ka.dudk ka.dudk komentáře u knih

V rozkvětu V rozkvětu Kristina Haidingerová

Docela slušná dávka zvrhlosti ve světě jak pro Alenku v říši divů. Nic není jak má být a moje představivost jela na plný obrátky. Malinko bizarní, šílený příběh jedné ženy.
První autorčina kniha a možná ne poslední.

06.06.2023 3 z 5

Ozvěny Ozvěny Joshua Hale Fialkov

Na tuhle komiksovou knihu jsem narazila na veletrhu knih v Praze. Líbila se mi obálka a po krátkém shrnutí děje od pana Filipa z mighty boys jsem nemohla odolat a musela ji koupit. Skvělý psycho thriller v komiksové podobě. Můj první přečtený komiks, který vážně není pro děcka. Krásné kresby a super příběh.

26.05.2023 5 z 5

Je zvláštní číst osud tohoto herce, do kterého by jste neřekli, že by mohl mít takové problémy. Většinou si ho všude pamatuji jako vtipnou postavu. Nikdy by mě nenapadlo, že tak skvělý herec prožívá takové osobní peklo.
Samozřejmě se mi nejvíc líbil v oblíbeném seriálu, který miluju už roky a znám ho nazpaměť. Stejně bych těžko věřila , že to dokázal všechno v takovém sravu, kdyby mi to někdo řekl. Určitě stojí za přečtení a jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do rukou. Byla to síla a doufám, že už vše zůstane v těch správných kolejích.

05.05.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Skvělá jako všechny ostatní knížky od Darcy. Přečetla jsem ji za dva dny s přestávkou :)
Těším se na další:)

01.01.2023 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Hodně zajímavé čtení

28.12.2022 5 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Žádná kniha s tímto tématem se nemůže číst s příjemnými pocity.
Přesto se četla dobře, styl psaní umožňuje číst rychle. Nesnáším moc dobře tohle téma o bezmoci lidí, postižených takovýmto osudem a hrůzách co se děly.
Byla to děsivá doba. Lidé se nepoučí...

17.11.2022 3 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Nijak příjemné téma, přesto hezky a čtivě napsané.
Už kus před koncem vám dojde,co bude nejspíš poslední scénou.
Knížka mě ale nakonec bavila, i když jsem měla velkou pauzu v jejím čtení.

06.06.2022 3 z 5

Strašidelné Brno Strašidelné Brno Arnošt Goldflam

S velkou přestávkou mezi začátkem a koncem čtení (několik měsíců), jsem se doploužila ke konci.
Hmmm :-/. Asi nemůžu říct, že mě to nějak zvlášť bavilo. Představa, že by něco z toho mohlo být pravdou je celkem depresivní, nikoli hororová.
Celkově oddechová kniha a moje první setkání s autorem

20.03.2022 3 z 5

Kulma drát Kulma drát Skottie Young

Vážně rozkošný komiks :-D
Druhý díl o Gerdě,"roztomilé" holčičce zaseklé v pohádkovém světě.
Velice vtipné, brutální a oddechové čtení.
Nádherné ilustrace

20.03.2022 4 z 5

Ta, co jde první Ta, co jde první Livia Llewellyn

Nápad a téma knihy zajímavý. Ovšem styl psaní mi nesedl. Přišlo mi to jako jedno přes druhé a ve finále ani pořádně nevím o čem ta kniha měla být. Moc se mi líbí doporučený playlist k samotnému čtení.

05.03.2024 3 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

S několika přestávkama konečně přečteno. Příběh napínavý a strašidelný jako každý ze serie domů od Darcy.

16.12.2023 3 z 5

Nešťastně až do smrti Nešťastně až do smrti Skottie Young

Kulma dobrej komiks. Strašně moc se mi líbí vzhledově a je dost zábavný co se příběhu a hlášek týče. Nelituji pořízení všech čtyř dílů :-)

17.11.2023 5 z 5

Dětství v pruhovaném pyžamu Dětství v pruhovaném pyžamu Bogdan Bartnikowski

Tohle téma nebude nikdy lehké poctění. Knihu jsem si přivezla z návštěvy památníku tábora Osvětim. Hrůzná prohlídka, ale přesto myslím, že by měla být všem školou povinná. Mě se té cti dostalo až později a doteď nechápu,jak málo jsme se o tématu ve škole učili . Exkurze by měla být na programu každé školy.

14.08.2023 4 z 5

Křehkost Křehkost Betsy Reavley

Tak musím říct, že si mi líbila. Na začátku mé očekávání nebylo nijak velké. Čekala jsem takový průměr,ale mile mě překvapila. Určitě jsem četla lepší ,ale i tak byla skvělá. Konec byl hodně překvapivý.

06.08.2023 4 z 5

Divoký kvet Divoký kvet Drew Barrymore

Když já mám Drew ráda :-). Hrozně hezky se to četlo, bylo to napsáno s humorem, který jsem si vždycky u téhle ženy představovala. Bylo milé nakouknout do jejího života. Moc jí fandím :-)

31.07.2023 5 z 5

Jak spadnout přes palubu Jak spadnout přes palubu Emmy Abrahamson

Příjemné oddechové čtení na léto. Dostala jsem jako dárek,líbila se mi :-)

07.07.2023 3 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Za mě asi takový střed. Spíš mi to přijde překombinované, páté přes deváté. Možná tím, že už jsem strašidelných domů četla tolik, mi přišla slabší. Určitě nebyla špatná, a možná to bylo tím, že jsem po knížce sáhla v nesprávný čas. Za mě žádné náročné čtení, taky žádná bomba. Stejně si ji ve sbírce nechám a těším se na další :-)

04.06.2023 3 z 5

Nechte mě odejít Nechte mě odejít Caitlin Spencer

I takové věci se ve světě dennodenně dějí a lidé jsou slepí.
Šíleně silný příběh jedné dívky/ženy.
Přečteno za odpoledne

17.11.2022 4 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

To bylo super :D.
Víceméně první setkání s komiksem a hned v super podobě. Nádherné ilustrace a ten děj byl brutální.
Tak hezký zabalená sprostá slovíčka jsem nečekala :D
Těším na druhý díl, čeká na mě v knihovničce :)

08.01.2022 5 z 5

Buddhismus v otázkách a odpovědích Buddhismus v otázkách a odpovědích Vít Kuntoš

Stručný a přínosný přehled.
Jsem na začátku poznávání Buddhismu a tahle kniha je dobrým a užitečným startem.

06.01.2022 5 z 5