Kačaba79 Kačaba79 komentáře u knih

Velká kniha drobné havěti Velká kniha drobné havěti Yuval Zommer

Půjčovala jsem pro 4 letou dceru, kdy jsem myslela jak budeme hledat obrázky a seznamovat se s "havětí" okolo nás. Ale velké zklamání. Dceru kniha nezaujala, hledat nechtěla, textu minimum a na otázky co je to? jsem neuměla odpovědět.

20.06.2019 2 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Konec se mi zprvu nezdál. Po přečtení Pohřběte své mrtvé již vše zapadlo na své místo.

20.06.2019 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Tak tato knížka se mi moc líbila. Sice do poloviny to byl román o dovolené a rodině Finneyových a já pořád čekala co přijde. Ale když došlo k vraždě již jsem knihu prakticky neodložila. Konec na mne moc uspěchaný. Asi nejlepší kniha co jsem od ní prozatím četla.

16.04.2019 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Čteno kvůli výzvě, ale již nejsem YA. Kniha byla zdlouhavá a svět Kaninu jsem nepochopila. Napínavá byla až ke konci, kdy jsem chtěla vědět jak to celé dopadne, ale při představě dalších dílů jsem si nechala zajít chuť. Asi to dám přečíst dceři (11 let) a uvidím, jestli zaujme a poví mi konec.

11.04.2019 2 z 5

Krtek a zahrádka Krtek a zahrádka Kateřina Miler

Příjemné, ale dceru nezaujal tak jako "starý" krtek. Paní Krtková dobrý, ale modrý medvěd u nás neprošel.

11.04.2019 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Kniha se mi četla lépe než předchozí díly. Zajímavé pro mne byl i pohled vraha a to napětí jak to Robin zvládne mne pohánělo dál. Jsem zvědavá, jestli bude další díl.

01.04.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Druhá knížka od Hartla a mohu říct, že se mi moc zalíbila. Četla se mi dobře, takové oddychové čtení.

22.03.2019 3 z 5

Krtek a hodiny Krtek a hodiny Zdeněk Miler

Perfektně si na tom dcerka začala uvědomovat jak se ručičky hýbou a kdy je jaká hodina. Třeba, že když řeknu je již 8 hodin večer, je to dlouho a má jít spát jako Krtek apod. Hodiny jsou bytelné a dobře se s nimi otáčí.

21.03.2019 4 z 5

Knížka Knížka Hervé Tullet

Větší dcera přinesla z knihovny s nadšením. Já jsem nevěřila. Přesvědčilo mne až prohlížení s mladší a moc jsme se u toho bavili.

16.02.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Knihu jsem četla hned po vydání, ale jelikož jsem si nepamatovala kdo byl vrah, pustila jsem se do ní znovu. Již ne s nadšením hurá Rowlingová, ale jako dobrou detektivku, kdy si chci zkusit přijít na to kdo to byl. V tomto je kniha super, do poslední chvíle napíná a neprozradí vraha, jen pátrání a skutečnosti. Jen to popisování okolí mi připadá zdlouhavé a při čtení večer velmi uspávající.

16.02.2019 4 z 5

Vánoční hvězda a splněná přání Vánoční hvězda a splněná přání Zuzana Pospíšilová

Kniha pro předvánoční čas, zvolená pro hlasité předčítání dcerou. Příběh k zamyšlení.

24.01.2019 4 z 5

Jak jsem byl malej Jak jsem byl malej Stanislav Juhaňák

Knihu dcera přečetla na jeden zátah při nemoci a z pokoje se ozývaly jen salvy smíchu. Ilustrace jsou prostě "božiííííííí"

24.01.2019 5 z 5

To se dělá, Sedmikrásko? To se dělá, Sedmikrásko? neznámý - neuveden

Dceru (3,5) bavila a byla čtena několikrát. Nenásilně pomohla s pochopením jak se chovat v přírodě a co znamená třídit odpad. Hodně pomohly ilustrace.

24.01.2019 4 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Knihu jsem si půjčila náhodou, když jsem v knihovně nevěděla co. Příběh mne pohltil a na konci rozplakal. Přinutil mne zamyslet se nad životem, i když občas byl trochu sladší.

24.01.2019 3 z 5

O pandě, která měla vši O pandě, která měla vši Christine Beigel

Tato knížka je vtipná, ilustrace zase bezvadné. Vystupuje tu spoustu zvířátek. Počítání vší a opakování zvířátek dceru baví.

15.04.2021 4 z 5

Gerda: Příběh moře a odvahy Gerda: Příběh moře a odvahy Adrián Macho

Tento příběh se nám líbil více než první díl. Moc poutavé ilustrace i pěkný příběh.

18.02.2020 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Krásné nahlédnutí , ale moc krátké

18.02.2020 5 z 5

Město spí Město spí Zdeněk Svěrák

Dceru neoslovilo.

12.11.2019 2 z 5

Sofie První - Zimní příběh Sofie První - Zimní příběh Walt Disney

Půjčeno hlavně pro ilustrace, ale je škoda, že není víc příběhů najednou. Takto je to moc krátké.

12.11.2019 3 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Pobavila, ale nenadchla. Nějak jsem se neztotožnila s autorkou v názorech.

12.11.2019 2 z 5