Karhal Karhal komentáře u knih

Tohle by mělo přečíst každé dítě, neuvěřitelně rozvíjí představivost. Tolkien dobře věděl, proč to píše pro svoje děti :-D. Naprosté mistrovství.

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Jeden z nejsilnějších příběhů o pevnosti vůle přežít všechno, co život přinese. Povinná četba.

12.01.2018 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Umělec má mít hlad do šedesáti let! pro každou kreativní duši veledůležitá četba.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Nezdolná síla ducha, Mistr ne zbytečného pohybu, perfektní!

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Jedna z nejlepších knih pro dospívající chlapy, ale i pro ty, co se rádi vrátí do mládí.

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Miluju tvorbu Steinbecka, tolik síly do svých postav umí dostat jen málokdo.

08.07.2019 5 z 5

Jeho království Jeho království Mika Waltari

Waltari nikdy nezklame.

02.09.2018

Zkazky z planety Země Zkazky z planety Země Arthur Charles Clarke

Clarke nezklame, dobrý počtení

25.02.2018 4 z 5

Obrovsky zábavnou formou podaný, sice poněkud "zromantizovaný" život u PTP. " v akej dobe?" "v 15.st, soudruhe majore". "no, v tej dobe som aňi ja nebol majorom. a terazky hej!" skvělý čtení.

Kanonýr z Moravy Kanonýr z Moravy Karel Felt

popis fotbalové kariéry Nejlepšího fotbalisty r. 1995. Dobrá práce.

12.01.2018 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

tohle by měl číst každej 13-14 letej všěvěd. realita života na drogách.

Příhody Řeka Melikla Příhody Řeka Melikla Witold Makowiecki

Neuvěřitelně poutavá kniha pro mládež. Příběh drží od začátku do konce. K těmto knihám se člověk rád v dospělosti vrací, třeba na záchodě :-D

To To Stephen King

každej píše, jak je propracovanej příběh, popis místa, postav, města... ok, to je pravda. Ale celkovej dojem? ty jo, jak jsem se na knížku těšil.. začátek dobrej, charakter postav vás chytne. Člověk se už těší na akci, no a ta je- propadák!! dobrý jsou akorát konflikty mezi realnými lidmi, souboje s To jsou podle mě z půlky pěkná trapárna. To mně přišly napínavější a strašidelnější i příběhy Kopyta a Mňouka. Konec? si dělá prdel nee? nejvíc přeceněná knížka, na kterou jsem zatím narazil. To se bude těžko překonávat.

11.01.2018 2 z 5

Stovka černých šicích strojů Stovka černých šicích strojů Elias Hirschl

To, že jsou pracovníci chráněného bydlení blázni, vím. Sám tam pracuji a úplně normální nejsem :-) jinak celkem vtipný a přesný popis klientů... Ale jako celek mě kniha moc nezaujala.

19.01.2019 3 z 5

Prométheus v plamenech Prométheus v plamenech Thomas N. Scortia

Perfektní čtení. Názorná ukázka toho, že politický sračky většinou vítězí nad zdravým rozumem

04.01.2019 4 z 5

Ohňostroj marnosti Ohňostroj marnosti Tom Wolfe

Mám rozporuplný pocity... Nadčasový téma, skvěle popsaný prostředí, souvislosti... Ale taky občas ohňostroj marných slov.. kdyby to bylo o polovinu kratší, na škodu by to nebylo..

15.12.2018 3 z 5

Dvacet tisíc zlodějů Dvacet tisíc zlodějů Eric Lambert

Jak bylo napsáno, poctivý válečný román mírně doleva se stáčející. Možná víc než mírně, holt autorovi chybí letitá zkušenost s životem s komárama. Ale stojí za přečtení

07.11.2018 3 z 5

Nikdy bych nevěřil, že Angličani byli takový svině!

19.09.2018 5 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

první půlka hodně čtivá, u druhé už je to trochu prokousávání se ke konci.. ale rozhodně stojí za přečtení.

10.04.2018 4 z 5

Bílá moc Bílá moc Karolína Vaverková

realita drogové scény 90. let na maloměstě. dobrý čtení, autentický.

12.01.2018 4 z 5