kamka1103 kamka1103 komentáře u knih

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Jedním slovem DOPORUČUJI . Vraní oko byla třetí kniha od Michaely Klevisové . Tentokrát ve formě e-knihy, přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Příběh se mi líbil ,i když rozluštění mě překvapilo. Myslím ,že se k této knize ještě někdy vrátím.

27.11.2023 5 z 5

Četla jsem jako e-knihu,jsou v ní velmi citlivé popsány okolností dramatických událostí kolem jedné strašlivé ,krvavé tragédie,kterých se za války stal poměrně velký počet. Původně jsem se bála,že se do knihy vůbec nezačtu s pak jsem ji přečetla jak se říká "jedním dechem". Na tyto události spojené s naší historii, bychom zcela určitě neměli zapomínat.

08.09.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Knihu jsem poslouchala v audioverzi při úklidu, vaření a jinych domácích činnostech. Líbila se mi moc, vykreslení postav i dlouho skryvaneho tajemství obyvatel z malé vesnice v šumavských lesích, bylo zajímavé a napínavé zároveň. Mohu jediné doporučit

07.04.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha se mi moc líbila a při doplnění filmem se skvělým obsazením není co vytknout. Odchové, zábavné, doporučuji

31.08.2023 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Krásná lidská moudrost vycházející ze všech stránek této knihy. Četla jsem ji společně s dcerkou.

25.10.2022 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knihu Jsem poslouchala v audioverzi. Líbila se mi. Téma alkoholismu, zdravotnictví, rodiny, která se prolínají a jsou vykreslování Hynkem, chururgem v malé okresní nemocnici, mě zaujalo a poslouchala jsem ho jedním dechem.

28.01.2023 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pohodová kniha,čte se dobře, občas se člověk začne smát nahlas a okolí na něj kouká dost divně. Všem co se chtějí zasmát doporučuji. Určitě se podívám i na film.

29.02.2024 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

I když je JARO, poslechla jsem si tento duchařský vánoční příběh s chutí. Myslím, že takle posloucháná, s hlasem Eduarda Cupáka, byla výborná. Jako nadávek byla ještě povídka se strašidly ZVONY. Mám ráda audioknihy a doufám, že i ty se do plnění výzev počítají

06.05.2023

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Opět jsem si přečetla druhý díl série o Sestřičkách z nemocnice Nightingale . Prostě mám ty holky ráda. A těším se na další pokračování.
Celou sérii DOPORUČUJI

18.01.2024 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Velice poutavé poslouchání. Hlas M. Táborského dodává příběhu ještě víc. Poslouchala jsem tuto knihu, jak se říká, jedním dechem. Určitě jen jen doporučuji a určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

31.12.2022 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Dovolenkové čtení, které hladí po duši, zvlášť když máte rádi kočenky

23.02.2024 5 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

...a příběhy a zivot v Nightingale pokračuje. Helen i Millie se sice teď dostanou trochu do pozadí, ale objeví se tu nová dívenka Jess jako uklízečka na ubytovně studentek a celý nový ročník budoucich sestřiček. Je vidět,jak se ze studentek stávají hrdé a sebevědomé ženy, jak dospívají a rostou profesně i v osobním životě. Doporučuji a znovu doporučuji

31.01.2024 5 z 5

To jsme, prosím, nebrali To jsme, prosím, nebrali Stanislav Rudolf

Knihu jsem četla v podobě e-knihy. A četla se mi stejně dobře jako když mi bylo patnáct. Moc hezký návrat do let dospívání, prvních lásek... Oddychovka,kterou doporučuji

13.11.2023 4 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Další rok v nemocnici Nightingale . Stejně jako v předchozích dílech je v popředí příběh :
- studentky , tentokrát Effi
- staniční sestry Frannie Wallaceové
- bývalé studentky ,teď už řádné certifikované sestry Helen
- hlavní sestry Kathleen.
Samozřejmě jsou tu i další naše známé. Opět pohodově napsané oddychové čtení plné lásky, ale i zklamání, přátelství tentokrát v době hrozící a v závěru vypuklé 2. světové valky. Nemůžu jinak než ty holky mit ráda a časem si tuhle sérii přečtu určitě ještě jednou nebo i víckrát. Ale teď už rychle k dalšímu dílů Sestřičky a zuřící válka.

08.02.2024 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Má velmi hluboký podtext a nenásilně nutí člověka k zamyšlení nad vlastním životem. Byla jsem tak vtažena do děje, že tři kapitoly před koncem jsem se bála špatného konce, resp. toho , že Nora opravdu zemře. Ale naštěstí ne. A Nora se poučila ze všech svých životů a zozhohla se bojovat a žít.
Krásná kniha a ve formě audioknihy čtené Petrou Špalkovou byla naprosto úžasná.
Mohu jedině doporučit.

20.01.2024 3 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Jedním slovem doporučuji,hlavně všem co mají rádi trochu historie, zdravotnictví, přátelství , lásku. To vše tu najdete. Ty holky jsou úžasné a nejen Helen, Dora a Millie,ale i jejich spolužačky,sestřičky i hlavní sestra.. Všechny je mám moc ráda a už se těším jak budu pokračovat ve čtení i dalších dílů. Proste KRASNE ČTENÍ

04.01.2024 5 z 5

Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Plzeňské mordy, Nepohřbený rytíř, Případ s alchymistou Vlastimil Vondruška

Plzeňské mordy mám ve formě audioknihy. Jedná se v podstatě o první z Královských letopisů. Adam z Dobrodiba se tu poprvé setkává se svým pomocníkem bakalářem Petrem i se svou pozdější půvabnou hospodyně Rozárkou. Příběh se mi pěkně poslouchal při úklidu a vánočním pečení. Milá oddychovka, já osobně doporučuji

20.12.2022 4 z 5

Knihu mám ve formě audioknihy, takže jsem ji poslouchala při úklidu a pak i při kávě. Smutný začátek, zvláštně nadějný prostředek a konec, který jsem nečekala, ale aspoň nezapadal do stereotypu červené knihovny. Zřejmě si pořídím i druhý díl. Celkově se mi kniha líbila.

27.10.2022 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Kostkové mě prostě baví. Jsou tak správně neskuteční až jsou naprosto skuteční. Skvělá série. Ideální na dovolenou, pro zlepšení nálady. A za mě....knížky jsou lepší jak film. Určitě doporučuji.

05.04.2024 5 z 5

Právě jsem dočetla respektive doposlouchala další díl série o Kostce a jejich obyvatelích. Paráda. Zasmála jsem se občas i nahlas . Doporučuji, zvlášť když nemáte náladu na nic. Veronika Khek Kubařová Vlnu zločinnosti nádherné přečetla, úžasný.

12.04.2024 5 z 5