Kamaela Kamaela komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Bohužel nějak nesdílím nadšení knihou. Nejprve mě naprosto okouzlil nádherný jazyk, který je kniha napsaná, krásné popisy přírody, vše vyznívá velice poeticky. Ale celý příběh na me působí velice naivně. Dívka, která vyrůstá sama téměř od šesti let, prakticky se nestýká s lidmi, ale nejen, že nejeví žádné znaky vážné deprivace, i slovní zásoba je dobrá, odpovědi v rozhovoru přiléhavé. Prakticky netknutá formálním vzděláním se ve 14 letech naučí celkem rychle číst a to na takové úrovni, že čte odborné publikace o přírodě. Sama zvládne techniku akvarelu a navíc je to velká kráska. Kdyz k tomu přidám velkou lásku a dva muže, tak zde mám román jako z červené knihovny. Kriminální linka je téměř zanedbatelná a rozřešení není moc šokující.

03.10.2021 2 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Opravdu silná kniha. Jako už po několikáté mě příběh Petry Dvořákové neskutečně rozčiloval, nutil poslouchat dál a současně strčit hlavu do písku a nedozvěděl se co bude následovat, těšit se až bude konec, ale bát se jak to celé dopadne. Hlavního hrdiny mi bylo neskutečně líto, svůj osud si nevybral a nikomu nic zlého neudelal. Zlobila jsem se na všechny ty zabedněnce kolem, ale současně, někde hluboko, hlodal červíček "Jak by ses k tomu postavila ty?" To je možná to, co je na knize nejvíce zneklidňující.

28.01.2024 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Horory moc nevyhledávám, ale tahle kniha mi tak nějak padla do oka a rozhodně jsem neprohloupila. Děj byl strhující, občas mi běhal mráz po zádech. O pohoří Tribeč jsem nikdy neslyšela a musela si to vyhledat. Napadlo mě si tam udělat výlet. I když raději ani ne, protože co kdyby náhodou......

16.03.2022 5 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Napínavé a čtivé. A vrah, který je vlastně sympatický. Rozhodně stalo za přečtení.

29.07.2019 5 z 5

Kniha má úžasný název - knihy a káva? Kdo by to nemiloval. To byl také důvod, proč jsem po ní sáhla. Bohužel jsem v ní neobjevila ani šťastné lidi, kávu nebo knihy. Jde o dost průměrný příběh, románek pro ženy. Přečteno za jedno dopoledne, valný dojem nezanechává.

05.03.2022 2 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Pohádka o statečném a čestném Motýlkovi, který je sice nespravedlivě odsouzen za vraždu, ale i tak se skvěle vyzná v podsvětí, každý ho zná, každý je ochoten mu pomoci, stát se jeho přítelem a je jedno jestli jde o spoluvězně, ředitele věznice nebo člověka na svobodě. Věčný kolotoč plánů na útěk, útěk, života někde v závětří, který po čase začne nudit a tak následuje fatální chyba,opětovné uvěznění, plány na útěk, útěk........ Přiznávám, že jsem Motýlkovi přála každý den, který prožil ve vězení.

20.01.2022 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Posloucháno jako audiokniha a hlavní hrdinky naprosto skvěle namluvené. Příběh co do rozsahu krátký, ale co do obsahu hodně hutný. Po celou dobu se ve mě střídaly pocity vzteku, lítosti a beznaděje. Ale takový konec jsem opravdu nečekala.

27.03.2020 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Autor umí psát a čte se to dobře. Ale jinak je to tak zoufale banální příběh.

28.03.2024 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Moje první kniha od Zibury (čtenářská výzva) a rozhodně ne poslední. Je to čtivé, zajímavé a vtipné. Z knihy sálá autorovo nadšení pro cestování, otevřenost novým zážitkům i láska k lidem.

12.07.2022 5 z 5

Mise Hygge Mise Hygge Caroline Franc

Čtení tak na dva dny. Příběh je dost jednoduchý a předvídatelný, postavy trochu ploché, takže žádná velká literatura, ale přesto je to vlastně hrozně milé a oddechové čtení a v současné situaci (jaro 2020) mě neskutečně pohladilo po duši.

19.03.2020 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

O tom, že ne každá žena je předurčená být matkou a že přistupovat k dítěti jako k "projektu " není ta správná cesta.

29.10.2019 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Příběh jednoho "obyčejného" života. Píši obyčejného, protože Anna nevymyslela žádný významný vynález, nezasáhla do dějin světa, ale pouze žila svůj život. Příběh o tom, že osud někdy dokáže pořádně naložit a tam kde by se leckdo hroutil, dokáže jiný jít dál s hlavou vztyčenou a vděčností. Kniha se dobře a rychle čte.

13.10.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Strašné. Bylo jasné, že navázat na klasiku jakou je Saturnin je úkol téměř nereálný a tato kniha je toho důkazem. Zdá se mi, že autor se do květnaté řeči hodně nutí a vyznívá to dost těžkopádně. Neustálé odkazy na původní knihu, prastaré vtipy a nulový příběh.

14.08.2018 odpad!

Podle hodnocení, již předchozích Podbrdských žen, jsem měla dojem, že zde máme další skvělou českou autorku. Eugenie byla moje první kniha od Poncarové. Těšila jsem se na příběh z Plzně. Bohužel autorčin styl psaní je pro mě těžko stravitelný. Snaha o velmi květnaté popisy, které jsou až nudné, nereálné dialogy, opravdu zvláštní, nelogická slovní spojení (např.sajdkáry korzovaly po náměstí). Někdo tady psal, že by bylo zajímavé dělat si čárky, kdykoliv se dozvíme, že káva je hořká a Eugenii buší srdce. Já bych ještě přidala čárku pokaždé, když se osoba zhoupne v kolenou nebo v bocích (co to vůbec je? Jak to vlastně vypadá?). Navíc je hlavní hrdinka hrozně nesympatická. Zdá se mi, že všichni kolem ní se snaží, ale jen ona je stále hrozně nešťastná, dusící se, trpící a obětující se. Hlavně je zajímající se jen o sebe. Bohužel paní Poncarová nebude mojí oblíbenou

24.10.2021 2 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

S touto knihou jsem se nějak minula. Dle názvu i anotace jsem čekala něco víc. Nakonec z toho pro mě byl banální příběh o nevěře, vztahovém trojúhelníku/čtyřúhelníku, zabydlený spoustou nesympatických postav. Stále jsem čekala, že přijde nějaký zvrat, něco zajímavého se stane a nic.

02.09.2020 2 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Nedočetla jsem. Na to je můj čas příliš vzácný.

29.07.2019 1 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Rozhodně zajmavě psané. Od samého začátku víme, že se něco stalo, ale do posledního okamžiku nevíme co. Postupně se nám skládá mozaika životů, událostí, tajemství,

13.10.2018 4 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Knihu jsem přečetla, nic objevného jsem tam ovšem nenašla, vše jsou již tisíckrát napsáné rady. Plus je, že autor vychází z vlastní zkušenosti a některé recepty zajímavé. Na druhou stranu čtení bylo dost utrpení. Autor opravdu neumí psát a asi jsem jedna z mála komu se to nelíbí, ale jeho styl je hrozný.

28.12.2020 1 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Kniha jednoho manželství. Tato kniha není plná životních rad a mouder, jako některé jiné Halininy knihy a přesto je plná humoru, lidskosti i smutku.

18.01.2019 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dle pověsti, kterou kniha předchází jsem čekala NĚCO, to se tedy bohužel neudálo. Kniha se celkem dobře čte, ale děj se dost táhne, až k nesnesení podrobní patlání v nitru a pocitech hlavních hrdinů, od poslední třetiny jsem tak nějak tušila jak to dopadne a ten závěr? No....

13.10.2018 2 z 5