Kakarinka Kakarinka komentáře u knih

Válka umění Válka umění Steven Pressfield

Mě kniha pozitivně překvapila, takže ji směle umisťuju do knihovny vedle Austina Kleona. (viz recenze)

25.11.2017 5 z 5

Velký náčelník dává Základní kurz křesťanské nauky Velký náčelník dává Základní kurz křesťanské nauky Josef Soukop

Nádherná publikace, která mile a jasně vysvětluje základní křesťanskou nauku, od stvoření světa až po vzkříšení Ježíše Krista.

Doporučuju ji nejen novým věřícím, ale všem, protože text potěší duši. :)

21.11.2017 5 z 5

Český jazyk do dlaně pro ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií Český jazyk do dlaně pro ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií Jana Eislerová

Skvělá, malá knížka (8x13 cm), obsahující stručný přehled české gramatiky.

21.11.2017 5 z 5

Jak překonat panické ataky Jak překonat panické ataky Roger Baker

Vyjimecna kniha! Zpocatku se mi zdala neverohodna teze, ze se nejedna o nemoc, ale nakonec jsem vsechno pochopila a snazim se zit co nejlepe.
Knihu rozhodne doporucuju!

01.08.2017 5 z 5

Umění a kýč Umění a kýč Gabriele Thuller

Nerozumim tomu nizkemu hodnoceni, pro zakladni nahled na vec kniha zcela dostacujici, pro laika doslova vycerpavajici.

13.06.2017 5 z 5

Poslouchej své břicho Poslouchej své břicho Rob Knight

Nechapu tak nizke hodnoceni, holt ne kazdy se s jejim (nebo se svym) obsahem dokaze smirit. :)

11.03.2017 5 z 5

Přecitlivělost není slabost Přecitlivělost není slabost Ilse Sand

Pri cteni knihy jsem pocitila radost a nadeji. Ze jsem vysoce citliva a ze to neni nejaka vada osobnosti. Vlastne je to i stesti, ponevadz si dokazeme vychutnat i ty nejnepatrnejsi malickosti.

08.03.2017 5 z 5

Síla kreativní inteligence Síla kreativní inteligence Tony Buzan

Velice čtivá knížka. Bez zbytečného "vokecávání". Vše proloženo příklady ze života géniů lidské historie a zábavnými cvičeními.

02.02.2017 4 z 5

První pomoc První pomoc kolektiv autorů

Přehledná a čtivá publikace plná obrázků, odkazů a postupů bez zbytečného omílání.

01.02.2017 5 z 5

Teorie relativity a kvantová fyzika pro začátečníky Teorie relativity a kvantová fyzika pro začátečníky Steven L. Manly

Velmi mila knizka plna ilustraci, tedy glosujicich postavicek a nakresu. Zase jsem se neco naucila, doporucuju knizku nejen tem, co se o kvantovou fyziku teprve zajimat zacinaji, ale i tem "pokrocilym".

12.09.2016 5 z 5

Malujeme a vybarvujeme ptáky Malujeme a vybarvujeme ptáky kolektiv autorů

Nádherná kniha složená ze starých precizních ilustrací a dobře vyvedených obrysů na vymalování. Doporučuju nejen ptáčkařům. :)

02.09.2016 5 z 5

Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida Renata Červenková

Jedna z mala publikaci pro samotne pacienty, musim hodnotit peti hvezdickami. Libi se mi ta mozaika vedeckych faktu a lidskych zkusenosti. A taky ta nadeje. :-)

07.06.2016 5 z 5

Ekonomie - občanský a společenskovědní základ Ekonomie - občanský a společenskovědní základ Petra Navrátilová

Učebnice, ze které se dá učit, aniž byste umřeli nudou :-)

17.03.2016 5 z 5

Vždycky se ty dveře zavíraly Vždycky se ty dveře zavíraly Petr Hruška

Netuším, proč je tu tak nízké hodnocení, mě osobně tato sbírka nadchla a můžu si ji číst klidně denně. Miluju tu klíční kost! :-)

12.01.2016 5 z 5

Příběhy pro osvěžení duše Příběhy pro osvěžení duše Pino Pellegrino

Opravdu fajn knizka s kratkymi pribehy pro osvezeni duse. Dalo by se rici "jednohubky". Trosku mi nektere pripominaji zenove pribehy. :-) Ale jde hlavne o krestanskou tematiku, avsak na sve si prijdou i ateiste. :-)

20.12.2015 5 z 5

Epigramy Epigramy Karel Havlíček Borovský

Co rici k zakladateli ceske satiry? Odvazne basne, ctive, ironicke, krasne. :-)

22.10.2015 5 z 5

Měsíční sonáta Měsíční sonáta František Kubka

Mrazive realny pribeh Pavly, dcery, nahradni dcery a sirotka. Doporucuju vsem - a hlavne tem, ktere zajima zivot lidi ve valce.

29.03.2015 5 z 5

Kyanid a Štěstí 2 - Zmrzlina a Smutek Kyanid a Štěstí 2 - Zmrzlina a Smutek Matt Melvin

Hromada černého humoru, nic pro citlivky! Opět Kyanid zabodoval. :-)

07.02.2015 5 z 5

Holky proti holkám Holky proti holkám Bonnie Burton

Fajn kniha, ale nic zvláštního, vlastně jsou to shrnuté zkušenosti mnoha lidí, základní psychologické poznatky... avšak doporučuji všem dospívajícím :-) protože v krizi si toho moc neuvědomujeme.

01.02.2015 4 z 5

Tajný život Salvadora Dalího Tajný život Salvadora Dalího Salvador Dalí

Falešné vzpomínky z dětství a rozbíjení výloh v dospělosti, skvělá knížka o skvělém malíři. :)

07.11.2014 5 z 5