Kacatko86 Kacatko86 komentáře u knih

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Dávám tak 3,5⭐ Moje první setkání s autorkou, námět zajímavý, styl psaní mi až tak nesedl. Možná jsem očekávala jiný konec, kde se vše zase propojí v jedno. I když ten dvojí konec tam byl vysvětlen 'teorií mnohovesmíru'. Taková oddychovka, nejlépe přečíst v jednom tahu.

19.08.2021 3 z 5

Princezna bílých tygrů Princezna bílých tygrů Eva Bešťáková

Dětem se líbí, chtějí číst znovu, oceňuji pěkné ilustrace. Na textu mi trochu vadí přílišné vyjmenovávání, při čtení jsem zkracovala. Nedovedu si představit, že by děti četly v sedmi, osmi letech samy. Ale příběh jako takový byl hezký, určitě dobrý námět k povídání.

16.08.2021 3 z 5

Dravec Dravec Wilbur Smith

Tento příběh považuji za slabší, ale není to problém knihy, jako spíš můj. Nezaujalo mě prostředí moře,dlouho mi trvalo se začíst. Nejvíce mě bavila část na souši, zajetí a útěk, hlavní hrdina mi přirostl k srdci a věřím, že v dalším díle zjistím, jak to s ním dopadlo a jak se vlastně Courtneyovi zabydleli v Africe. Opět musím podtrhnout krásný jazyk a vypravěčské umění autora, to prostě nezklame. Naopak poprvé mi vadily chyby v textu.

31.07.2021 4 z 5

Čas zemřít Čas zemřít Wilbur Smith

Po předchozím díle, který byl plný politiky a mocenských bojů se autor opět vrací k africké přírodě, lovu a dobrodružství. První část, kdy se ocitneme na safari, mě moc bavila, v druhé části se ocitáme na bojišti, plné akce a napětí. Kniha má spád, mám ráda autorův vypravěčský styl.

16.07.2021 5 z 5

Běsnění Běsnění Wilbur Smith

Ságu rodu Courtneyů čtu od začátku a toto je dle mého zatím nejslabší díl. Wilbur Smith je skvělý vypravěč, ale tento příběh mě nezujal. Místo vyprávění o rodině a africké přírodě to bylo o politické situaci, rozdělování moci, bohatství, extrémismu. Navíc mi byli všichni hlavní hrdinové tentokrát nesympatický. Závěr knihy byl pěkný a i přes ta všechna negativa jsem se zase dozvěděla více z historie Afriky.

06.07.2021 3 z 5

Júla a Hmýza aneb Cesta do Juliiny země Júla a Hmýza aneb Cesta do Juliiny země Sylva Fischerová

Dostali jsme doporučení v knihovně. Pěkně vykreslená dětská fantazie. Ale zde moje nadšení končí. Na můj vkus se tam příliš mluvilo o umírání - pro čtení před spaním a citlivější dítě opravdu není vhodná kombinace. Padaly zde sprostá slova a nadávky -nedělám si iluze, že tak děti občas nemluvi,ale proč jim to nutit do knih, aby jim to rodiče předčítali?

14.06.2021 2 z 5

Teta to zase plete Teta to zase plete Ivona Březinová

Opět moc pěkné, vtipné, tentokrát více popletené nebo spíše volené ne zcela klasické pohádky.

13.05.2021 5 z 5

Pohádky o sněžných vílách Pohádky o sněžných vílách kolektiv autorů

Příběhy se dětem také líbily, i když já jsem měla u některých výhrady. Co ale musím naprosto vyzdvihnout, jsou překrásné ilustrace!

06.05.2021 3 z 5

Teta to plete Teta to plete Ivona Březinová

Vtipně popletené pohádky, pěkný nápad, sama vždycky čekám, jakým směrem se klasická pohádka vyvine. Oceňuji otázky, které následují po každé pohádce. Dětem se také moc líbila, už běžíme pro další díl.

03.04.2021 5 z 5

Martinka: Velká kniha příběhů 1 Martinka: Velká kniha příběhů 1 Gilbert Delahaye

Knihu hodnotit nebudu, protože mě osobně se moc nelíbí... Ale moje šestiletá dcera, pro kterou je primárně vybraná a čtená, je z ní nadšená. Ta by jí určitě dala pět hvězdiček

03.04.2021

Na život a na smrt Na život a na smrt Wilbur Smith

Moje první setkání s autorem. Kniha se mi moc líbila, teda první třetinou jsem se musela prokousat, ale pak mě začala bavit a hlavního hrdinu jsem si oblíbila. Těším se na další pokračování rodinné ságy.

15.02.2021 5 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Oddychovka, záležitost na jeden, dva večery, dokážu si představit v létě k vodě. Prvních asi 40 stran jsem myslela, že knihu nedočtu, neseděl mi styl psaní. Ale nakonec si to sedlo a musím říct, že jsem se ve finále v některých pasážích od srdce zasmála.

25.01.2021 3 z 5

Takhle jsem si to teda nepředstavovala Takhle jsem si to teda nepředstavovala Halina Pawlowská

Příjemné oddechové čtení, napsané s humorem vlastním Halině Pawlowské.

29.12.2020 4 z 5