Prachy pani Schwarzovej přehled

Prachy pani Schwarzovej https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134829/prachy-pani-schwarzovej-134829.png 3 32 32

(Ne)uveriteľný príbeh o tom, že sny o bohatstve by niekedy mali ostať snami... ...lebo keď sa splnia, môžeme ostať stratené... Ak túžite po bohatom princovi na bielom koni, ktorý vás svojimi peniazmi urobí šťastnou, tento román je pre vás povinným čítaním. Ak máte chuť dostať sa k bohatstvu za každú cenu, potom si ho prečítajte tiež! Ďalšia originálna, vtipná, pravdivá a zároveň mrazivá knižka z pera autorky bestsellerov Márnivá sezóna a Vesmír je ženatý... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Evitapress

Prachy paní Schwarzovej , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prachy pani Schwarzovej. Přihlašte se a napište ho.

Knihochod
07.01.2023 1 z 5

Lina, čerstvá maturantka, by veľmi chcela študovať vysokú školu, čo si ale kvôli peniazom nemôže dovoliť, a byť bohatá. Pretože žije s matkou, ktorá nezarába veľa a so školopovinnou sestrou, je nútená trošku prispieť do rodinného rozpočtu a zamestnať sa v banke, kde je pravidelnou návštevníčkou práve pani Schwarzová - viditeľne majetná stará pani, ktorá sa jedného dňa rozhodne, že do banky vloží všetky svoje nemalé úspory a odíde za synom do Ameriky. Lina, hnaná túžbou po peniazoch vykoná jeden skutok, po ktorom priam rozprávkovo zbohatne a môže si dovoliť kúpiť všetko na svete. Všetko, okrem čistého svedomia.

Pokiaľ sa potrebujete zbaviť niekoľkých mozgových buniek, tak určite siahnite po tejto knihe.

V prvom rade by som sa chcela trošku povenovať hlavnej postave, čo je v tomto prípade Lina, celým menom Karolína, ktorá ma svojimi názormi na život všeobecne rozčuľovala a to, ako autorka odôvodňovala jej túžbu po bohatstve, mi vôbec neprišlo uveriteľné, skôr taký jemný prvok fantasy, pretože takto jednoducho reálny život nefunguje. A aj keď to v knihe priamo napísané nie je, je očividné, že je to hold len obyčajná zlatokopka (robiť si podľa databázy z banky rebríček desiatich najbohatších mužov plne rozhodnutá niektorého z nich klofnúť nie je správny životný postoj). Ostatné postavy boli také nemastné-neslané, avšak veľmi ma iritovalo skutočnosť, že sa dej odohráva niekde na Slovensku, no jedna z postáv sa bez akéhokoľvek problému volá Gilbert. Akože, čo?

Celkovo mi ten príbeh prišiel ako jedno extrémne naivné klišé, plné momentov, počas ktorých mi nezostalo viac, iba pretočiť oči a rozlúčiť sa s niekoľkými mojimi mozgovými bunkami, ktoré sa rozhodli, že ma radšej opustia, než aby museli opäť prežívať niečo podobné.

Chápem, má to byť oddychové čítanie pre ženy, ale oddychové čítanie sa, podľa mňa, dá napísať aj bez toho, aby bolo vyslovene stupídne.

adelinka
10.05.2022 3 z 5

Dalo sa, ale skôr som bola trochu vytočená takým podvodom. Či naozaj toto stojí za to, ako zbohatnúť....

Bearl
19.04.2019 4 z 5

Já jsem neřešila, jestli je příběh pravděpodobný, nebo ne, ale vnímala, jak se hrdinka vypořádává s tím, co provedla, jak nad ní visí Damoklův meč. Pak jsem to přečetla na jeden zátah.

65 knižních novinek (23.10. - 5.11.)

23.10.2017

Kniha Prachy pani Schwarzovej v seznamech