kape97 Online kape97 komentáře u knih

Generál Heliodor Píka a jeho vrazi Generál Heliodor Píka a jeho vrazi Ladislav Vrchovský

Geniálně napsaná kniha, jsem moc ráda, že, i když po letech, jsou někým objasněny i takovéhle zločiny a nezapomíná se ani na jiné oběti komunismu než je Milada Horáková.

02.08.2020 5 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Čím více knih jsem do autorky o středověkém Brně přečetla, tím víc mám pocit, že své bydliště vůbec neznám. Knihy jsou úžasné. Čtu je vždy jedním dechem.

03.05.2020 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Tak tohle mě fakt bavilo! Drsnější styl vyprávění, super postavy, zajímavý svět a detailně popsané jak násilné scény, tak i ty sexuální. Poznámky pod čarou super, dovysvětlení mi pomohlo. Doufám, že třetí bude vydán v termínu, nemůžu se dočkat :)

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Úžasný příběh, četla jsem jedním dechem.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zajímavá a neuvěřitelná kniha, musela jsem číst jen přes den měla jsem strach ze svých snů :D zajímalo by mne, jak je to doopravdy, možná se do této oblasti pojedu podívat :D mimochodem o propletených realitách jsem slyšela již poněkolikáté nejen z hlediska hororové beletrie, ale i z hlediska fyzikálního.

28.04.2020 2 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Nestává se mi často, že se mi druhý díl knihy líbí stejně nebo dokonce víc než ten první a tady se to stalo. Smekám před autorkou. Těším se na další díly, snad budou stejně dobré jako první dva.

20.02.2020 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Kniha mě nadchla. Byla velmi vtipná a zároveň smutná. Určitě se podívám na filmové zpracování, i když kniha je určitě lepší :D Ráda se ke knize budu vracet znovu.

20.02.2020

Jako v pohádce Jako v pohádce Danielle Steel

Moje první kniha od Daniely Steel, čekala jsem romantiku a dostala jsem jí. Krásná oddychová kniha. Doporučuji.

20.02.2020

Komiksová filozofie Komiksová filozofie Kevin Cannon

Můj první komiks a má první kniha filozofie, když se to dalo dohromady vzniklo něco naprosto skvělého jako je tahle kniha.

06.02.2020 5 z 5

Angličan v Česku aneb Czech Me Out Angličan v Česku aneb Czech Me Out Alena Damijo

Vtipné, kvalitní čtení. Některé části byly méně zajímavé jiné více, někdy mi přišly popisy české nátury naprosto sednoucí, jindy ale ne úplně pravdivé. Na odpočinek skvělé čtení s vtipem :)

06.02.2020 4 z 5

Pavučina Pavučina Agatha Christie

V divadle to musel být zážitek, ale děj mi místy připadal moc nereálný... Každopádně pěkné oddechové čtení :)

06.02.2020 3 z 5

Věřím, že dětem se kniha líbí, ale mne bohužel neoslovila tak, jak jsem čekala, určitě ji ale odložím pro své děti :)

21.01.2020 1 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knížka je super, téma mě velmi bavilo, moc se mi líbilo, jak byly postavy vykreslené. Určitě se vrhnu na další díly.

08.01.2020 4 z 5

V nepřítomnosti posvátného V nepřítomnosti posvátného Jerry Mander

Velice silná kniha. Každá, kdo si myslí, že pokrok je vždy skvělý by si měl přečíst tohle. Opravdu je pokrok, vždy krokem vpřed? Nezapomněli jsem náhodou při cestě za jednoduššími zítřky na to, odkud pocházíme a že naše Matka Země je stejným živým organismem jako my a stejně tak jako o sebe se musíme starat i o ni? Jsem ráda za to, že jsem si tohle mohla uvědomit i já :)

20.06.2020 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

28.04.2020 5 z 5

Fairy Tales / Pohádky H. CH. Andersena Fairy Tales / Pohádky H. CH. Andersena Ashley Davies

Ač jsem některé pohádky H. CH. Andersena znala již z dřívějška jsem ráda, že jsem se do nich pustila takhle do všech najednou. Pohádky, ač místy strašidelné, v sobě nesou spoustu poučných myšlenek. Určitě budu číst i další.

01.02.2020 5 z 5

DNA jako občanský průkaz – Lekce z genetiky DNA jako občanský průkaz – Lekce z genetiky Pavel Lízal

Výborná kniha, napsaná opravdu pro laickou veřejnost, snaha o přiblížení genetiky běžnému člověku, za mě se to autorovi povedlo natolik, že mám zájem se o genetiku zajímat více do hloubky :)

25.12.2019 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Kniha je čtivá a velmi zajímavá. Hodila by se ale logičtější posloupnost, protože jsou části, ve kterých jsem se ztrácela.

22.10.2019 4 z 5

Má to cenu? Má to cenu? Hana Lipovská

Knihu jsem přečetla najednou. Kniha velmi poutavě a pochopitelně popisuje funkci cen, místo v ekonomice a lidském rozhodování. Líbí se mi shrnutí po každé kapitole. Čtenáři, který nezná taje ekonomiky, se může kniha zdát složitější. Dobré je proto číst všechny tři autorčiny knihy pohromadě a postupně do těchto tajů proniknout.

19.10.2019 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Kniha je velmi zajímavá, narozdíl od ostatních podobných knih nabízí krom rad i účinné nástroje a pomůcky, jak si poradit s prokrastinací. Kniha se velmi dobře čte, je doplněná názornými grafikami a obrázky.

19.10.2019 4 z 5