ka.dudk ka.dudk komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Silné sousto, které bude doznívat ještě dlouho po dočtení. I když jsme díky "velké" kauze všichni dozvěděli o čem kniha má být, moc se jsem se na ni těšila. Paní Mornštajnovou obdivuji a každou její knihu hltám slovo po slově. Fandím jejímu dílu a těším se na další knihu.

05.06.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Úžasná kniha.
Silný příběh jedné statečné ženy.
Osudy jsou různé a člověk si uvědomí, že vždycky může být hůř.

23.10.2022 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Moje druhá detektivka z této série. Samozřejmě jsem nevěděla,a začala jsem od konce :-D.
Byla super, určitě si přečtu další.
Četla se velice rychle a moc dobře, konec překvapivý. Sama jsem měla asi tři tipy na pachatele :-D

14.01.2024 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Má v pořadí čtvrtá knížka od autorky. Je vážně skvělá a zatím se mi všechny její knihy moc líbily. Všechny její knihy jsou psané životem, moc dobře se čtou i přes nelehká témata.
Už se těším až se začtu do další její skvělé knihy. Zatím mě žádná nezklamala.

27.12.2023 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Třetí díl série a opět nezklamal.
Napínavé čtení až do posledních stran. Každá kapitola končí tak, že nemůžu přestat číst :-).
Tilly je prostě skvělá :-).
Nečekané rozuzlení a zajímavý konec.

03.04.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Milé čtení. Dost by mě zajímalo,jak by vypadaly jiné moje životy, rozhodnout se v něčem jinak.
Kéž by to tak fungovalo, mít možnost zkusit to jinde

11.02.2024 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moc se mi líbila. I přes dotčené treumatické téma. Místy nelehké čtení,ale byla skvělá.
Čím dál více si začínám vážit knih českých autorů :-)
Nikdy bych neřekla, že jich budu mít v knihovně tolik a jsem ráda, že tahle do mé knihovny přibyla.

18.07.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Moje první knížka od autorky. Líbila se mi a určitě sáhnu i po nějaké další z jejích příběhů.

14.09.2023 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Knížka mě bavila, zatím ze strašidelných domů asi nejvíc. Knihy na mě celkem asi moc nepůsobí,ale místy jsem měla nahnáno. Samozřejmě velice čtivé, jako každá kniha od Darcy. Je skoro jedna ráno, konečně jsem dočetla a můžu jít spát :-)
Hádám, že nejsem jediná, která hltá kapitolu za kapitolou.
Zvrat opravdu nečekaný, i když konec dost přehnaný

23.03.2022 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Moje první knižní setkání s Herculem Poirotem.
Byla jsem připravena na to, že to bude napínavý případ s brilantním koncem :-). Až do posledních stran jsem byla přesvědčená o jiném konci :-)
Těším se na další z případů

20.03.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Začínám mít autorčinu tvorbu upřímně ráda. Je to má třetí přečtená kniha od Petry Dvořákové.
Řekla bych, že nejhorší pro náš svět je lidstvo samo. Lidé jsou různí a někteří dokáží být opravdu svině.
Líbí se mi autorčin styl psaní a i přes nelehká témata se knihy čtou naprosto samy a jedním dechem (maximálně dvěma :-) )

02.01.2024 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha autorky. Buďme rádi za to,jak všechno dopadlo. Při čtení o možné verzi našeho světa místy mrazí.

17.11.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Jsem opravdu ráda, že jsem našla další skvělou českou spisovatelku. Díky ní a jim podobným přicházím na chuť české literatuře. Těším se na další setkání s jejíma knihama. Příběh psaný tak nějak ze života a i mimo jiné (lékařské prostředí)o každodenních starostech

25.11.2023 5 z 5

Myslím, že každý fanoušek knih a filmů o Harrym Potterovi by si měl přečíst i tento kousek.
Získává čestné místo v mé knihovně na potterovské poličce.
Nemusíte být fandy Draca Malfoye, aby se vás tato kniha dotkla a zůstala v paměti na hodně,hodně dlouho.
Moc se mi líbila :-)
Přečetla jsem ji jedním dechem za odpoledne :)

29.12.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Jedno z těch opravdu milých čtení :-).
Skvělá oddechovka s dobrým koncem.
Přečtená za odpoledne

30.01.2024 4 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Povedená kniha. Líbila se mi :-)

27.01.2024 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Po velice dlouhé přestávce,jsem se vrhla na historický román. Nějak jsem na to dlouho neměla náladu. S autorkou jsem se již setkala u heřmánkového údolí a dokud se budeš smát. Obě knížky byly skvělé a tak jsem před cestou na knižní veletrh sáhla i po této. Chtěla jsem navštívit autorku při autogramiádě, bohužel jsem to nestihla. Tak třeba příští rok :-). S přestávkami,tedy čistého času mi zabrala tři dny čtení. Byla velice čtivá a líbila se mi.

20.05.2023 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Je k nevíře mít v takové smůle a hrozivé situaci aspoň špetku štěstí. Eddimu se to podařilo.
Díky lidem jako je Eddie, svět doufám nezapomene.
Pokud jsi zdravý a šťastný, jsi milionář.

28.03.2022 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Přiznám se, že jsem knihu měla dlouho v knihovně jen tak mezi ostatními a trvalo mi pár let než jsem se k ní dostala. Teď si říkám, jak jsem byla hloupá, že jsem ji neotevřela dřív.
Byla vážně skvělá a hrůzná.

03.09.2023 5 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Druhé setkání s edicí Zrnka temnoty. Moje první byla Hébert. Po ní jsem neodolala a objednala jsem další tři. Jednou z nich byla tahle knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem v napětí. Šílený, psycho příběh.

Co může být horší,než když vám nikdo z vašeho okolí nevěří a ztrácíte víru v sami sebe?
Kde je pravda,co je skutečnost?

26.05.2023 5 z 5