Karolin77 Karolin77 komentáře u knih

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

(SPOILER) Skvělý romantický fantasy příběh.
Od autorka jsem četla pár jejích předešlých knih a co se jí musím nechat je to, že píše neuvěřitelně čtivě. Od knížky jsem se opravdu nemohla odtrhnout.
Hlavní hrdinka mi nevadila a měla jsem jí ráda. Byla odvážná a svá.
Mezi mojí nejoblíbenější vedlejší postavu patří Lucien. Ten byl úžasný ! Miluju jeho humor a vždycky když se v knize objevil jsem měla velkou radost.
Tamlin nebyl špatný,ale Lucien to nebyl. I tak jsem ho měla ráda a přišel mi sympatický.Na Feyre byl milý a netlačil na ni. Koho jsem ale neměla moc v lásce a spousta čtenářek má je Rhysland. Ten mi opravdu nesehl. Nelíbilo se mi jeho namyšlené chování a to jak Feyre vvydíral.A ano taky jí pomáhal.Upřímně celkové tenhle tip postav nemám moc ráda. No holt mám mnohem radši niceboye než badboye. A bohužel už vím s kým Feyre nakonec skončí a moc nadšená nejsem. No třeba se to změní.
Příběh mě opravdu moc bavil od začátku až do konce a jak už jsem psala, od knihy jsem se nemohla odtrhnout a pořád jsem chtěla číst dál.
Prostředí mi nepřišlo nikterak moc originální,ale co v dnešní době je že ? Nevadilo mi to ani v nejmenším a moc se mi líbil námět Krásky a zvířete.
Knížku mohu s klidným srdcem doporučit a jsem z ní opravdu nadšená. Moc se mi líbila a už se těším, až se pustím do dalších dílů, které mají prý být ještě lepší.
4,9/5*

05.10.2021 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Úžasná romantika na léto ! V knize nenajdete pouze téma první lásky a věci spojené s ní,ale i další závažnější témata.
Autorka píše neuvěřitelně čtivě a já se od knihy nemohla odtrhnout. Za den jsme byla schopná přečíst více jak 100 stránek, což se mi nestává moc často, protože čtu pomalu. Ale tohle bylo tak skvělé,že i moje ,,čtecí rychlost,, zmizela.
Hlavní hrdiny jsem si zamilovala. Romantická linka se mi moc líbila. Ale abych byla upřímná, moc jsem mezi nimi necítila chemii. Ale víte co ? Bylo mi to jedno. Tak moc se mi to líbilo, že jsem nad touto lehkou nedokonalostí přimouřila oči.
Oba dva mi byli sympatičtí a oba dva jsme si zamilovala. Ani jeden z nich nečekal, že jim něco spadne do klína a snažili se. ( Během čtení jsme si chtěla najít brigádu a jít pracovat taky )
Ostatní postavy mi taky sedly, i když ne všechny jsem si oblíbila. Tima jsem moc nemusela, ale postupem času mi přestal vadit. Byl u něj vidět docela zajímavý charakterový vývoj. Ale ani tak se nestal mojí oblíbenou postavou. Jako další koho jsem nemusela byl Clay. Všechno co postavy udělaly bylo z nějakého důvodu a každá si šla za svým.Nebyla tam jediná postava na víc.
Jak už jsem psala autorka píše velice velice čtivě a stránky mi opravdu mizely pod rukama neuvěřitelnou rychlostí. Příběh mě moc bavil a dokonce bych řekla, že měl i hloubku.
Moc se mi to líbilo ! Odpouštím knížce pár nedokonalostí jako byla chemie mezi hlavními hrdiny, postavy co mi tolik nesedly ( ale byly v příběhu důležité ) a pár jenom opravdu pár velice krátkých míst, kde jsme se trochu nudila a konec, který jsme chtěla trochu více rozepsat.
Knížka si nezaslouží nic jiného než 5/5*
Čtení jsme si moc užila a knížku moc a moc doporučuji ! ️️️
Do dalšího dílu se pustím i přesto,že na něj nějakou moc pozitivní ohlasy.

14.08.2021 5 z 5

Orange. Kniha první Orange. Kniha první Ičigo Takano (p)

Krásná romantická manga pro dívky. Nádherné grafické zpracování, autorka má opravdu velice povedenou a milou kresbu.
Příběh se čte svižně a stránky Vám mizí pod rukama neuvěřitelnou rychlostí.
Postavy si zamilujete. Všechny jsem si oblíbila. Jak hlavní hrdinku tak i vedlejší hrdiny.
Myšlenka a následný vývoj děje se mi líbil a dokonce ve mně vyvolal i silné emoce. Což se mi většinou nestává. - za tohle určitě velké plus :)
Je to tedy teprve moje 2.série mang, které čtu, takže nejsem úplný znalec...ale tuhle mangu bych určitě doporučila jak začínajícím čtenářům mang tak i těm co mangy čtou běžně.
Nenašla jsem nic co bych jí vytkla.
Celkově jsem z mangy velice mile překvapena. Ne narovinu jsem z ní nadšená. Moc se mi líbila a určitě se brzy pustím do dalších dílů.
5/5*
DOPORUČUJI ️️️, skvělé milé odpočinkové čtení s těžším,ale dobře zpracovaným tématem :)

06.05.2021 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

(SPOILER) Knížka je velice čtivá a má sympatické postavy. Autorka má podobný styl psaní jako K.West. Takový lehký, svižný, čtivý a milý.
Knížka je určena spíše mladším čtenářům okolo 12,13 let. ( Pokud je Vám nad patnáct knížka Vás moc nechytne a nepřijde Vám tolik vtipná jako mladším čtenářům)
Jediné co mi vadilo bylo to, že hlavní hrdinka má straší sestru která čeká miminko a když se narodí. Všichni jsou na prášky a mají o něj strach, protože se narodilo předčasně ( a teď mě neberte špatně,ale mě to přišlo trochu přetažené za vlasy - doktoři dokáží zachránit miminko o velikosti tužky bez trvalých následků - ano,nejsem matka tak na to nemám úplně dobrý názor. Možná se na to za pár let budu dívat jinak.
Knížka je fajn odpočinková jednohubka u které si odpočinete i přesto že je neuvěřitelně předvídatelná- už od začátku víte jak to dopadne a s kým hlavní hrdinka skončí.
Vůči tomu,že jsme tuto knihu četla v 16 letech tam už mě tolik nebavila. Jak už jsem psala nejsem cílovka.
Každopádně musím ocenit originální námět.
Za mě takové slabší 4/5*.
Knížku už znovu číst nebudu a myslím, že jí co nejdříve najdu nový domov.

09.04.2021 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Za mě bohužel nejslabší díl série.
Jinak předešlé díly byly úžasné.
Tenhle mě bohužel zase tolik nebavil a nelíbilo se mi jak to skončilo. Mám ráda velké happyendy tady svým způsobem byl ale ne takovy jaký bych si já přála proto knížku hodnotím 4/5*.

22.05.2020 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Úžasný !!!!
Skvělý svět s úžasnými hlavními postavami.
Nějaké postavy si zamilujete a některé budete ze srdce nenávidět.
U knížky se nebudete nudit. Pořád se tam něco děje. Svět je zajímavý a propracovaný.
Kniha se mi moc líbila.
Doporučuji za mě mnohem lepší než Divergence.
5/5*❤️

22.05.2020 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Úžasná série plná akce, lásky,napětí a čtivosti.
Úžasné doporučuji.

22.05.2020 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Za mě bohužel ne. Miluji od autorek sérii Papírová princezna, ale po tom jak byla Papírová princezna skvělá prošlo tady zklamání...
Kniha mi nepřišla moc čtivá. Vztah mezi hlavními postavami mi přišel takový povrchní. Knížku už by sem si znovu nepřečetla... Čekala jsem mnohem víc a na konec jsem byla zklamaná.
Za mě slabé 3 *

01.04.2020 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Moc hezká kniha, určitě se pustil do dalších dílů.
Ale musím říct, že jsme větší fanoušek filmu, protože měl takové kouzlo co kniha neměla.

06.04.2024 4 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Půjdu proti proudu,ale musím říct, že se mi to líbilo. Byla to taková fantasy YA pohádka.
Bavilo mě to, nebyla to nejlepší knížka roku,ale jsem ráda, že jsem se jí přečetla.

01.01.2024 4 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Moc krásná knížka s nádhernými ilustracemi. Příběh mě bavil i jako dospělou.
Moc a moc doporučuji, nádhera

30.12.2023 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

První díl mě bavil mnohem více, což mě mrzí...
Tady jsem se bohužel nudila i když se pořád něco dělo. Knížku jsem dočetla tak do poloviny a tak moc mě nebavila, že jsem se k ní pár měsíců nevrátila.Většinu knihy jsem se těšila až vrátíme do přítomnosti. Mám jí v tom příběhu radši.
Posledních 100 stránkek mě zase vtáhlo a upřímně bavilo.
V postavách jsem se upřímně trochu ztrácela, naštěstí je na konci knihy seznam postav.
Vztah D a M mě stále baví a moc jim fandím.

Nakonec jsem jí dočetla a jsem za to ráda, už se těším,až si přečtu třetí díl.
3.8*/5*

10.07.2023 4 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Moc se mi to líbilo, opravdu hezká romantika.
Souhlasím s komentářem dole, ano je to sice klišé, ale já ho mám docela ráda.
Autorka píše velice čtivě a stránky mi mizely pod rukama.
Postavy mi sedly a romantická linka taky, i když mi to přišlo trochu rychlé. Začali se líbat ani ne po pár dnech...

Mám k tomu pár mám tam pár výtek,ale za mě to i tak bylo super a už se těším až si přečtu pokračování.

Doporučuji
4*/5*

Viděla jsem film a ten se mi líbil také. :D

28.06.2023 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tento díl se mi líbil více než ten první.

22.06.2023 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Ehm jsem zmatená....co to bylo ?
Kniha nebyla špatná ale můj šálek čaje to rozhodně nebyl. Svým způsobem to bylo zajímavé a dobře se to četlo, ale čekala jsem mnohem více....
A ten konec nechápu, chybí mi vysvětlení

Bohužel moc se mi to nelíbilo
2,5/5*

14.04.2023 2 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Viděla jsem pár dílů seriálu, který mě zaujal, ale jako první jsem se chtěla pustit do knih....a upřímně jsem zklamaná.
Nic mi nesedlo, hlavní hrdinka, příběh, vedlejší postavy,.... celé to na mě působilo odbytě, nudně bez hloubky, charaktery byly až moc jednoduché a ta romantická linka jako pardón,Elena ho jednou viděla a hned ho musí mít... žádná chemie, žádné poznávání prostě nic,hned byli spolu....
Jediné co se mi na knížce líbilo byla minulost Stefana,Damona a Katherine.
Nevím jestli jsou další díly lepší,ale na rovinu zkoušet je nebudu a radši si pustím seriál, který se za mě povedl mnohém více.
Vůči tomu, že je to stará série,tak jí nebudu hodnotit tak přísně, tudíž 2,2*/5*

01.03.2023 2 z 5

Krabáci - Totálně trapná lovestory Krabáci - Totálně trapná lovestory Lucy Ivison

Čekala jsem odpočinkovou romantiku na léto, ale tohle mi bohužel, ale vůbec nesedlo.
Hlavní hrdinové se chovali příšerně a zle.
Dej mě taky nenadchnul...spíše jsem to chtěla mít už za sebou.
Nenapadá mě vůbec nic co by se mi na knížce líbilo. Vlastně ano napadá, bylo to čtivé a rychle to utíkalo.
Nedoporučuji
2*/5*

12.09.2022 2 z 5

Laura Deanová mě už zase nechala Laura Deanová mě už zase nechala Mariko Tamaki

Knížka není špatná,ale mě to bohužel vůbec nesedlo.
Děj mě nijak nezaujal a ani postavy jsem si nijak zvlášť neoblíbila.
Přišlo mi to takové nijaké,nic moc :|
Bohužel za mě doporučit nemohu.
2,4*/5*

29.06.2022 2 z 5

Warren XIII. a Vševidoucí oko Warren XIII. a Vševidoucí oko Tania del Rio

Úžasná dětská kniha, která se bude líbit i staršímu publiku.
Kniha má krásné grafické zpracování a opravdu zajímavý,čtivý děj.
Warrena jsem si oblíbila a už se těším na další díly.
Určitě doporučuji !

22.06.2022 5 z 5

Já, hasička: Příběhy holky z tísňové linky Já, hasička: Příběhy holky z tísňové linky Barbora Škodová

Úžasná kniha ! Člověk se u ní spoustu dozví a ještě se pobaví díky hlavní hrdince.
Moc se mi to líbilo, nemám co vytknout, opravdu skvělá kniha !
Doporučuji !

29.05.2022 5 z 5