karolina5333 karolina5333 komentáře u knih

Království Království Jo Nesbø

Moc mě to bavilo. Pochmurné a pomalé přesně tak, abych se dokázala dokonale do obyvatelů Osu vžít.
Konec šílený a vlastně nevím, jestli to někdy budu chtít číst znova, protože mě docela nepříjemně zasáhl, ale je to zkrátka další masterpiece autora.

30.12.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jsem ráda, že paní Mornštajnová otvírá bolavá témata našich dějin a ještě raději, že má její kniha takový úspěch, protože připomínat si je, je stále důležité.
I když jak je psáno přímo v Haně: "...ti, kdo by se poučit potřebovali, po žádné z moudrých knih nikdy nesáhnou."
Jako člověk, který knihy s podobnou tématikou čte častěji, nejsem zřejmě až tak zasažena jako ostatní, i když kniha se četla opravdu moc dobře a určitě si přečtu od autorky i další.

21.07.2018 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Poslechnuto, skvělá adaptace Českého rozhlasu.

02.06.2023 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nerozumím tomu, jak tak špatná kniha může být tak oblíbený bestseller...
Nečte se to dobře, Erika je nemastná neslaná, zápletka ohraná...Ne,prostě ne :(

19.10.2020 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Úžasné, nadčasové, dechberoucí.

30.12.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Těžká záležitost. Na tuhle knížku jsem si měla vzít týden dovolené, v klidu a jednom zápřahu si ji číst a ideálně si k ní ještě dělat poznámky :)
Myslím, že si to za nějakou dobu budu muset přečíst ještě jednou. Teď napoprvé jsem byla trochu ztracená v postavách a událostech. Téma je to ale perfektní, bavilo mě to, běhal mi mráz po zádech a před titěrnou prací Tučkové hluboce smekám :) Unikátní kniha.

25.10.2019 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Takový ten den úplně na hovn...Naštvaná na celý svět a jediné, na co mám náladu, je poslat všechny do prd*le a umřít.
V tomhle stavu jsem bez velkého očekávání sáhla po Aristokratce. Tři hodiny jsem se chichotala a svět je zas jak malovaný :D Díky pane Bočku, že jste mě z toho dostal!

23.11.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Velice dobré, propracované do detailů. Nejvíc mě bavila příběhová linka sekty a děj kolem Tobiase a jeho brášky. Holger i celý tým je sympatický, konec mě v podstatě dojal. Bohužel samotná Mia a její život mě nějak úplně neba, konkurence má v podobě sebedestruktivních a geniálních vyšetřovatelů z knižních sérií dost, a mě holt ten Hole a Forsová přirostli k srdci víc. Což bude asi ten důvod, proč hned pro druhý díl nepoběžím, ale věřím, že časem po něm přece jen sáhnu.

30.12.2018 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Výborný to bylo!Je to ten druh knihy, kterou musíte přečíst na jeden zátah :)

26.11.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Mám samozřejmě hluboký respekt k příběhu Laleho, ale to jak je kniha napsaná, je spíše průměrná práce a myslím si, že původní scénáristická podoba mu sedla lépe. Takhle je to trochu plytké, nepropracované, nedobře popsané emoce, takže s žádnou postavou jsem se neztotožnila.

17.01.2022 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

70%
Tolik nechápavých "Cože?" v dialozích si v jedné knize jen tak nepřečtěte. To je na rekord. Mia mi stále nesedí a je s podivem, že tak nesehranný tým něco vyřeší. A myslím, že autor vykradá tak trochu sám sebe.
Ale je to prostě strašně čtivé!

28.08.2020 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

90% Ale ano, tentokrát konečně Kepler za pět hvězd!
Tu knihu buď MUSÍTE číst, protože musíte vědět, co bude dál nebo ji MUSÍTE odložit, protože je děj moc velká síla a potřebujete pauzu. Nic mezi tím :D
Ale neodpustím si napsat, že je tam pořád dost věcí, které mě úplně vytáčejí...Jako by tu knihu psali dva úplně rozdílní lidé (haha), přičemž jeden píše tak trochu brak...Naivní chování postav, předvídatelné situace a pár rádoby dramatických dialogů, u kterých jsem se musela smát.

06.02.2020 5 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Úžasné! Kytici miluju a tohle zpracování jí dalo zase další rozměr. Moc doporučuju!

12.01.2020 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nejsem technický typ, chemie a fyzika pro mě na střední škole byly peklo a vesmíru se bojím. A přesto mě tahle kniha naprosto uchvátila!Dokonalé :)

15.01.2018 5 z 5

Úžasná kniha! Vtipná, zajímavá, se spoustou malých velkých životních pravd.
Tak a teď chci jet do Gruzie!

‐-------------
Buddhisté říkají, že když člověk nějakým způsobem překročí pravidla, která si sám stanovil, nikdy by toho neměl litovat. Měl by si to naopak užít.

Některé věci jednoduše nejde vymyslet potichu a sám.

Člověk ale bohužel musí pracovat s tím, co zrovna má - a když je sám, platí to taky.

Těžko hledat lepší důkaz blahobytu než skutečnost, že vedeme životy tak nesnesitelně snadné, až do nich potřebujeme přidávat dobrodružství.

Pocity jsou jako Rusové. Přicházejí tehdy, kdy je jeden nečeká, a zpětně člověka přesvědčují, že je vlastně pozval.
Každopádně jsem svoje pocity vždycky poslouchal, protože by stejně přicházely tak dlouho, dokud bych to neudělal.

Je to právě iracionální strach, který nás vede k hloupým chybám.

To, jací jsou lidé kolem mě, jednoduše kopíruje mou náladu.

Život je dosud příliš vzácný na to, aby se lidé mohli jenom míjet.

Skutečná svoboda pro mě začíná tehdy, kdy se přestanu brát vážně.

"...no co,když se pije,tak se lije."

"A takovej milej člověk si včera byl," vydíral mě Igor. Já se ale nedal. Nic jsem mu nesliboval a svobodu má člověk jenom jednu.

15.10.2021 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Dokonalost!

Tak si říkám,co ještě Jo chudákovi Harrymu provede.

"Umění naučit se vycházet s přízraky spočívá v tom, že najdeš odvahu dívat se na ně tak důkladně a dlouho, dokud nepochopíš, že jsou právě jenom přízraky.Mrtvé a bezmocné."

"Člověk se toho od života možná moc nenaučí, s výjimkou jediného: není cesty zpět."

"To všechno jsou akorát drobný okamžiky a možnosti volby, tati. Takový, o kterejch sis myslel, že jsou nedůležitý, prostě here today, gone tomorrow. Jenomže se nasčítají. A než si toho všimneš, slejou se v řeku, která tě strhne s sebou. Která tě dovede tam, kam míříš."

27.09.2021 5 z 5

„Je tak, jak je, a bude tak, jak bude."

Rereading 2021.

29.08.2021 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Je to vlastně taková "blbost", ale super, dlouho mě kniha nerozesmála k slzám :D

13.04.2020 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Jo, jo, jo! Jo prostě umí :)

"Aune tvrdí, že ve Švédsku mají u zapomnětlivých svědků dobré výsledky s hypnózou. Možná bychom to měli zkusit."

Po třech Keplerech zpět k Nesbømu. A ať se na mě nikdo nezlobí, nevěřím, že tahle dvojka mého norského oblíbence kdy dožene. To jak poutavě, přitom kvalitně, napínavě a chytře píše Nesbø je prostě pecka. A Harryho miluju čím dál víc :D

Pro někoho, kdo má stejné guilty pleasure jako já (existuje někdo takový??:D) a zkouknul osm sérií seriálu Myšlenky zločince, není sériový vrah a jeho počínání nějakou novinkou, přesto mě bavilo, jak Nesbø prostřednictvím vraha, všechny tyhle "klišé" použil a zinscenoval nám perfektní vražednou podívanou :)

23.08.2018 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

A mně se to líbilo méně než Hypnotizér. Nevím, zda je to překladem, ale všechny akční situace se mi četly úplně příšerně, vůbec jsem se neorientovala, kde se kdo objevil, vyskočil, vyběhnul atd. A vlastně celá ta akčnost, jak z Jamese Bonda, mi v té knize prostě neseděla. Někdo v komentáři níže zmiňuje, že oproti Hypnotizérovi už neměl pocit, že ve Švédsku ho na každém rohu někdo zabije, znásilní, praští... - no pardon, ale co teda měla znamenat ta scéna na ostrově, kde za dva dny prchající nenarazí na nikoho normálního, kdo by jim pomohl, místo toho jsou na tom ostrově samí magoři a superpachatel je jim stále za zadkem? :D
I dialogy byly často docela umělé a neuvěřitelné :( Navíc bych to klidně celé o sto stran zkrátila. A ani Joona mi už nepřipadal tak skvělý, charismatický a zajímavý.
Ale na druhou stranu ano, je to pořád velice čitelné krimi. Třeba postava Axela a jeho příběh mě hodně bavili.
Uvidím, co přinese třetí díl, ještě dám Keplerovcům šanci :)

17.05.2018 3 z 5