Kakarinka Kakarinka komentáře u knih

Obrazový slovník - čeština / slovenština / angličtina / němčina / francouzština Obrazový slovník - čeština / slovenština / angličtina / němčina / francouzština Ariane Archambault

Skvostná, více než 1000 stránková bichle plná dokonalých ilustrací. Ke každé jsou slovíčka v 5 jazycích. Doporučuju každému jazykomilci.

25.12.2023 5 z 5

Historie koncentračního tábora Mauthausen Historie koncentračního tábora Mauthausen Hans Maršálek

Vynikající dílo, všechna čest autorovi i překladatelce.

20.08.2023 5 z 5

Kreslení a pozorování ptáků podle Johna Lawse Kreslení a pozorování ptáků podle Johna Lawse John Muir Laws

Naprosto úchvatná kniha. Mám spoustu knih o malbě a kresbě obecně, ale tato všechno shrnuje, ačkoliv je specificky o ptácích!

19.10.2022 5 z 5

Handmade byznys Handmade byznys Hana Konečná

Velmi specifické téma! Tato kniha na českém trhu neskutečně chyběla. Mohu ji doporučit každému rukodělnému tvůrci!

10.10.2022 5 z 5

Vysoce citliví lidé: Jak vzkvétat ve světě, který vás zahlcuje Vysoce citliví lidé: Jak vzkvétat ve světě, který vás zahlcuje Elaine N. Aron

Ubírám hvězdičku za pro mě matoucí a naprosto nevědecké pojednávání okolo duchovna. Jinak skvělé.

09.10.2022 4 z 5

Emoční inteligence Emoční inteligence Daniel Goleman

Tahle kniha patri do kategorie knih k nezaplaceni a knih, ktere by mely byt v povinne cetbe.

13.04.2022 5 z 5

Základní myšlenka zajímavá, zbytek ezoterické nesmysly. K dočtení jsem se musela vyloženě nutit.

21.03.2022 3 z 5

Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek Sally M. Winston

Nejprve chci říct, abyste se nenechali odradit opravdu špatným komentářem (je to ten nejstarší). Paní knihu buď pořádně nečetla, nebo nepochopila. Což je škoda! A další komentář od jiné čtenářky: bojovat nemá smysl, ano, to se v knize vysvětluje, ale je tu jiné řešení: trénink vystavování se myšlenkám. Dočetla jste to až tam?

Vtíravé myšlenky nejsou psychickou nemocí. Kniha to dost jasně vysvětluje už na samém začátku a není od věci připomenout, že i ty nejhanebnější myšlenky občas napadnou každého. Jen lidé citlivější se jich mohou zaleknout, vzít je v potaz, vzít je vážně, začít se v nich nimrat a následně trpět jako zvíře.

Kniha vám nejprve poví, co se vám vlastně děje. Vysvětlí vám a ujistí vás, že myšlenky jsou pouze a jen neškodnými myšlenkami. To je alfa a omega. A následně vám poradí, jak se svým myšlenkám vystavovat tak, aby vaše amygdala hned nebila na poplach, pokud vám nějaká hrůznost vytane na mysl. Je to práce, je to cvičení, ale stojí to za to.

Vše je napsáno jednoduše. Nejvíce oceňuju příklady dialogů "Hlasu plného obav" a "Falešné útěchy".

Rozhodně doporučuju.

19.03.2022 5 z 5

Boží blud Boží blud Richard Dawkins

Skvělá kniha, řekněme s nadsázkou "ateistická bible". S tím, že je však založená na důkazech a nejde o splácaninu různých mýtů. Odporující věřící to buď nečetli, nebo nejsou s to ony důkazy pochopit. Jen ten doslov... komentovat to nebudu, neboť to už udělal pan Petr Tomek a já bych to líp neudělala:
"Prvním varováním mělo být to, jak se o uvedení knihy postarali sami křesťané přizvaní nakladatelstvím Academia, kde ve dvou opravdu neskutečně pitomých komentářích a v poznámkách zařazených do samotného textu udělali z Richarda Dawkinse protináboženského fanatika. Dalším varováním mělo být, že oba autoři redakčních doslovů vytvořili knize vlastnoruční antireklamu.
Stanislav Komárek neváhal autora označit za zakladatele nového náboženství a Filip Jaroš, který ve svém doslovu dokázal zopakovat téměř všechna tvrzení, která Dawkins ve své knize vyvrací logickými argumenty (čímž dokázal, že knihu buď nečetl, nebo že jeho inteligence k jejímu pochopení nestačí), se nerozpakoval své výpady proti knize různě rozšiřovat po internetu. Dokonce i na otevřeném populárně-vědeckém serveru osel.cz publikoval článek Ateistické tažení Richarda Dawkinse.
Na jednu stranu chápu, že máme svobodu vyjadřování, ale na druhou to vypadá, jako kdyby Academia vlastně Dawkinsovu knihu ani vydávat nechtěla. Jak nakladateli, tak oběma komentátorům naprosto chybí vhled do problematiky boje vědy a náboženství na půdě USA. V případě těchto dvou pánů se navíc zdá, že o něj ani nemají zájem. Český čtenář ovšem takový úvod potřeboval, a nedostal ho. Kdybychom ho měli, byla by naše společnost také lépe připravená na to, co se chystá. Věřící dnes ovlivňují zpravodajství, získávají politický vliv pomocí nátlakových skupin a v nejbližší době získají také masivní finanční injekci, díky které převálcují jakýkoli odpor. Zkrátka se k mé lítosti pomalu blíží doba, kdy i čeští a moravští ateisté budou potřebovat emancipační příručky a ve školách se budou vyučovat „alternativy k vědě“."

12.02.2022 5 z 5

Moje oblíbené recepty (kořeněné citáty o jídle) Moje oblíbené recepty (kořeněné citáty o jídle) kolektiv autorů

Nejlepší kniha receptů, jakou znám. Vždy v ní najdu své oblíbené, ozkoušené recepty.

31.01.2022

Ateista: Cejch, za který se nikdy nesmíme stydět Ateista: Cejch, za který se nikdy nesmíme stydět Petr Tomek

Vlastne nemam slov. Jakozto byvala krestanka hodnotim 5 hvezdickami.

26.01.2022 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Ještě žádná kniha na mne nezapůsobila tak, jako tato.

21.01.2022 5 z 5

Na zahradě Na zahradě Markéta Pilátová

Krátká, velmi milá knížka s překvapivou pointou. Rozkošné ilustrace.

16.01.2022 5 z 5

Ptačí domek Ptačí domek Eva Meijer

Nádherný kniha, něžná právě jako sýkorky.

09.11.2021 5 z 5

Být sám sebou: Pocit vlastní hodnoty a zkušenost identity Být sám sebou: Pocit vlastní hodnoty a zkušenost identity Verena Kast

Zajimava kniha, velmi zajimave tema. Bohuzel se mi misty cetla velice tezko. Odkladam na neurcito.

23.10.2021

Koány mistra Au Koány mistra Au Čeněk Pekař

Krásný komentář :D

29.01.2021

Nevinní jako skřivánci Nevinní jako skřivánci Josef Ptáček

Velmi smutné, ale zároveň krásné vyprávění, doprovázené hromadou nádherných fotografií. Citlivý text. Nečekala jsem tolik emocí, které ve mně kniha vzbudila. Rozhodně doporučuju (a možná by stálo zato zařadit knihu jako čtení do škol, aby se děti hezkým přístupem k přírodě varovaly chyb svých rodičů a prarodičů.)

17.01.2020 5 z 5

Cesty z úzkosti a deprese Cesty z úzkosti a deprese Heinz-Peter Röhr

Velice propracovaná, náročná kniha.

12.01.2020 5 z 5

Ježíšův příchod Ježíšův příchod Radivoj Jakovlevič

Nezna kniha srozumitelne vykladajici evangelijni dejiny, Kristovy vyroky a souvislosti mezi Starym a Novym Zakonem. Doporucuju!

18.11.2019 5 z 5

Taková normální kuchařka Taková normální kuchařka Zdeněk Pohlreich

Kuchařka je celkově nádherná, už teď se těším, až recepty vyzkouším.

22.10.2019