JoSvob JoSvob komentáře u knih

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Nemuzu si pomoct, ale kdyz jsem cetla tuhle knizku, objevovala se mi před ocima tvar Emmy Smetany. Ta totiz casto placa podobne radoby intelektualni myslenky, kterych je tahle knizka plna.

15.03.2021 2 z 5

Třináctery hodiny Třináctery hodiny James Thurber

Nadherna a netradicne pojata pohadkova knizka. Hlavne prvni pohadka me uchvatila svym bohatym a neotrelym jazykem.

11.02.2021 5 z 5

Převážně zdvořilý Leopold Převážně zdvořilý Leopold Michal Viewegh

Precteno v ctenarske vyzve. Neurazilo, nenadchlo. Vyrazne lepsi nez Melouch, vyrazne horsi nez Bajecna leta. Proste typicky Viewegh. Otazka proc je zrovna tento autor tim nejprodavanejsim, kdyz i mnohe prvotiny zacinajicich autoru jsou lepsi, vsak i nadale pretrvava.

18.11.2020 3 z 5

Ze zápisníku pokojské Ze zápisníku pokojské Kateřina Doležalová

Omlouvam se autorce, pokud ji urazi, ze jsem tuhle knizku mela jako zachodove cteni ale moc jsem se bavila, castokrati nahlas smala, coz vyvolavalo udiv u mych spolubydicich, nez si knizku precetly taky. Vrhnu se na Namornika a slibuji ze tentokrat ve vlaku nebo v posteli =)

06.08.2019 5 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Marlowuv humor mi byl blizky, jeho sarkasmus taky. Zapletka byla zajimava, i kdyz se mi obcas pletla jmena. Dost mi pomohl az skvely film, po kterem jsem si knizku precetla jeste jednou. Co me pri cteni trochu vyvadelo z koncentrace, byl nekdy az presprilis popisny styl. Prokousat se hned v uvodu nekolika stranami textu o tom jak vypadal Sternwooduv dum mi dalo velkou praci.

19.09.2018 4 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Knizky Dicka Francise ma rada moje mamka a ja si je driv docela casto pujcovala. Smrt favorita byla prvni, kterou jsem od autora precetla a moc se mi libilo prostredi, ve kterem se tento pribeh odehrava. Vlastne diky Francisovi jsem si nasla zalibu ve cteni detektivek a dostala se tak i ke kniham od Christie, Doyla, Chandlera nebo nasi Michaele Klevisove.

18.09.2018 5 z 5

Nektere kapitoly me oslovily vic, jine min. Hlavne ty uvodni me v jistem zivotnim obdobi dost pomohly, i ta tykajici se vztahu. Nekdy se autor opakuje, ale v tomto pripade je to asi treba. =) Doporucuji knizku poslechnout i ve forme mluveneho slova. Pan daber ma skvely a uklidnujici hlas a poslouchat ho se sluchatky na usich a za tmy pred usnutim je moc prijemny zazitek.

18.09.2018 4 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Krasna kniha. Zamilovala jsem si Socrata, hlavne toho filmoveho v podani Nicka Nolteho. Nektere pasaze a citaty by se mely tesat do kamene, zvlast v dnesni uspechane dobe, kdy se kazdy za necim honi. Moc se tesim na knizku o Socratovi, kterou si chci nadelit na Vanoce. =) Oproti duchovnim knizkam, jako Moc pritomneho okamziku, ma i uceleny pribeh, proto teto knizce vzdycky dam prednost.

18.09.2018 5 z 5

Básně sebrané Básně sebrané J. H. Krchovský (p)

Nejlepsi Krchovskeho sbirka a vlastne i to nejlepsi, co se da v ceskem poetickem rybnicku najit. =)

Jednoduše a dokonale - Kuře Jednoduše a dokonale - Kuře Roman Vaněk

Knizku jsem dostala k narozeninam. Miluju kureci na vsechny zpusoby, takze mi udelala velkou radost. Jednoduche a dobre vysvetlene recepty i krasne fotky pokrmu. Z kucharek ji mam spolu s knizkou od Dity Pehackove nejradsi.

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

Bylo mi jedenact, chodila jsem na zakladku a cetla jen Harryho Pottera a Lenku Lanczovou. =) Tohle je jedna z mych nejoblibenejsich knizek od ni. Karoline jsem jeji prazdninove dobrodruzstvi zavidela a moc jsem si prala byt starsi, abych ho mohla prozit taky. Nakonec jsem z toho vyrostla, ale knizku mam moc rada porad. =)

17.09.2018 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Detektivni klasika vsech klasik. Jak ke knizce, tak i k jejimu filmovemu zpracovani se pomerne casto vracim. Atmosfera potemnelych vresovist a blat je uchvatna, zapletka i vyvrcholeni necekane. A diky malo stranam jsem ji navic stihla precist za jedinou noc. Srdcovka!

Těžký časy Těžký časy Charles Bukowski

"Precteno" diky audioknize. Marne vzpominam, jestli vubec mela nejaka povidka pointu. I tak nejde Bukowskeho tvorbu nemilovat (pokudu muzu mluvit za sebe =)), protoze mam rada jeho autenticitu a syrovost. Presto tuto sbirku povazuju za jednu z tech slabsich Bukowych prozaickych knih.

16.09.2018 3 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Melancholicnost versu a atmosfericka deprese teto sbirky je fascinujici, stejne jako samotny preklad do cestiny vsech jejich basni. Nejen samotny Baudelaire, ale prave i panove, kteri se na prekladu podileli, maji muj velky obdiv!

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Youtube zapinam, kdyz se chci odreagovat u nejake sve oblibene muziky. Knizku beru do ruky, kdyz se chci odreaovat u nejakeho sveho oblibeneho spisovatele. V obou techto situacich se zadny youtuber nevyskytuje. Nastesti. =)

16.09.2018 odpad!

Gejša Gejša Arthur Golden

Po docteni nekterych knizek jako bych onemela. Hlavou se mi honi tolik myslenek, ze pospojovat je do smysluplneho kratkeho komentare by pro me bylo nemozne. Plati to nejen pro tuto krasnou knihu, ale napr. i pro Hanu od Aleny Mornstajnove. Moc jsem si tento pribeh uzila.

16.09.2018 5 z 5

Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Radim Panenka

V ramci "povinne cetby" se mi do rukou dostala i tato knizka. Hned po nekolika stranach se u me dostavilo neprijemne mrazeni a strach a husi kuze. Skoro vetsi nez u cteni Draculy. Nejsem zadna priznivkyne ani odpurkyne naseho prezidenta, ale nemam rada politiku. Kdyz budu chtit, aby se mi u cteni knizky udelalo nevolno, prectu si kucharku Ladi Hrusky.=)

16.09.2018 1 z 5

Po docteni knizky jsem z ni mela stejny pocit jako vetsina zdejsich hodnoticich. Nektere povidky vylozene skvele, jine jsem prelouskala jen s obtizemi a nebavily me. Poe a jeho barvite jazykove vyjadrovani asi neni pro kazdeho, ale vic nez jeho styl mi nesedela prave ta ruznoroda kvalita povidek. Davam prednost Cernemu kocourovi. =)

16.09.2018 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Podobne jako u Kingova Osviceni miluju tu desivou a husi kuzi nahanejici atmosferu i u Draculy. V pasazich s Draculou jsem se dost bala, na druhou stranu - v nekterych situacich (navazovani pratelstvi a takova mila naivita kolem toho) jsem se zase neubranila pousmani. Co se vsak tyka hororove tematiky, je Dracula naprostym kultem a mam tuhle knizku moc rada.

16.09.2018 5 z 5

Miluju absurdni humor a tady je ho tolik, ze by to vyslo na deset humoristickych knih.=) Simek s Grossmannem byli vyborni komici a je skoda, ze toho spolu nemohli napsat a vytvorit daleko vic.