kacenka6144 kacenka6144 komentáře u knih

Vášnivé vzplanutí Vášnivé vzplanutí Hannah Howell

Miluji autorčiny historické romance ze skotské Vysočiny a byla jsem zvědavá, jak si poradí s jinou dobou i světadílem. A docela se jí to podařilo. I když byl děj předvídatelný, pořád mě knížka vtahovala do děje. Knížka není součástí série, ale myslím si, že poznat příběhy dalších bratrů Bancroftových by nebylo vůbec špatný.

06.12.2023

Krásná zajatkyně Krásná zajatkyně Nicola Cornick

Po knížce jsem sáhla, protože jsem v poslední době četla víc příběhů ze současnosti a měla jsem chuť na nějakou tu historickou romantiku. Anna a Simon - dva paličáci bránící svou věc a tím pádem stojí na opačných stranách. Bohužel se jim do toho míchá láska i intriky a jejich vztah je tak trochu jako na kolotoči. U četení jsem se dobře bavila. Mělo to děj. Na Harleqinku docela dobré čtení. Někdy si zkusím najít nějakou další autorčinu knížku.

05.12.2023 4 z 5

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

Příběh by se dal zařadit do kategorie "To nevymyslíš". Ale nějakou zápletku tam musely autorky vymyslet. Na to, že bylo Georgii 26 let, občas měla reakce puberťačky. Ale teším se na další díl, kde dojde ke středu mezi Cassie a Tatcherem. Doufám, že to bude jiná jízda.

05.12.2023 3 z 5

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Tato série se mi moc líbí a už od prvního dílu se vždycky těším na ten další. A nebyla jsem zklamaná ani tady. Příběh Hattie, která je další členkou party sufražetek, nás opět zatáhne do doby, kdy ženy začínají bojovat o svoje práva. Ale to samozřejmě není hlavní linka celé knížky. Tou je milostný vztah mezi Hattie a Lucienem - dvěma naprosto odlišnými povahami, které se musí naučit navzájem milovat a respektovat. Měla jsem strach, že Hattie bude takový ten typ věčné plačky, ale Lucianovi se dokázala postavit bez větších problémů. Opět jsem si čtení dalšího dílu našich "rebelek" užila. A navíc se příběh pořád prolínají všechny postavy. Už se těším na další díl.

28.11.2023 5 z 5

Pořádný terno Pořádný terno Lauren Blakely

Tahle série je opravdu jenom taková oddechovka. Žádná velká dramata se tu nekonají. Je to jenom taková jednohubka na jedno odpoledne.

28.11.2023 3 z 5

Dáma v závoji Dáma v závoji Jenni Fletcher

Autorčiným stylem jsem se trochu namlsala při čtení knížky "Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech" a tak jsem hledala její další knížky. Ale tohle byla prostě jenom taková další Harlequinka, která určitě neurazí, ale ani nenadchne. Mezi napsáním těchto knížek uplynuly 2 roky, tak snad už se autorčiny styl trošku vybrousil a můžeme se těšit na další knížky, které budou jiskřit vtipem a jejichž děj nás bude víc bavit.

28.11.2023 3 z 5

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

Tak tohle už byla jiná káva. Dva rovnocení partneři v boji o vítězství (hlavně sami nad sebou). Příběh Madoca a Fallon mi připadal daleko zajímavější než dvojice v prvním dílu. I obě hlavní postavy mi byly sympatičtější. Škoda, že nejsou další díly, protože příběh Jaxe by určitě nepostrádal akci a napětí.

16.11.2023 4 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Tenhle příběh je něco mezi příběhem pro mládež a pro ženy. Jared ani Tate nebyli můj šálek čaje - on hajzlík, ona plačka. Knížkou jsem se musela trochu prokousat. Asi to bude i tím, že jsem úplně jiná generace. Pro náctileté slečny to je možná přijatelnější. Vzpomeň mě si, jak my jsme ve své době hltaly např. Pusinky.

14.11.2023 3 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Knížka má pro mě překvapivě vysoké procento. Po jejím přečtení už chápu obálku. Má být mafiánská, ale tady je to jenom takové klišé. Knížky z prostředí mafie si představuji trošku jinak. Když jsem se však od tohoto oprostila, tak jsme si nakonec příběh Calla a Aidy užila. Ale to "waw" tam pro mě prostě nebylo. A protože to nebyla zas taková katastrofa, tak se těším na další díl. Snad nebudu zklamaná.

09.11.2023 3 z 5

Pan Cavendish, jestli se nemýlím Pan Cavendish, jestli se nemýlím Julia Quinn

Pokud čtete oba díly série hned za sebou jako já, tak čtení této knížky nebude trvat zase tak dlouho, protože část je stejná jako první díl. A to do slova a do písmene.Takže tyhle pasáže rychle přeskáčete a snažíte se věnovat pouze Thomasovi a Amélii. A není to zase až tak špatný příběh. Jenom ten počet stran mohl být vlastně poloviční nebo to mohla být celé jenom jedna kniha.

03.11.2023 3 z 5

Ztracený vévoda z Wyndhamu Ztracený vévoda z Wyndhamu Julia Quinn

Od Julie Quinn jsem už četla lepší knížky. Příběh mi přišel trošku přitažený za vlasy. Ale nakonec, proč nad tím meditovat, je to přece jenom příběh. Přidrzlý Jack a Grace, která se zmítá mezi láskou a povinností - hlavní postavy, které Vás budou určitě bavit. A najednou zjistíte, že už jste na konci knížky, a že jste si to čtení nakonec docla užila. A saháte po dalším dílu, protože Vás vlastně docela zajímá, jak to bylo celé s Thomasem a Amélií.

03.11.2023 3 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Příběh nebyl špatný, ale pro mě tam byly některé věci nepochopitelné. Hlavně v závěru. Ale jo, je to prostě jen vymyšlený příběh... Chceme lásku, máme lásku. I když někdy trošku kostrbatou. A kdo chce číst příběhy, který napsal sám život, musí sáhnout po jiné knížce. Tady je to prostě zase jen další pohádka pro romantické duše. A já k nim patřím.

26.10.2023 3 z 5

Síla osudu Síla osudu Lisa Kleypas

A vzala jsem to rovnou na druhý díl. Co s načatým víkendem. Setkáváme se s Stokehurstovými o 7 let později. Z Emmy se stala mladá žena, která hledá své místo na světě. A nachází ho vedle ruského emigranta Nikoleja "Nikkiho" Angelovského. Jejich vztah je plný zvratů. Nikolajevův "návrat do minulosti" byl sice trošku zvláštní, i s náhlým "prozřením", ale i přesto jsem si tuto romantickou knížku opět užila. A musíme se přiznat, že byly chvilky, kdy se mi lehce zamlžily oči.

23.10.2023 4 z 5

Půlnoční anděl Půlnoční anděl Lisa Kleypas

Po přečtení pár knížek ze současnosti jsem se rozhodla, že zabrousím zase o pár století dál. A knížka od Lisy Kleypas je vždycky dobrou volbou. Po pár stránkách jsem si uvědomila, že jsem knížku už kdysi dávno četla, ale už bylo tak dávno, že jsem si celý děj přesně nepamatovala. Proto jsem si užila celou romanci znovu. Jenom ten hák se mi zdál trošku zbytečný. Stačilo pár jizev. Protože kam ho dával, když byli spolu v posteli?! To nám autorka úplně nevysvětlila.

23.10.2023 4 z 5

Struny srdce Struny srdce Melanie Moreland

Od téhle autorky jsem zvyklá na jiné pecky. I když ne všechny knížky se jí vždycky povedly. Ale tuhle bych zařadila k těm slabším. V podstatě žádný děj, žádná pořádná zápletka, která by ústřední dvojici zkomplikovala vztah a život. Všechno plynulo tak spořádaně a sladce. Pro mě až moc.

19.10.2023 3 z 5

Polibek ďábla Polibek ďábla Meagan McKinney

Jako první knížku této autorky jsem četla Lvi a krajka a nějak se nemůžu zbavit pocitu, že to je to nejlepší, co napsala. Líbil se mi vedlejší příběh Evvie, Lissiny mladší slepé sestry. Škoda, že nikde nebylo řečeno, proč oslepla. Její příběh mě zajímal. Mám ještě dalších pár knížek této autorky, ale jejich čtení rozprostřu mezi čtení jiných příběhů.

17.10.2023 4 z 5

Utajená závěť Utajená závěť Catherine Coulter

Podle obálky knížky jsem čekala příběh z úplně jiné doby. Ale nakonec jsem nebyla zklamaná. Josephinina tvrdohlavost proti Marcusově - to byl docela zábavný souboj, který vhodně doplňovaly vedlejší postavy jejich sluhů.

05.10.2023 3 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Neobvyklá dvojice - úspěšný makléř a kontrolorka. Příběh má všechno, co od takové knížky čekáme - zápletka kolem hlavního hrdiny, romantická linka, vztahová zápletka a rozuzlení. Těším se na příběhy zbytku party od Wolfů.

05.10.2023 4 z 5

Úspěšná mise / Kráska a zvíře Úspěšná mise / Kráska a zvíře Maureen Child

Dvě příjemné jednohubky na jeden večer.

03.10.2023 4 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Po přečtení prvních třech dílů už jsme byla celá žhavá do příběhu čtvrtého z bratrů. Ale už to nebyla taková pecká jako předešlé knížky. A trošku mi tady chyběl nějaký epilog. Těšila jsem se na "setkání po 10 letech" na pláži v Braceloně. Ale pro romantické duše odpovídající čtení.

19.09.2023 4 z 5