kaca1530 kaca1530 komentáře u knih

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Čekala jsem, jestli to bude úplná kopírka Deseti malých černoušků a naštěstí šlo jen o inspiraci. Bezva atmosféra, v postavách se člověk za chvíli vyzná i přes jejich počet. Vraha jsem teda odhadla už na začátku, ale i tak mě to bavilo.

08.04.2024 4 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Čtivá smutná knížka. Nevadí mi ani tak bezutěšnost postav i kraje, protože jsem skoro místní a popis celkem přesně sedí. Spíš nerozhodnost hlavní postavy. Taky jsem trochu doufala ve šťastnější konec, i když by to bylo klišé. Hvězdičku navíc dávám právě za kraj a jeho znalost.

02.04.2024 4 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Za mě tentokrát lepší než některé předchozí díly série. Dokonce tam bylo jak napětí tak dojetí. Líbil se mi o zahraniční přesah.

24.11.2023 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Knížka má rozhodně spád a rychle se čte. Konec mě překvapil. Obvykle mám problém, že celkem rychle odhadnu, jak příběhy skončí a jaká je zápletka a tady jsem byla příjemně mimo.

04.09.2023 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Na naše české poměry kvalitní a čtivá detektivka. Motiv a chování vraha mi přijde trochu překombinovaný.

23.06.2023 4 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

I přes témata téhle krimisérie, speciálně tohohle dílu, mám chuť jet stanovat na Island! Závěr mě tentokrát poměrně překvapil.

07.03.2023 4 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

I přes pár momentů, kdy si říkáte, že tohle by se fakt nestalo, se knížka čte svižně a děj utíká plynule díky chytrému členění na jednotlivá rande. Úplně mě nebavila dějová linka okolo porodnice. Jednotlivá rande byla super, klidně bych je občas ocenila podrobněji popsaná. Samozřejmě velkém brzo zjistíte, jak to dopadne, ale zážitek z čtení to neubírá. Vyplatí se číst těsně před Vánocema.

19.12.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Hezká kniha. Osvěžující. Právě proto, že bych si ji běžně nevybrala, ať už kvůli obálce, žánru, místu děje, dávám tak vysoké hodnocení. Někdy je fajn zkusit něco nového, něco co byste normálně nezkoušeli.

18.07.2022 5 z 5

Mrazivé zlato Mrazivé zlato Rolf Börjlind

Další zajímavý námět. Dokonce za mě jeden z nejlepších dílů. Olivia se často chová hloupě a neprofesionálně, ale na to už jsme zvyklí.

26.03.2024 4 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Jedna z nejhezčích obálek, co jsem kdy viděla! Bezva téma, podněcuje k hledání dalších informaci a ověřování, co je fikce. Taky má pak člověk přehled o základních postavách národního obrození a věkových rozdílech mezi nimi. Nicméně autorka má moc velký záběr na malém prostoru.

04.03.2024 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Za mě tentokrát bohužel slabší než předchozí knížka ze série. Člověk samozřejmě nemůže čekat nějakou velkou hloubku, ale ten nepravděpodobný konec už na mě byl asi moc. Krásná obálka jako vždy. Pokračovat v sérii stejně budu.

05.02.2024 3 z 5

Tretí hlas Tretí hlas Rolf Börjlind

Už to není tak napínavé, ale pořád dobré. Olivia a její chování mě štvalo i v předchozím dílu, naštěstí tam nejde 100% času o ni. Když si odmyslíme množství neuvěřitelných náhod, tak mi tam nesedí chování prvního mrtvého. Jakože budu s ostatníma trávit čas takovým způsobem a pak otočím a půjdu proti nim?

23.10.2023 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Cilla Börjlind

Možná trochu moc náhod, ale i tak se mi to líbilo. Těším se na další knížky od autorů. A mám ráda nečekané konce.

30.09.2023 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Slabší než předchozí díly a zároveň se dost věcí opakuje. Mimochodem svědomitý vědec, který je schopen takových zanícených projevů na téma nebezpečnosti nákazy, by rozhodně neriskoval nákazu dalších, ať už blízkých nebo lidí na letišti a podobně, svojí přítomností, když se předtím nacházel v místě, které považuje za zdroj.

14.07.2023 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Koupila jsem ji jako audioknihu omylem, když jsem hledala českou Šelmu. Přesto mě nezklamala. Konečně zase něco svěže netradičního.

27.06.2023 4 z 5

Tahle knížka se nečetla úplně lehce, celkem mi to trvalo. Byly v ní obsaženy všechny křivdy a smutky světa, takže to rozhodně není čtení, které pohladí. Na druhou stranu téma bylo zajímavé s hlavně i pár dní po přečtení o tom budete přemýšlet. Musím zvážit přečtení předchozích knížek od autorky.

21.10.2022 3 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Čteno v Thajsku na svatební cestě, což tomu dodalo bezva efekt. Nejvíc mě bavily ty cesty na tajemnou akci.

27.09.2022 3 z 5

Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Zuzana Hubeňáková

Knížka, na kterou sice zapomenete, ale při čtení se pobavíte. Navíc audiokniha zpracovaná paní Elsnerovou tomu dodává o hvězdičku více. Pro lidi, kteří mají rádi oddechové, povídkové čtení bude super.

19.03.2024 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Tady už mi lezlo krkem arogantní chování hlavní postavy a taky vyvrcholení postrádající logické vysvětlení. Dopadení vraha je v podstatě zázrak a jeho motiv je tajemství. Snaha zaplést tam nakonec postavu z další knižní série vyplynula do prázdna stejně jako některé dějové linky.

31.07.2023 3 z 5

Muž, který zemřel dvakrát Muž, který zemřel dvakrát Richard Osman

Krásná lehce detektivní pohádka. Budu se těšit, že od autora třeba vyjde něco dalšího, třeba i ve stejné sérii.

03.05.2023 5 z 5