rencovav rencovav komentáře u knih

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Nenadchlo mě to tolik jako ty, kteří mi to doporučili, nicméně knížka mě zaujala, příběh také a celkové zpracování se mi taky líbilo. Navíc je v tom kousek fantazie - mohlo se to stát?

07.02.2016 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Tuhle knížku jsem četla vždycky jako první ze série, však je to taky dějově první díl, a vždycky mě navnadila na další čtení. Zasekla jsem se vždycky až u Koně a jeho chlapce.

07.02.2016

Colette, dívka z Antverp Colette, dívka z Antverp Arnošt Lustig

Mám velkou chuť přečíst si knihu znovu. Na film se často dívám, na některé pasáže.. prostě mě to tak nějak děsivě fascinuje... A Arnošt Lustig tomu dodal prozaickou korunu. ♥

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Jak už jsem napsala v recenzi na blogu i pro nakladatelství Omega, jak už jsem nesčetněkrát řekla svým přátelům a prohlásila, kdykoliv se to hodilo, tahle knížka, potažmo série, je skvělá a úžasná a já se jen těším na další díly. :) ♥

Cesty tažných mraků Cesty tažných mraků Zdeněk Thoma

Úžasný zážitek pro všechny milovníky haiku a fotografií. :3

Blues Blues Václav Hrabě

Jak já miluju tyhle básně. Čtu je pořád dokola, své oblíbené třeba dvakrát do měsíce. Škoda, že autor toho nestihl vybásnit víc. :) ♥

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Čtení tohohle prvního dílu mi zabralo asi dva měsíce, četla jsem sedmisetstránkovou verzi od Academie z Filmové řady. Přesto jsem si knihu doopravdy vychutnala a těším se, až během letních prázdnin, snad i dříve, nakousnu, tedy rozečtu, druhý díl! Jak to bude s hrdiny? Nechci se podívat na muzikál, z něhož zbožňuji písničku Do you hear the people sing?, dokud to nepřečtu. :D

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Překvapilo mě, jak podobný a přitom možná o trochu vtipnější je tenhle román svému filmovému zpracování, které znám už odmalička. Ke knize jsem se dostala vlastně náhodou a nelituji. Fakt jsem se zasmála. :)

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

První díl byl z celé série nejlepší a kdyby se autorka rozhodla zůstat jen u tohohle prvního dílu a nenapsala zbytek trilogie, taky by to stálo za to. Mám chuť přečíst si Hunger games v originále. :)

07.02.2016

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Šifru mistra Leonarda jsem znala, viděla a četla už dříve, ale třeba takoví Andělé a démoni mě tolik nelákali. Nakonec jsem si ji od kamarádky přeci jen půjčila a byla jsem příjemně překvapená a nadšená. :) Jen filmové zpracování, které jsem zhlédla vzápětí, mě zklamalo. Tohle je příklad toho, že kniha je vždycky nejlepší a vyplatí se přečíst si ji před filmem, protože do něj se nedostane spousta detailů a podstatných souvislostí... :)

07.02.2016 4 z 5

Čtu už podruhé, tedy vlastně nečtu - nechávám se unášet na úžasném hlasovém zpracování Martina Stránského a nepřestávám žasnout nad tím, jak je Analfabetka dokonalá! :3 (Stejně jako Stařík. :))

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Dávám knížkám ze série Hříšní lidé Království českého často tři hvězdičky, čímž chci naznačit, že je řadím mezi příjemné oddechovky. Totéž platí i o tomhle případu prokurátora Oldřicha. :-)

07.02.2016 3 z 5

A Christmas Carol / Vánoční koleda (dvojjazyčná kniha) A Christmas Carol / Vánoční koleda (dvojjazyčná kniha) Charles Dickens

Četla jsem zkrácenou verzi se zrcadlovým překladem a zjednodušenou angličtinou a ten příběh se mi fakt moc líbil. Během letošních Vánoc se snad odhodlám přečíst si celou verzi, pokud ne v originále, pak aspoň v plném českém znění. Jsem ale ráda, že vím, co je na Vánoční koledě klasického a co ji dělá skvělou už tolik let a co bude lákat čtenáře i v budoucnosti.

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

Aryo, jde i v knihkupectví, já ji sehnala v jednom zapadlém Kanzelsbergeru ve Slaném, kdy jinak moc nic nemají :D ;)

Jinak - MILUJU! :3

22.12.2015 5 z 5

Harry Potter: Mudlovské omalovánky Harry Potter: Mudlovské omalovánky kolektiv autorů

Ááá, miluju! :3

22.12.2015 5 z 5

Antistresové omalovánky: Květiny Antistresové omalovánky: Květiny Jenean Morrison

Omalovánky jsou úžasné! Opravdu, zkuste si něco vybarvovat, do toho poslouchat uklidňující hudbu a úbytek stresu zaručen! :) :3

Osud Osud Aprilynne Pike

První díl mě před třemi lety absolutně pohltil. O rok později jsem se dostala k druhému dílu a ten, přestože byl pěkný, nerozdmýchal touhu začíst se dál. A teď jsem si výhodně koupila poslední dva díly. Ten třetí byl trochu slabší, nebo mi tak přišel, ale Osud, hlavně jeho závěr a poznámka autorky. No páni, wow. Nemám slov. Tedy mám, ale jsou tak pomíchaná s emocemi, že si to všechno musím nechat uležet a promyslet. A pak snad napíšu nějaký dlouhý článek o tom, jak je tahle série vlastně skvělá. Jak už od začátku směřuje ke konci, jak jsou postavy, i když vlastně často lezou čtenáři na nervy, "reálné" a na jak skvělých myšlenkách a skutečnostech je celý kouzelný svět florů a florel založený. Ne fakt, bombastický čtenářský zážitek!

10.12.2015 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Tuhle knížku by si měl přečíst každý - dobře, není to to nejlepší, co jsem kdy četla, ale propána, zabere to hodinku a má to smysl! Příběh o zvrhlé společnosti na vesnici, o smluveném manželství, které se nevydařilo, o penězích, lásce, nenávisti. Krátký, leč výstižný. Doporučuji! :)

11.08.2015 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Přečetla jsem a tak jako před pár lety u Šifry mistra Leonarda, i teď jsem byla nadšená. Dan Brown prostě umí vtáhnout do děje. Viděla jsem i film a musím říct - Lidi, přečtěte si tuhle knihu, na film se vykašlete. Je v něm všechno překroucené, hlavně co nejvíc akce na co nejkratším časovém úseku. Myslím, že nikdo nemůže být touhle knihou zklamaný, až do samého konce jsem si myslela, že iluminátem je opravdu M.K. Zkrátka - díky za tenhle čtenářský zážitek! :)

11.08.2015 4 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

První díl mě vážně zaujal. Koupila jsem v Levných knihách, strašně se mi líbí obálky celé trilogie. Dokonalý pár sice není dokonalá knížka, nicméně autorka umí vlákat do děje a levicová společnost, kterou vytvořila, se mi docela líbila, tedy ten nápad, v oné společnosti bych žít nechtěla. :) Čtu teď druhý díl a ten už mě moc nebaví. Nemám ráda milostné trojúhelníky. První díl by bohatě stačil, i se svým závěrem. :)

15.07.2015 4 z 5