Karoli282 Karoli282 komentáře u knih

Cress Cress Marissa Meyer

Další skvělé pokračování. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Jsem ráda, že se tak autorka rozepsala, protože tato série patří mezi mé nejoblíbenější. K předchozím párům se nám tady přidala Cress s Thornem. Jejich společné chvilky mě opravdu bavily. Autorka byla schopna všechny tyto tři páry příběhově propojit a mně nezbývá nic jiného, než se těšit na další díl.

12.03.2021 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Krásné pojetí Popelky. Tuto sérii čtu už potřetí a stále se mi líbí. Cinder s Kaiem na mě jako hlavní postavy působí velmi sympaticky. Celkový námět se mi opravdu líbí, už se těším na druhý díl.

07.03.2021 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Skvělá kniha, která mě dokázala vtáhnout do děje. Válečné scény byly velmi dobře popsány, až se mi tajil dech. Určitě stojí za zmínku filozofické zamýšlení nad válkou.

17.01.2018 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Knihu jsem už před nějakým časem četla, ale tentokrát jsem se rozhodla přečíst si ji v angličtině. Trochu mi ze začátku vadilo, že je kniha psaná v přítomném čase, ale později jsem si na to zvykla. Znovu jsem si neskutečně oblíbila Čtyřku. Je prostě úžasný. Myšlenka frakcí mě zaujala (v knize...ve skutečnosti je to blbost). Také by pro mě bylo lepší, kdyby postavy byly o něco starší.
Děj byl zajímavý, postupně gradoval a já se těšila na další stránky.
Myslím si, že autorka skvělé vykreslit jednotlivé povahy. Určitě tuto knížku i přes drobné výhrady doporučuji.

07.03.2017 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Knize nemůžu nic vytknout. Skvělý díl jako obvykle.
Je docela zvláštní, že Will už je dospělý, pořád o něm přemýšlím jako o tom malé klukovi z prvního dílu :D.

27.12.2014 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Nádherné pojetí Popelky, tento díl je skvělý, ale 2. ho ještě předčil :D. (Na začátku jsem si nebyla jistá, jestli se mi to líbí, ale pak... super)

28.02.2014 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Tento díl se mi líbil o něco méně než první, občas jsem se při čtení nudila. Velmi to ale vylepšoval Nikolaj a určitě bych uvítala více prostoru pro Temnyje. Mal měl podle mého Alinu aspoň trochu podporovat, ne ji všechno jen vyčítat. Nicméně i přese všechno, mě to dostatečně navnadilo na další díl.

02.06.2021 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Třetí díl této trilogie mě příběhově zaujal a četl se mi velmi dobře. Sice mi už prostředí nevyhovovalo tak moc jako to v prvním díle, ale i tak jsem si čtení užívala. Konec bych si představovala trošku jiný (mám prostě ráda šťastné konce). Celá trilogie podle mého přináší důležitá poselství a celkový nápad byl skvělý. Určitě se k těmto knihám ještě někdy vrátím.

12.05.2021 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Tento díl byl pro mě lepší než předchozí. Celou dobu jsem byla napjatá, co přijde dál, protože jsem vůbec neuměla odhadnout, jakým směrem se bude děj vyvíjet. Celkově zde bylo více akce než v předchozím díle. Noviny důvody k pomstě mi ale stále nedávaly smysl. Adriana a jeho tým jsem si opravdu oblíbila. Vlastně většina postav mi přijde sympatická a i díky nim se těším na další díl.

29.03.2021 5 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

(SPOILER) Další skvělé pokračování. Jedná z mála sérií, kde neklesá kvalita s každým následujícím dílem. Jsem stejně nadšená jako jsem byla před deseti lety, když jsem tuto sérii četla poprvé. Dočkali jsme se zde několika zajímavých dějových zvratů, ať už se jedná o záchranu Dimitrije, vztah Adriana s Rose či morojské politikaření. Opravdu všem doporučuji.

24.02.2021

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

Inspirativní a velmi pozitivní knížka, která mě opravdu dobře naladila. Je zde několik rad pro šťastnější život, které podle mého určitě pomůžou.

24.02.2021 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Skvělé pokračování. Přibylo pár nových postav, děj se slibně rozvíjí. Objevuje se zde i nové prostředí. Rose dospívá a její vztah s Dimitrijem je na dobré cestě. Postavy jsem si oblíbila, nejvíc Dimitrije a Adriana. Tuto sérii čtu už poněkolikáté a stále mě baví. Určitě všem doporučuji.

20.02.2021 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Příběh na mě velice silně zapůsobil. Občas jsem se musela ve čtení pozastavit a zhluboka se nadechnout, než jsem mohla dále pokračovat. Až tak těžké bylo snášet utrpení malého dítěte.

16.02.2018 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

A tak se nám příběh postupně dostává dál. Celou dobu jsem v napětí čekala, co se stane v další scéně.
Jaceův skok vysoký byl úžasný, i když se přiznám, že jsem se o něho trochu bála.
Vztah Magnuse a Alena byl více vysvětlen, ale ocenila bych více MALEK chvilek.
Vílí královna to s podmínkou propuštění vymyslela dobře.
A nakonec jsem zvědavá na další díl, taky kvůli nejasnosti původu Jace.
Tenhle díl jsem si určitě užila a myslím si, že byl velice dobře napsán.

12.04.2017

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Po pár letech jsem se vrátila k této sérii díky seriálu Shadowhunters, kde jsem si neskutečně oblíbila pár Malec. Tento díl mě docela zaujal, i když další díly jsou určitě lepší.
Musím se přiznat, že mě v nějakých situacích Clary nesmírně rozčilovala a první polovina knihy mi přišla slabší než ta druhá. Postavy jsem si představovala trochu starší, taky si myslím, že chození do takových klubů v patnácti je zvláštní.
Ale rozhodně oceňuji nápad. Je to opět něco jiného.
P.S.
Magnuse zbožňuji

06.04.2017 4 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Tuto knížku jsem četla už před pár roky. Teď jsem se k celé sérii vrátila, protože konečně vyšly poslední díly. I přesto, že je kniha určena pro mladší čtenáře, dokáže zaujmout i starší. Děj je zábavný, docela rychle utíká a Viráti jsou zábavní.

21.02.2017 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nádherná kniha. Děj mě vtáhl do sebe. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Na tuto knihu nezapomenu.

Bylo do tak realistické až mi u toho byla zima a měla jsem pocit jako bych dlouho hladověla.

26.04.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Skvělá kniha, Čtyřku jsem si oblíbila a Tris docela taky. Jen mě mrzí, že Tris zemřeli rodiče.
P.S. Když si pročítám komentáře u dalších dílů, tak se docela bojím, aby mi další díly nezkazily nadšení z Divergence.

21.03.2014 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Skvělé zakončení. Oproti minulému dílu velké zlepšení, příběh mě bavil. Celou dobu jsem byla napjatá, jak to celé dopadne. Nikolaj byl opět skvělý, ostatní postavy se mi taky líbily. Všem vřele doporučuji.

04.06.2021 5 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Další skvělý díl. Vedlejší dějové linky mě bavily o něco víc než hlavní příběh, ale i ten mě velmi zaujal. Královna mi byla sympatická, ocenila jsem scény s Xcorem a Laylou. Všem určitě doporučuji a už se těším na pokračování.

29.04.2021 5 z 5