kajka.bhlv kajka.bhlv komentáře u knih

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Film mám velmi ráda a chtěla jsem si přečíst i knihu, protože je to trochu jiný žánr, než to co normálně čtu. Kniha byla příjemně vedená, nic nepřetvařovala a prostě vyprávěla příběh, který se stal. Moc hezky se četla, i když ze začátku jsem měla trochu problém se soustředit. Každopádně určitě jedna z mých oblíbených.

15.05.2021 4 z 5

Jediný skutečný král Jediný skutečný král Soman Chainani

(SPOILER) Agáta s Tedrosem, Hort se Sofií a čarodějnice mají svůj konec, ale nikdo jiný vlastně ne. To a uspěchaný konec jsou jediné problémky. Kniha byla každopádně velmi dobrá, celá série patří každopádně do nadprůměru YA fantasy příběhů. Sofie byla stejně otravná a lezla mi na nervy až do konce, ale to není nic neočekávaného.

12.05.2021 4 z 5

Křišťál času Křišťál času Soman Chainani

Stejně jako předešlé díly se četla rychle, lehce a vůbec se natáhla. Její délka mi nijak nevadila, protože mě děj pořád baví. Velké finále bude velmi zajímavé, ať už dědictví Kamelotu získá kdokoliv.

10.05.2021 4 z 5

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

Super vývoj děje, Sofie stejná namyšlená fiflenka (s prominutím), Agáta s Tedrosem mají trable v ráji a nová hrozba se rozlézá dost rychle.
Bála jsem se, že mě to nebude bavit, protože už je to jiné a je to přece jenom čtvrtý díl. Spletla jsem se. Není to nic famózního, ale četlo se to moc hezky a neztrácela jsem zájem.

17.04.2021 4 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

(SPOILER) Oplakala jsem to. Když jsem si Školu dobra a zla půjčovala před čtyřmi roky v knihovně, nechtěla jsem se k tomu vracet a ani jsem to nedočetla. Loni ale vyšel poslední díl a já se rozhodla si to znovu přečíst. Nezklamalo mě to. Příběh byl poutavý od samého začátku, krásně se četl. Pohádkový styl mě hodně potěšil. Agáta se Sofií a Tedrosem dostáli svého konce, akorát trochu jinak než jsem čekala. Hestera, Bledule, Otylka, Hort, Ginevra s Lancelotem i Štěpán s Honorou a kluky mají svůj šťastný konec, který si zasloužili. Moc se těším na Kamelotská léta a na problémy, které nám další tři knihy přinesou.

01.04.2021 4 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Druhý díl mě příjemně překvapil a už čtu třetí, příběh je velmi originální.

30.03.2021 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Kniha mě moc mile překvapila. Koncept je originální, příběh hezky plyne a dobře se čte. Konec jsem tak trochu čekala, ale tím, že je ještě několik pokračování, nebude to tak, jak se na první pohled zdálo.

30.03.2021 4 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

(SPOILER) Tohle mě dostalo. Četla jsem ji už podruhé a měla jsem úplně stejné pocity, jako před rokem. Vývoj Mateova charakteru mě nutil se pousmívat při čtení. Oba mladíci jsou velmi sympatičtí a je obdivuhodné, jak autor rozepsal skoro 24 hodin do 350 stran. V několika recenzích jsem narazila na stížnosti k táhlosti děje. Trošku jsem to nepochopila, protože 24 hodin v 350 stranách prostě je táhlých a jen při listování knihou se to dá pochopit.
Celý nápad Hodiny smrti je originální a ani nepotřebuje vysvětlovat, protože to není nějaká dystopická kniha, která nám má na začátku osvětlit systém, proti kterému budeme bojovat (jako například v Hunger Games, Divergenci atd.). Je celkem podlé, že se kniha jmenuje They both die at the end, protože vás to má připravit na nevyhnutelné, ale až do posledních chvil jsem doufala, že se Roof a Mateo smrti vyhnou. Konec mě dojal nehorázným způsobem a kniha má čestné místo v mé knihovně.

24.03.2021 5 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Roztomilá jednohubka na odpoledne. Milá a jednoduchá kniha, nic náročného a dlouhého na přemýšlení. Oddechovka, doporučuju :D.

20.03.2021 3 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Múza se mi četla o trošku lépe než Snílek, možná tím, jak krásně to do všeho zapadalo. Nějaké postavy se přidaly a úžasně to sedělo. Jako kdyby to byla jedna dlouhá kniha a ne dvě s odstupem vydané. Překlad opět dechberoucí, obálka taktéž. Lepší ukončení příběhu jsem neočekávala, krásně si to sedlo. Rozhodně jedna z nejlepších knih YoungAdult fantasy.

20.03.2021 5 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Snílek je moje nejoblíbenější divnokniha. Je krásně přeložená, zápletka s bohy a zapomenutým městem fascinující. Lazlo jako hlavní postava je velmi příjemná změna od všech těch fantasy překrásných vílích mágů a rytířů. Je to obyčejný kluk (postupně muž), který si splní sen, jen trochu jinak, než by se očekávalo. To je další věc, která se mi na téhle knize líbila. Některé knihy jsou předem předvídatelné, očekávatelné. U Snílka Neznámého jsem to naprosto nečekala. Patří mezi nejlepší knihy, které jsem kdy četla.

11.03.2021 5 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Kniha patří mezi moje all time favourite tituly. Skoro každoročně jí čtu znovu. Je to taková správně divná kniha. Pokud nedáváte pozor, nebo nedejbože přeskakujete řádky/stránky, nebude se vám to líbit. Dalo by se to zařadit jak do YA contemporary, tak do fantasy lehce literatury. Duchovní svět a spojení náhod/nehod je skvělý námět. Překlad se povedl, od autorky určitě nebude poslední kniha, kterou budu číst.

05.03.2021 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

(SPOILER) Čtvrtá kniha se mi líbila z celé série nejvíc. Hodně mě bavilo rozdělení knihy na tři části, Jacobova nám pomohla ještě víc nahlédnout do života vlků. Nejvíc jsem se těšila na závěrečnou bitvu, na kterou mě nalákal film, ale ta se nestala. Jen další filmový výmysl... Bella se každým dílem stává nezávislejší, Jacob se uklidnil, Edward už nenaráží na prokrvené tváře a sympatičnost všech postav jenom stoupá.

28.02.2021 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Třetí kniha se mi líbila ze všech zatím nejvíc. Vlkodlaci jsou mi sympatičtí, proto se mi skvěle četly části, ve kterých vystupují. Podle mě zajímavost každým dílem stoupá, snad mě rozbřesk nezklame.

18.02.2021 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

(SPOILER) Druhý díl, objevujeme další zápletky hezky zapadající do děje. Nové postavy - proč ne? Nic mě nepřekvapilo, průměrné pokračování. Edward hned na začátku mizí a to mi vůbec nevadilo. Jacob je mi mnohem sympatičtější, ale muselo to skončit trochu jinak, kvůli pokračování.

16.02.2021 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Filmy jsem viděla jako první, a spokojila jsem se s atmosférou, kterou mi to naladilo. Ke knihám jsem se dostala až letos, za což jsem ráda. Příběh se mi docela líbil, autorka jen zvláštně popisuje časové události. Stmívání je průměrná kniha, dobrý začátek série.

16.02.2021 3 z 5