Karoli282 Karoli282 komentáře u knih

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Určitě doporučuji všem fanouškům Divergence.
Tobiasův pohled je velice zajímavý a objasnil mi i některé nejasnosti.
Oblíbila jsem si ho ještě více a to je co říct, protože Čtyřku zbožňuji už od začátku.
Myslím si, že autorka popsala většinu důležitých scén a já jsem byla opravdu spokojená.
Knihu jsem přečetla hned, protože se čte velice dobře a navíc není dlouhá.
Možná bych byla spokojenější, kdyby celá trilogie byla z pohledu Tobiase. Opravdu se mi líbilo číst to z jeho pohledu a prozkoumat jeho osobnost zblízka.

08.03.2017 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Úžasná kniha, která vypráví o skutečném přátelství, ale i o bolesti. Knihu jsem četla už dávno, ale zanechala ve mně silný dojem.

25.10.2020 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Tuto sérii čtu už potřetí a pořád se mi stejně líbí. Tenhle díl patří určitě k mým oblíbeným. Celkově jsou všichni členové bratrstva úžasní a já se rovnou přesouvám k druhému dílu. Všem doporučuji.

02.04.2021 5 z 5

Musím se přiznat, že tato kniha mě moc nezaujala. Nějak jsem příběhu nevěřila, přišlo mi to nepromyšlené.
Charaktery nerealistické, povahově se každý choval jinak, než bych čekala.
Na druhou stranu to byl návrat do světa Harryho Pottera a bylo to tam pár světlejších okamžiků.
Scorpiuse jsem si velmi oblíbila, myslím si, že tato postava se povedla.
Takže nakonec jsem se rozhodla pro tři hvězdy.

08.03.2017 3 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Tato kniha mě docela zaujala a i díky ní jsem přestala odkládat některé povinnosti a řešit nedůležité věci. Myslím si, že velkou částí rad, které nám autor dal, je dobré se řídit, ale ne ve všem jsem s autorem souhlasila. Nemyslím si, že cílem všech lidí, je být co nejúspěšnější, ale spíše "jen" být co nejspokojenější. Zároveň mám pocit, že si informace upravoval podle sebe, než že by používal skutečná fakta. Autor nejspíš také žije v domnění, že všichni chtějí žít jako on. Ne každý má v sobě chuť být sobcem.

25.10.2020 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nádherný román. Krásný a zároveň smutný příběh o lásce během druhé světové války. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, hlavně Alexandra. Autorka dokázala dobře popsat atmosféru Ruska i lásku mezi Táňou a Alexandrem. Tuto knihu určitě všem doporučuji.

18.05.2021 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tak jsem se po třinácti letech rozhodla znovu přečíst tuto ságu a jsem za to ráda. Příběh je sice naivní, ale mně se stále líbí a je ideální pro odpočinkové čtení. Tato kniha (a vlastně i film) u mě probudili v pubertě upíří mánii a na tu dobu pořád ráda vzpomínám. Těším se na další díly.

05.05.2021 4 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

(SPOILER) Knihy této autorky mě vždycky dokážou zaujmout. Ideální pro nenáročné odpolední čtení. Vztah Bena s Arthurem mě neskutečně bavil, zápletka byla super. Celkově jsem si čtení celou dobu užívala a musím říct, že po konci pořád doufám v jejich společnou budoucnost.

23.04.2021 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Erich Maria Remarque (p)

Krátké, ale silné povídky, které vypovídají o krutosti války stejně ne-li více než mnohé jiné válečné příběhy.

25.01.2019 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tenhle díl mě velice mile překvapil. Předčilo to mé očekávání, mnoho věcí se objasnilo.
Sebastian byl výtečný herec. Kdo by mu nevěřil...
Jace se konečně dozví pravdu o svých rodičích.
Poslední scéna Sebastiana s Jacem byla poutavá.
A jsem tak ráda, že si to Alec vyjasnil s Magnusem. Uvidíme, jak se jejich vztah bude dál vyvíjet.
Teď mi nezbývá nic jiného, než přejít k dalším dílům a doufat, že mi to nezkazí celkový dojem ze série Nástroje smrti.

23.04.2017

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Geniální dílo. Tento díl mě opět pohltil a mně nezbývá nic jiného než přes den snít o elfech a Středozemi. Teď se vrhnu na další Tolkienovy příběhy.

26.10.2016 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nádherný příběh. Skvěle napsané, všechno promyšlené do detailu a i přesto, že jsem se na dlouhé popisy krajiny nemohla soustředit, to bylo úchvatné. Příběh mě znovu pohltil a já přes den sním o elfech a Středozemí. Oproti filmu je zde mnoho věcí vysvětlených. A je krásné číst si, jak dobro zvítězí nad zlem a vnímat lidi (elfy, trpaslíky, hobity,...), kteří mají srdce na správném místě.

17.09.2016 5 z 5

Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Julia Quinn

Miluji tyto příběhy o mužích, kteří se napravili. :D (sice realita je jiná, ale to tady ničemu nevadí)

31.08.2015 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Ze začátku mě kniha vůbec nenadchla, nechápala jsem, kde se ti "paraziti" vzali, ale naštěstí se to časem hodně zlepšilo. Po tom začátku už to bylo skvělé. Příběh mě nadchl.
Film jsem viděla a měla jsem z něho smíšené pocity.
No a ještě ke knize, Ian byl super :D.

10.08.2014 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Tak a mám další oblíbenou sérii. Na "Shadow and bone" jsem přišla díky Netflixu a byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že knížek z tohoto fantasy světa je tolik. Temnyje jsem si oblíbila (přiznávám, asi i díky Benu Barnesovi), Alina mi byla sympatická a celkově jsem s postavami spokojená. Hned si jdu sehnat druhý díl. Všem vřele doporučuji.

15.05.2021 5 z 5

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

Krásný příběh. Kniha se dobře četla, Rhage s Mary jsem si oblíbila už v druhém díle, takže jsem si čtení užívala. Byla jsem ráda i za vedlejší dějové linky. Všem doporučuji a těším se na pokračování.

03.05.2021 5 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Ze začátku jsem očekávala klasický romantický příběh a postupem času jsem byla překvapená, že tomu tak nebylo. Děj se dotýkal docela vážných témat a zároveň zde byl pořád prostor pro romantiku. Celkově jsem spokojená, vztah Eleanor a Parka mě bavil. Otevřené konce moc nemusím, ale tady jsem si vymyslela svůj vlastní šťastný konec a nezbývá mi nic jiného, než tuto knihu všem vřele doporučit.

23.04.2021 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Pokračování divergence mě už nebavilo tak moc jako první díl, ale stále jsem si dokázala čtení užít. Tobias byl pořád skvělý, jen Tris mi už moc nesedla, ale i přes to tuto knihu doporučuji.

13.04.2021 5 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Tenhle díl patří k mých nejoblíbenějším. Rhage je úžasný a jeho vztah s Mary mě opravdu bavil. Pasáže s bezduchými ale přeskakuji.
Líbily se mi i scény se Zsadistem a Bellou a díky nim se těším na následující díl.

02.04.2021 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Úžasný začátek této série. Stránky jsem hltala jednu za druhou a od knihy jsem se nedokázala odpoutat. Mou oblíbenou postavou se určitě stal Tobias. Tris mi byla taky sympatická, ale v některých věcech jsem se s ní vůbec neuměla ztotožnit. Celkové prostředí a příběh mi přijdou velmi zajímavé, určitě všem doporučuji.

31.03.2021 5 z 5