kahoma kahoma komentáře u knih

La Loba La Loba Alan Russell

Taky jsem to poslouchala, nikoli četla. BEZVA! Souhlasím, Martin Preis to načetl naprosto suverénně! Člověk skoro myslí, že to čtou dvě osoby... Navíc je příběh velmi napínavý, byla jsem unesena! Velmi doporučuji!

07.02.2021 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

S kritiky knihy - zde uveřejněnými - souhlasím. Nečetla jsem knihu, nýbrž poslouchala... To se jakž takž dalo, protože jsem u toho mohla dělat něco jiného - štrikovala jsem, háčkovala, vyšívala - a tak se to dalo poslouchat. Namluvila to Tereza Bebarová a já byla velmi mile překvapena, jak bezvadný má hlas... Jen díky jejímu hlasu jsem mohla poslouchat dále... Obsahově skutečně nic... Určitou dobu to člověk vydrží, ale pak mu začnou vadit neustálé rozpory/nerozhodnost - mám/nemám... Přistihla jsem se, jak nevěřícně kroutím hlavou nad obsahem a říkám si, proč ta dívka už dávno nevzala roha... Divná kniha. Nedoporučuji číst. I když znám i učitelku (na středním stupni), která knihu četla TŘIKRÁT a byla na to hrdá a propagovala ji. Inu - proti gustu žádný dišputát.

03.02.2021 odpad!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Souhlasím se všemi kladnými komentáři zde, vlastně tu asi ani žádné jiné nejsou. (Nečetla jsem všechny, je jich tu příšerně mnoho...) Knihu jsem nečetla, nýbrž poslouchala jako audioknihu a také mě uchvátila. Silný a velmi zajímavý příběh, velmi dobře vybudovaná struktura knihy a plynný, krásný a přitom jednoduchý jazyk. Krása! Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

15.01.2021 5 z 5

Tri minúty Tri minúty Anders Roslund

Obdoba knihy Tři sekundy... Proč nyní Tři MINUTY jsem taky z knihy nepochopila. Čte se to opět dobře - mám Roslunda velmi ráda. Ale nadšená knihou tentokráte nejsem, nevím. Souhlasím, že od poloviny je kniha napínavější - stejně tomu bylo i ve Třech sekundách. V obou knihách je velmi mnoho technického popisu, hodně podrobností, které by ani čtenář - pro děj - nepotřeboval, ale to už je zvyk Roslunda - snad to ani není pro zábavu, nýbrž pro jeho vlastní potřebu detailního popisu. Budiž, neruší to. Akorát to není napínavé. Hlavní postava, Piet Hofmann, je takový až všeumělec... Vlastně nikdy nejsme svědky že by přemýšlel Co teď? Vždy už má hotové řešení - a to pro různá východiska! Ano, myslí na vše! Je to sympatické, ale ne zrovna realistické, dle mého názoru. Ale v knize je to samozřejmě možné, ostatně autoři sami přiznávají, že kniha je na půl fikce, na půl realita.
Jsem ráda, že jsem knihu přečetla, určitě si přečtu i Tři hodiny, ale teď chci delší pauzi od Pieta... Tři sekundy jsem velmi doporučovala, u této knihy už na tom netrvám.

09.01.2021

Černá vlákna Černá vlákna Anders Roslund

Druhý díl od Made in Sweden. Souhlasím, první kniha byla snad zajímavější, ale i tato je výborná. Jde o události na základě skutečností, je to naprosto úchvatné! Četla jsem to v originále a viděla jsem i švédskou televizní sérii - k dostupu online - kde je i rozhovor s účastníky bankovních přepadů, ba i s hlavním protagonistou!!! Vadí mi překlady názvů obou knih, nevím, proč to překladatelé až tak moc změnili. První se v originále ve volném překladu jmenuje Medvědí tanec - proč, se v knize vysvětluje. A je to důležité! Druhá se jmenuje zhruba Bratr, pro kterého i zemřu... Název Černá vlákna se mi vůbec nelíbí... Vřele doporučuji obě knihy!!!

14.11.2020 5 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Zhruba v půlce jsem knihu odložila s tím, že ji dočítat ani nebudu. Pak mi to ale nedalo a vrátila jsem se k ní a vůbec nelituji! Můj závěr je VÝBORNÁ KNIHA! Vřele doporučuji!!!

14.11.2020 5 z 5

Sága rodu Forsytů I. díl - Vlastník Sága rodu Forsytů I. díl - Vlastník John Galsworthy

Kdysi jsem to sledovala v televizi, nyní jsem - pro opáčko... - sáhla po audioknize. Velmi dobrá dramatizace! Velmi doporučuji, moc hezky se to poslouchá.

30.09.2020

Heda Gablerová Heda Gablerová Henrik Ibsen

Poslechla jsem si ji jako audioknihu. Výborná! Velmi dobrá dramatizace! Vilma Cibulková - alias Heda - je jednička! Velmi doporučuji!

30.09.2020

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Jsem ráda, že jsem knihu konečně dočetla! Zprvu nic, asi po 250 stranách mě začala bavit, ale asi po dalších 150 stranách opět přestala a pak už jsem jen toužila po konci... Přílíš rozvláčné, i mně vadí, že gangsteři vlastně jsou kladnými hrdiny... Pokračování si nejspíše nepřečtu, dám přednost jiným knihám.

30.09.2020 2 z 5

Sága rodu Forsytů 1-3 Sága rodu Forsytů 1-3 John Galsworthy

Audiokniha. Velmi pěkná! Znám příběh z televizního seriálu, kdysi v české televizi... Když jsem zjistila, že existuje v mluvené podobě, využila jsem toho a vůbec nelituji. Vyprávění je velmi pěkně zdramatizované - nejde jen o předčítání, nýbrž o dramatizaci - každého hrdiny mluví jiný herec, mnohdy velmi známý. Moc příjemně se to poslouchalo, litovala jsem, že už byl konec.
Rozhodně bych si ráda přečetla nebo opět poslechla pokračování - Moderní komedii. Žel jsem ji v audioverzi nenašla, ba ani v tištěné podobě. Asi si musím počkat na její vydání.
Velmi doporučuji!

19.09.2020

Exploze Exploze Liza Marklund

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Velmi mě nadchla. Četla jsem poté každou její knihu a nezklamala mě nikdy. Rozhodně doporučuji!!!

Kniha o Blanche a Marii Kniha o Blanche a Marii Per Olov Enquist

Moc hezká kniha! Enquist nezklame nikdy!!! Opět nezapomenutelné!!! Rozhodně moc doporučuji!!!

Návštěva osobního lékaře Návštěva osobního lékaře Per Olov Enquist

Moc hezká kniha. Chystám se ji přečíst znovu, velice mě nadchla! Enquist je jednička!!!

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Bezvadná kniha! Rozhodně lepší než film. Vřele doporučuji!!!

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Zpočátku jsem byla nadšená, ale zhruba od poloviny mě nadšení opustilo... Přijde mi to jako vyloženě napsaná kniha ke zfilmování... Stejný dojem mám i z dalších knih stejného autora...

09.08.2020

Pro zasmání dobré. Taková odlehčovací kniha. Pobavila jsem se.

Císař z Portugalie Císař z Portugalie Selma Lagerlöf

Nádherná kniha! Vřele doporučuji! Nadchla mě a přiměla číst další knihy od S.L. Ráda si ji někdy přečtu opět, nezestárne.

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Velmi zajímavá kniha, doporučuji! O životním prostředí, o vymírání včel, ničení přírody a následcích toho. Popisováno na třech generacích - minulost, současnost a budoucnost. Originální, obdivuhodně sestaveno. Líbila se mi moc.

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Moc se mi to líbilo. Rozhodně moje dosud nejtlustší přečtená kniha. Nikdy jsem si nemyslela, že tak tlustou knihu kdy přečtu... Ale vše je relativní... Od této knihy mi už žádná kniha nepřijde tlustá - řekněme tři, čtyři sta - to je nic proti Schätzingovým knihám..
Tahle kniha je velmi zvláštní, velmi zajímavá tematika, související s naším ohrožováním naší matičky Země a jejích pokladů.

09.08.2020 5 z 5

Velká chyba Velká chyba Maria Adolfsson

Nic moc, průměr. Zpočátku se mi téměř vůbec nelíbila, pak jsem se začetla a konec mě docela překvapil. Dá se to číst, ba i se možná pustím do autorčina pokračování, ale že bych knihu extra doporučovala, to nikoli.

06.08.2020 2 z 5