Teorie relativity a kvantová fyzika pro začátečníky

Teorie relativity a kvantová fyzika pro začátečníky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260604/bmid_teorie-relativity-a-kvantova-fyzika-MDk-260604.jpg 4 13 3

Současně s tím, jak rozšiřujeme své obzory a dokážeme vidět věci mnohem menší, rychlejší, větší a vzdálenější než kdy dříve, jsme nuceni čelit předsudkům zrozeným z lidské zkušenosti a formovat zcela nové způsoby nahlížení na svět kolem nás. Teorie relativity a kvantové fyziky jsou úžasné dech beroucí výklady světa kolem nás. Ale kolik z nás jim opravdu rozumí? Kniha Teorie relativity a kvantová fyzika pro začátečníky je zábavným a srozumitelným úvodem do těchto bizarních hypotéz, které poháněly vědeckou revoluci 20. Století, vedly k neuvěřitelným pokrokům v našem chápání vesmíru a patří k tomu nejcennějšímu, k čemu jsme jako lidstvo při poznávání světa dospěli.... celý text

Dinosaur
08.02.2024 5 z 5

(10/10) "Každým kdo nebyl kvantovou teorií šokován, ji nepochopil." - Niels Bohr
Jako fanoušek sci-fi jsem se pokusil alespoň trochu zasvětit do tohohle tématu a myslím, že se to aspoň trochu povedlo, i když mi z toho jde hlava kolem. Kniha Vás nezahltí vzorci, kterým stejně nerozumím (i když jich pár ukáže) a je psaná vtipným stylem s různými ilustracemi, takže žádné nudné a suché čtení, které většina populace nemá šanci pochopit. Doporučuji buď nadaným dětem, které baví fyzika a hledají něco na úvod do tématu a nebo dospělým jako já, co o tom neví nic, ale z nějakého důvodu je to zajímá.
"Myslím, že mohu s klidem prohlásit, že kvantové mechanice nerozumí nikdo." - Richard Feynman

codeas
15.10.2016 5 z 5

Krátká kniha která slouží jako dobrý úvod do kvantové mechaniky a teorie relativity. Text je obohacen o komiksové ilustrace, ale rozhodněte se "nelekněte" zpracování - najdete zde i několik vzorců. Rozhodně to beru jako dobrý start pro další vzdělávání nebo z knihy získáte přehledovou základní znalost

Kakarinka
12.09.2016 5 z 5

Velmi mila knizka plna ilustraci, tedy glosujicich postavicek a nakresu. Zase jsem se neco naucila, doporucuju knizku nejen tem, co se o kvantovou fyziku teprve zajimat zacinaji, ale i tem "pokrocilym".

fyzika teorie relativity kvantová mechanika kvantová fyzika

Autorovy knížky

2015  85%Teorie relativity a kvantová fyzika pro začátečníky

Kniha Teorie relativity a kvantová fyzika pro začátečníky je v