kadgam kadgam komentáře u knih

Claudius bůh a jeho žena Messalina Claudius bůh a jeho žena Messalina Robert Graves

Popisuje kratšie obdobie, je tam menej deja a viac nudných opisov činnosti cisára Claudia

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Zaujímavo podané dejiny Ríma. Čítala som ju snáď v puberte a neskôr videla aj seriál. Prechádzka na Forum romanum v Ríme mi knihu pripomenula.

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Zábavná rozprávková detektívka pre deti. Mňa dostal detailmi, ako vlastné Artemisovo písmo, svet prefíkaných víl.

Prostě spolu Prostě spolu Anna Gavalda

Bola to jedna z tých kníh, pri ktorých chcem pokračovať v čítaní, keď kniha končí.

05.03.2013 4 z 5

Naum Naum Michal Hvorecký

Krátke poviedky, príbehy zo života alebo napísané spomienky? Hvoreckého som si obľúbila.

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Veľmi dobrá téma, nenudila som sa, miestami boli zvraty nečakané - Kara na trhu. Napínavé od začiatku - do konca

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Napínavé, napínavé, napínavé od začiatku do konca. Tretia kniha tohto autora ma "nechytila" tak, ako som predpokladala. Téma je stále zaujímavá, nová - prostredie leteckých prepravcov. Chápem, že autor musí oboznamovať čitateľa v každej knihe s rutinným postupom kriminalistov, pre mňa teraz po tretí krát. Dej sa mi zdal trochu zdĺhavý ... opisy presunov a myslenia vraha.

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Bola to moja prvá "deaverovka" a zaujala. Pútavou rozprávačskou formou aj témou. Mám rada knihy z prostredia odlišných kultúr

05.03.2013 4 z 5

Francúzske idiómy pod lupou Francúzske idiómy pod lupou Mária Dopjerová-Danthine

Začínam sa učiť francúzštinu, teda pre mňa trošku veľké sústo. Kniha dáva prehľad nielen o idiomoch,

18.01.2013

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

Striedmosť, jednoduchosť a neobmedzená možnosť výberu sú tajomstvom šarmu Parížanky. Nazvala by som ju aj Sprievodca Parížom pre ženy, pretože nie je iba o móde, navrhuje, ponúka a odporúča možnosti strávenia času (ak ho máte viac) v meste nad Seinou subtílnejším spôsobom ako cestovné kancelárie.

18.01.2013

Tri (Rozhovory s Jánom Štrasserom﴿ Tri (Rozhovory s Jánom Štrasserom﴿ Ján Štrasser

Podľa autora, tieto tri ženy žili a zažili toho príliš málo na samostatnú knihu, ale sú originálne a zaujímavé. Idem sa presvedčiť.

16.12.2012

Železný král Železný král Julie Kagawa

Zdĺhavé, fantázia skôr na rozprávku pre deti.

15.12.2012

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Páčil sa mi suchý humor, nepáčila sa mi zdĺhavosť deja.

17.11.2012

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Dostala som ju v origináli, čítala sa celkom dobre, ľahko. Zaujímavá myšlienky prenosu vedomostí a skúseností a krásny vzťah s otcom. Okrem týchto predností sa mi kniha javila príliš zdĺhavá. Oplatí sa prečítať.

05.11.2012

Eskorta Eskorta Michal Hvorecký

Prehnané, nadsadené. Začiatok som chápala, ako pohľad dieťaťa. Roky ako gigolo rozmaznávaný ženami tiež postrádali reálny pohľad na život, ako pohľad "muža veľkého sveta ", dobre. Veľká láska a cesta na východ krajiny, to už bolo nad limit. Záver, no, čo nie je môže byť aj Verne najprv sníval o lietaní...

15.09.2012

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Je to moja kniha kníh. Úvod do štúdia anglického jazyka a sna o návšteve Británie

09.09.2012 4 z 5

Jen čtyři doutníky denně! Jen čtyři doutníky denně! Patrick Delaforce

Stručné, jasné, založené na faktoch

09.09.2012 3 z 5

Márnivá sezóna Márnivá sezóna Karin Krausová

Začiatok ma dosť dlho mierne nudil, potom dej dostal spád až k neuveriteľnému záveru.
Antikoncepcia ženy oslobodila ale túžba po večnej mladosti znovu zotročila

Nedokonalci Nedokonalci Tom Rachman

VYdanie je šikovné do kabelky, ale vzhľadom k hrúbke knihy by som privítala väčší formát.

Prachy pani Schwarzovej Prachy pani Schwarzovej Karin Krausová

Peniaze neprinášajú automaticky šťastie, ale môžu cestu k nemu uľahčiť.
Dej má strhujúci spád, ale oplatí sa čítať aj pomalšie a vnímať pozorovania, hodnotenia cesty, ktorou vďaka svojmu rýchlemu rozhodnutiu prechádza hrdinka. Bez zaváhania, bez tápania ale s vedomím zodpovednosti.
Stále som čakala, že sa prebudí, nestalo sa... ale možno som nečítala dosť pozorne