Kakarinka Kakarinka komentáře u knih

Stromy Stromy kolektiv autorů

Dalsi kniha z vyborne serie!

02.06.2019

Jako ryba bez vody Jako ryba bez vody Pierre Richard

Na knihu jsem narazila nahodou a prekvapila me. Tolik vtipu, duvtipu a moudrosti v jednom cloveku!

08.03.2019 5 z 5

Jsme Anonymous Jsme Anonymous Parmy Olson

Kniha mě velmi mile překvapila.
Dozvěděla jsem se mnoho věcí o Anonymous, ke kterým jsem vždycky měla respekt složený ze strachu a úcty. Strachu nejen z toho, že mohou zjistit vše prakticky o čemkoliv či o komkoliv, ale také z toho, co se díky nim dozvíme o vládách i nevládních organizacích a že to bude horší, než myslíme.
Po přečtení můj respekt zůstává.
Jsem ráda, že jsem se zvládla prokousat prologem plným lidské zvrácenosti a nakonec jsem se s Anony popsanými v knize natolik sblížila, že mi jejich postupné zatýkání rvalo srdce.

31.12.2018 5 z 5

Ten, který přichází Ten, který přichází Jerry D. Thomas

Skvělá čtivost. Moc se mi líbilo rozvíjení evangelijních příběhů. Domyšlené věci dovolovaly propojit různé situace tak, že začaly dávat jasný smysl. Velmi jsem ocenila také uvedení různých faktů z historie, zvyků, židovských pravidel apod.
Jen někdy bylo vidět ovlivnění výkladu učením Adventistů. 4/5

17.11.2018 4 z 5

Žena a kněz Žena a kněz Čeněk Maria Tomíško

Ano, úvaha bude mnoho let stará... ale opravdu za všechno může žena? Znám kněze, který se se mnou nechtěl více bavit o Bohu a křesťanství a bylo vidět, že je na rozpacích z mé přítomnosti, ačkoliv jsem měla zahalený nejen celý trup včetně všech končetin, ale též vlasy. Na ženy se tu klade veliký nárok a vyznívá to, jako by byli svatí muži chudáci oběťmi všech těch necudných ženštin...

24.10.2018 2 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Beletrii nečtu tolik jako knihy naučné (zvláště bestsellery, už jen z toho slova značícího konzum a mainstream se mi otáčí kufr), ale tentokrát jsem udělala výjimku díky své bývalé učitelce (říkali jsme jí víla) českého jazyka. Ta mi totiž knihu darovala jako dárek k maturitě.
První listy byly náročné, vyznat se v postavách a ve stylu psaní, tedy velice květnaté řeči a častému střídání epických a lyrických pasáží. Po pár stránkách jsem si ale zvykla a povídky mě zcela pohltily.
Jsem své učitelce velice vděčná za tento dar, tuto výjimečnou knihu.
PS: doporučuju přečíst prvně Želary a až potom Jozovu Hanuli. Budete se lépe orientovat v postavách.

24.10.2018 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Po Želarech (knize) jasná volba. Příběh je tentokrát z pohledu lékařky, tedy ženy velmi inteligentní a zvyklé na pohodlí města.
Naprosto mě uchvátila svou přímostí a dojala Jozou, kterému se měla Hana po svatbě podle nepsaných pravidel cele (a nerada) oddat, ale on ji nechal být a byl k ní něžný.
Škoda, že paní Legátová už nenapíše další příběhy...

24.10.2018 5 z 5

Etymologie ptačích jmen Etymologie ptačích jmen Tomáš Krásenský

Toto je opravdová knižní specialitka. Dozvíte se nejen spoustu zajímavých věcí o tom, jak ptačí jména vznikala, ale také se pokocháte něžnými ptačími ilustracemi. Doporučuju!

22.10.2018 5 z 5

Proč nejsi jak chlapi v práci, vole? Proč nejsi jak chlapi v práci, vole? Vendula Chalánková

Tohle je specifický humor. Kdo to nepobírá, to je zřejmé z komentářů níže.

22.10.2018

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Nadhera! Jsem dospela a presto jsem si knihu zamilovala. Ilustrace roztomila a pribeh mi pripomina haiku. :-)

06.10.2018 5 z 5

Atlas papoušků Atlas papoušků Matthias Reinschmidt

Krásná kniha, základní přehled různých druhů, základní informace, pěkné fotografie i zpracování. Předchozí hodnocení mi přijde přespříliš přísné.

12.09.2018 5 z 5

Proč se nám líbí to co se nám líbí Proč se nám líbí to co se nám líbí Paul Bloom

Tohle je velmi zajímavá knížka. Doporučuju každému.

12.09.2018 5 z 5

Komiksová bible Komiksová bible Iva Hoth

Krásné zpracování, skvělé ilustrace a čtivost. Jedinou výtku mám: občasné chyby v "bublinách" a překlepy.

11.09.2018 5 z 5

Křesťanská psychoterapie Křesťanská psychoterapie Ilona Burdová

Jedinečná kniha na českém trhu.

13.08.2018 5 z 5

Terezka: Vyprávění o sv. Terezii z Lisieux Terezka: Vyprávění o sv. Terezii z Lisieux Zuzana Holasová

Nádherná knížečka, nejen pro děti.

04.07.2018 5 z 5

O dobré paní Zdislavě O dobré paní Zdislavě Přemysl Rut

Nádherná kniha s vynikajícími ilustracemi. Velmi mile mě překvapila.

04.07.2018 5 z 5

Encyklopedie výtvarných technik a materialů Encyklopedie výtvarných technik a materialů Ray Smith

Vynikající a jedinečná kniha na českém trhu. Výborná nejen pro studenty umění. Plná obrázků, názorných postupů a definic.

18.04.2018

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Náročné čtení, ale zato výjimečné.

23.02.2018 4 z 5

Ježíšovy rozhovory: Slovo na cestu Ježíšovy rozhovory: Slovo na cestu neznámý - neuveden

Malý sešitek plný velkých rozhovorů. Velmi dobře čitelný překlad.

03.01.2018 5 z 5

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Opravdu vsichni vychvalujici rozumi vsem basnim? Mozna jen vsechny nepobiram. Ale ty perly, rytmicke a pusobive textem, co vynikaji nad ostatni, jez me jen trapily... jsou perfektni. 4/5

02.12.2017 4 z 5