Kajami Kajami komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Zatím nejslabší kniha ze všech z celé série. Popravdě jsem se ani moc nezasmála a celou knihou se táhla jen návštěva Nizozemska a také přípravy. Po čtvrtém díle jsem doufala, že to bude mít trošku jiný spád, ale bohužel.

07.12.2020 1 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Prvotina, která mně upoutala od začátku až do konce. Směji se u knížky jen málo kdy, ale tahle mně dala zabrat, že mně až břicho místy bolelo :). rozhodně patří do každé domácí knihovny

14.10.2020 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Svižně psaná kniha, která je dobrá oddechovka do deštivých dnů nebo na dovču. Překvapilo mně autorčino popsání nebe. Jako u ostatních knih autorky (vyjma InTyMně) se mně líbí její prolínání dvou příběhů žen.

14.10.2020 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Vtipne sepsany rok zahradnika. V mnohych mesicich se poznavam

13.06.2022 3 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Moc pekne psana kniha, od ktere se clovek nemuze odtrhnout. Ackoliv popisuje mnohdy smutny pribeh, tak je na ni stale neco optimistickeho. Meli bychom si ji vsichni precist a treba bychom se zacali mene mracit. Kdyz nejde o zivot, jde o p**.

23.02.2022 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Oddechovka, ktera vas vnese do dediny. Ja si hned vzpomnela na nekolik vesnic, kde jsem mela vice moznsot poznat jejich obyvatele. Ocenuji i to, ze je napsana v nareci. Strhavam hvezdu za to, ze je zamerena na “cernou” stranu vesnicanu - zavist, pomluvy, ...

06.05.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pekne psany roman o nelehke dobe. Sama bych nechtela byt v roli hlavni hrdinky a vychovavat tolik deti. Hermanek jsem z knihy citila i ja :)

17.11.2020 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Napinave od zacatku az do konce :)

25.03.2020 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Vtipná, krátká, k zamyšlení. Doporučuji přečíst

01.03.2024 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Konec knizky byl pekny, ale trosku jsem se do cteni musela nutit. Pribeh byl dobry, ale nektere pasaze moc dlouhe

19.02.2022 3 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Napínavá kniha, kde téměř od poloviny víte, kdo to udělal a řešíte, jak to dopadne. Doufám, že se nikdy nestane skutečností, je to noční můra všech rodičů

29.09.2021 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Velice zajímavá kniha z oblasti rehabilitace. Díky ní jsem si otevřela oči, že vše souvisí se vším a zdánlivá bolest kolene/ramene/zad nemusí být jen otázka na rehabilitaci. Určitě doporučuji přečíst všem, kteří se trošku zajímají o své tělo.

14.07.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Zacatek knihy byl trosku zmatecny. Porad jsem si musela cist zadni dovysvetleni postav, jak to doopravdy je. Na konci knihy jsem byla rada, ze jsem to nevzdala vzhledem k recenzim i k tomu, ze jsem byla opravdu zamotana v postavach na zacatku. Stala za to. Zajimavy pribeh, ktery jsem jeste necetla. Myslim zase jiny pohled na Osvetim. Vickrat ji vsak cist uz nemusim

07.04.2021 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

V knize bylo hodne popisu vedlejsich postav, ktere bylo za mne az zbytecne dlouhe. Pribeh je to jinak pekny. Znovu bych si tuto knihu ale neprecetla

11.08.2020 3 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Přečetla jsem ji velice rychle. Děj plynul rychle, ale propracování příběhu by si kniha zasloužila. Oceňuji tu sms komunikaci graficky odlišenou. Celkově však hodnotím - nenadchlo, neurazilo.

20.01.2024 2 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Toto je uz dalsi kniha od pana Kmenty, kterou jsem cetla. Jak jiz bylo receno, je skvele ozdrojovana. Mnohe situace si jiz nepamatuji, ze se staly, ale dokonalym priblizenim autora, si na to clovek vzpomene hned. Toho by si mel kazdy povinne pred volbami precist. Snad to s nasi republikou dopadne dobre.

19.08.2022 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Trvalo mne se zacist. Nelibily se mne caste vulgarismy. Oddechovka dobra, ale dale bych knihu nedoporucila.

18.12.2021 2 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Ackoliv jsem cetla mnoho nehezkych recenzi na tuto knihu, nenechala jsem se odradit. Ze zacatku byla kniha trosku delsi, nez se rozjela, ale pote mne uplne pohltila a mela jsem problem ji odlozit. Namet knihy mne zase prekvapil a postavy byly pekne vykreslene. S hlavni hrdinkou Emou jsme se neztotoznila, byla na muj vkus rozmazlena. Strhavam jednu hvezdu za to, ze se autorka nechala unest vlnou covidu. Vubec se mne to do te knihy nehodilo a v tomto casem o nem ani nechci cist. Jinak ji doporucuji k precteni

20.11.2021 4 z 5

Mateřská, ale určitě ne dovolená Mateřská, ale určitě ne dovolená Julie Halpern

Kniha, u které jsem se místy nasmála. Musí se teda brát hodně s nadhledem, ale v některých myšlenkách jsem se viděla. Jsem sama na mateřské, ale tohle období miminka mám již za sebou. Kdo se chce trošku při mateřské odreagovat, tak doporučuji přečíst :)

11.11.2021 2 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Napínavá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Četla jsem ji jako první knihu od toho autora a to kvůli výzvě 21, ale i tak jsem se neztrácela. Do konce jsem si nebyla jistá, jak to dopadne.

26.07.2021 5 z 5