Joyce24 Joyce24 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha, kterou nešlo téměř odložit. Začetla jsem se hned od prvních stránek a děj mě zcela pohltil. Z knihy jsem se dozvěděla mnoho pro mě nových informací o tehdejším životě v hornickém kraji a další jsem si vyhledala na internetu. Určitě si přečtu i druhý díl. Doporučuji.

13.08.2021 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Tato knížka na mě čekala v knihovně pěkně dlouho než jsem se k ní nakonec dostala. Četla jsem ji poměrně dlouho, ne proto že by byla špatně napsaná, ale protože jsem již samozřejmě věděla, jak vše dopadne a bylo mi z těch všech zmařených lidských životů smutno. Je hrozné kolik českých lidí, ať už odbojářů, jejich členů rodin či výsadkářů zemřelo a němečtí důstojníci, ti kteří měli to zlo na svědomí, nakonec většinou unikli spravedlnosti a dožili někde v klidu. Kniha je napsána přesně podle skutečných událostí, smekám před autorem a mohu jen doporučit k přečtení.

19.09.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Za mě dosud nejlepší knížka od paní Klevisové . Děj knihy mě zcela pohltil, výborně vykreslené jednotlivé postavy a prostředí vesničky Hůrka. Dokázala jsem si živě představit pohraniční vesničku a po dobu četby jsem se vlastně stala její součástí. Doporučuji!!!!

02.04.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Po delší době jsem si přečetla českou detektivku a nelituji. Před časem jsem četla v pořadí druhý díl s inspektorem Bergmanem, ale tento se mi líbil o něco víc. Příjemné oddechové čtení a pro mě výborný relax. Mám připravené i další díly, které si s chutí přečtu.

10.08.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný, smutný, dojemný takový je příběh vyprávěný v této knize. Prolínání minulosti s přítomností a konec ; těžko hledám slova, prostě kniha, u které jsem si zase pobrečela jako plačka.
Za mě velikáááánské doporučení k přečtení.

22.06.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

I tato kniha Michaely Klevisové se mi velmi líbila. Zajímavý příběh o pátrání v minulosti několika rodin jedné zapadlé šumavské vísky.
Za mě doporučení k přečtení.

16.01.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tak tato knížka mě opravdu dostala. Nedalo se od ní téměř odtrhnout. Velice čtivý příběh z těžkého období 2 . světové války. Ještě dlouho po dočtení knihy ve mně příběh doznívá a vybavují se mi jednotlivé scény. Na konci celé knihy jsem se neubránila slzám. Za mě jen a jen doporučení !!!

18.09.2017 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další výborná detektivka Michaely Klevisové. Je pravda, že zorientování se ve všech postavách a jejich vzájemných vazbách bylo zpočátku náročnější, ale pak už se příběh příjemně odvíjel až k rychlému rozuzlení. I když přeci jenom, jedna smrt tam tak zcela dořešena nebyla....

20.11.2021 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Tak jsem objevila další nadějnou českou spisovatelku detektivních románů. Kniha se mi velmi líbila. Několikrát to již vypadalo, že vrah je na dosah a ejhle falešná stopa. Vraha jsem do poslední chvíle správně neodhadla, měla jsem úplně jiné tipy. Těším se na další díly se sympatickými vyšetřovateli.

12.11.2023 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Tři časové linky, Londýn, Cornwall a Austrálie a do toho spletitý příběh několika generací. To vše je Zapomenutá zahrada. Doporučuji k přečtení všem milovníkům příběhů, kde se prolíná minulost s přítomností. A jako bonus je zde ještě několik nevšedních pohádek.

14.01.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Opět další čtivá detektivka z pera spisovatelky Klevisové. Moc se mi příběh líbil. Výborně vykreslené postavy a prostředí okolo dostihových koní.

29.08.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velmi čtivý příběh o životě několika generací od doby před 1. světovou válkou až do devadesátých let dvacátého století. Doporučuji k přečtení.

24.04.2020 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Díky některým komentářům jsem měla z knihy strach, zda mě zaujme, ale bála jsem se naprosto zbytečně. Krátké kapitoly vyprávěné střídavě ze strany Marie -Laure a Wernera ze strany druhé, rychle ubíhaly a nutily mne číst stále dál a dál. Krásné čtení, které člověka zcela pohltí a nutí k zamyšlení.

30.07.2022 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak tato knížka se četla naprosto sama, bylo to svižně, napínavé a zcela mě to pohltilo. Za mě velké doporučení.

10.05.2020 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Nádherný příběh, kde se střídá minulost s přítomností a konec, který jsem nečekala a který mě absolutně dostal. Ještě dlouho budu na knihu myslet a přehrávat si jednotlivé scény. Pokud by to bylo možné, dala bych knize více než 5 hvězdiček, alespoň deset...

24.03.2019 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Díky Databázi knih jsem objevila novou sérii se sympatickou policistkou Kate. Drsný a napínavý příběh se čte téměř sám. Určitě si přečtu i další díly této série.

23.08.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Postava hlavní vyšetřovatelky mě byla zpočátku nesympatická, postupně jsem jí však přišla na chuť. Kniha se velmi dobře četla, pachatele jsem neuhádla. Ráda si přečtu další autorovo knihu a doufám, že bude ještě lepší než tato.

02.02.2018 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Čtivý příběh, vše se několikrát během chvíle změnilo a vše dopadlo nakonec jinak než by člověk od začátku čekal. Knihy od Shari Lapeny se mi líbí, jen mi trochu vadí, že jsou zasazeny do téměř stejného prostředí. Chtělo by to změnu. Uvidím, zda příště dojde k nějakému posunu.

02.04.2021 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Goffa opět nezklamal, i když hlavním hrdinou nebyl Miko Syrový, ale novinář Marek Vráz. Přečteno v rekordním čase, děj vás chytí a nepustí, dokud se nedostanete až k poslední stránce. Za mě velké doporučení.

07.06.2020 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Po dlouhé době jsem se pustila do druhého dílu série s Erikou Fosterovou. Po několika kapitolách jsem tušila, kdo může být vrahem, v polovině knihy se mi to potvrdilo. Přestože je vrah známý od poloviny knihy, je tento příběh čtivý a nezklamal mě.

29.12.2023 5 z 5