kalinka99 kalinka99 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Perfektní kniha od začátku až do konce. Krásně vykreslená příroda s velmi sympatickou hlavní hrdinkou, která to neměla vůbec jednoduché.

05.10.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Po další knize od Kariky budu mít strach snad navštívit Slovensko. Kniha mě opravdu strhla a nemohla jsem ji odložit. Ale jestli je to pouze smyšlený příběh nebo pravdivý dle výpovědi Igora? Těžko říct a to je na tom příběhu mnohem tajemnější a jen tak dlouho to nevyženu z hlavy.

12.03.2022 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nádherný příběh plný lásky, emocí i těžkých životních rozhodnutí na pozadí války.

24.12.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Kniha mě doslova pohltila. V každé volné chvíli jsem četla a prožívala příběh se sestrami Vianne a Isabell.

15.05.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Silný příběh o odvážné a statečné ženě, která žije v poválečné době s rychle se rozrůstající rodinou a bláznivým manželem.

30.08.2021 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Kniha se příjemně četla a příběh hezky ubíhal. Anežky je mi líto, že matka má na ni předsudky kvůli její barvě pleti a nedokáže se do ní vžít, co prožívá. Bohužel, narazila na špatné spolužáky a vyrůstat bez citu matky a bez pochopení okolí, tak jí nemám za zlé, co prováděla.

31.08.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Mám ráda detektivní příběhy o této autorky. Opět nezklamala.

04.09.2021 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Výborný detektivní příběh jako každý další od této autorky.

11.04.2022 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Moc se mi kniha líbila. Prostředí klasické dědiny, kde každý ví o všem a všech. Jako bych to viděla u nás. Jsem ráda, že se mi knížka dostala do ruk. Pěkně se četla a oceňuji, že je to napsané v moravském dialektu.

01.03.2020 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Za mě výborný příběh. Od autora jsem nic nečetla a ani neviděla žádný film, takže jsem nadšená. Od začátku do konce příběh ubíhal a stále se objevovali nové poznatky s tím, že do finále jsem vůbec netušila jak to dopadne. Propojení historického města Vatikán s církví a novodobého vynálezu posunulo knihu na první příčky nejlepších knih, co jsem kdy četla.

13.01.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Karin Lednická prostě umí výborně napsat příběh o osudech lidí z rázného a drsného kraje. Těším se na třetí díl.

09.07.2021 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Krásná kniha. Celou dobu jsem hltala každé slovo. Výborně napsaná. Podle anotace jsem ani neočekávala, že mě to tak zasáhne. Úžasný příběh a hlavně miluji šťastné konce.

11.03.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná to kniha během jednoho dne přečtená. Každá knížka od této autorky mě nějak zasáhne. Poutavé, realistické a zajímavé skrz historii. Rozhodně se těším už na další knihu, co tato spisovatelka napíše.

19.04.2018 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha během večera přečtená a byl to moc smutný příběh. Cácorky mi bylo moc líto a pořád jsem si říkala, že se to už musí zvrátit k lepšímu v jejím životě a v rodině.

25.04.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Příběh psaný, tak jak to bylo v pohraničí během válečných let a poté. Smutná doba a přes to se soužití dvou rodin zdá idylické nebýt nového pana předsedy.

25.04.2023 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Druhý díl se mi líbil mnohem více. Cam byl prostě chlap k sežrání a kdo by nechtěl takového souseda?

17.05.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je to tajemné individiuum. Vtipné i smutné osudy rukojmích. Backman prostě nikdy nezklame.

15.06.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po dočtení knížky jsem měla chuť si to hned doma přestavět v podobě hygge. Příjemná a oddechová kniha s vůní výborné kávy a jídla.

10.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Děj knihy mě úplně pohltil. Těžká doba a dřina našich předků je pro mě nepředstavitelná. V tu chvíli si musím říct, že se mám opravdu dobře a neměla bych si na nic stěžovat. Šikmý kostel bych ráda viděla na živo.

04.08.2020 5 z 5

S filmem se to nedá vůbec srovnávat. Kniha má tolik, co nabídnout a platí pravidlo, že pomsta je sladká.

07.12.2018 5 z 5