostal. Naštěstí to s ním vždycky dobře dopadne, a my se tak třeba brzo dočkáme další knížky.

12.02.2021 5 z 5

Cela 17 Cela 17 Dominik Dán

Přečteno ve slovenštině, jedním dechem.

10.05.2019 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

(SPOILER) POZOR SPOILER. Poslouchala jsem jako audioknihu, a je to opravdu skvělé zpracování. Bavilo mě to do půlky. Pak děj přestal být reálný. Vyšetřovatel mimo, a konec neuvěřitelný. Přitom začátek zápletky lidsky uvěřitelný, a pak jako by vyšetřovatel začal senilnět a jeho kamarád se z nadaného předčasně vyspělého studenta proměnil v naivního puberťáka. A vadilo mi, jak pořád řešili, že by o život přišla rodina jedné z postav, plný sál dalších lidí byl asi jen collateral damage. Skoro lituju, že jsem si nadšená začátkem koupila další audio z této série. Asi si to pustím až za dlouho.

14.11.2023 2 z 5

Kontinuita parku Kontinuita parku Petr Šesták

Pesimistické, ale celkem výstižné.

08.06.2023 3 z 5

Slečna Kristýna / Had Slečna Kristýna / Had Mircea Eliade

Poslouchala jsem jen Slečnu Kristýnu na Radiotéce. Je to krásný tajemný mrazivý příběh.

06.06.2023 4 z 5

Královna Margot Královna Margot Alexandre Dumas, st.

Nejdřív jsem se nemohla začíst a zorientovat se ve jménech postav. Po překonání této překážky už to bylo zábavné a napínavé čtení. Mrzí mě, že kniha není historicky přesná, ale i tak jsem si čtení užila.

03.06.2023 3 z 5