joslin joslin komentáře u knih

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Pamatuji si to jako dnes, kdy jsem ji ve čtvrté třídě ukradla mým rodičům z knihovny. Udělala jsem to protože mi tehdy řekli, že jim nemám literaturu vůbec ošahávat a pak ten název mě neskonale iritoval. Četla jsem ji pod dekou a s baterkou, neskutečně jsem se bála, tak jsem ji vrátila nazpět, po pár letech jsem se k ní vrátila a překousala ji a znova a znova a znova a znova. Film mě zklamal, takže doufám, že se ho ujme jednou lepší režisér a dosadí do dílu nějakého charismatického herce, který postavu Alexe dokáže pořádně vystihnout.

26.06.2011 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Dalo se to..

13.12.2020 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Nebyl to špatně zpracovaný příběh podle skutečnosti, ale něco mi tam chybělo.

18.08.2018 4 z 5

To To Stephen King

Někde jsem četla, že Stephen psal tuto knihu 4 roky, proto možná některé pasáže jsou až abnormálně propracované do detailu, občas mi myšlenky utíkaly jinam, protože jsem se ztrácela. Chápu, vymyslet si celou historii a příběh, kde se vzalo, tu se vzalo TO, bylo dramatické, pompézní a dobrodružné. Příběh party smolařů boží, vracela jsem se tím do svého řádění na kole a lezení po stromech. Ale Stephene?! Doprčic?! Musel si popsat Beverlyno nutkání dát svým kámošům odvahu takovým způsobem?! Byla jsem z toho hodně smutná, jako když Vám spláchnou hračky do kanálu (raději asi ne, co kdyby :D) a nadávala jsem asi tři dny, že to byla zbytečná kravina. Plus TO mi byl sympatičtější jako klaun! P.S: Nový film doporučuji, vystihl atmosféru, napěstí a je vtipný. A poprvé jsem ráda, že kniha je jiná než film :D

11.01.2018 3 z 5

Jack a Jill Jack a Jill James Patterson

Manipulátoři se toulají mezi námi vesele dál po světě. Opět tleskám jak autor dokáže vystihnout jakékoliv prostředí. Líbilo se mi to moc až na to, že mě trochu prdí, že Alex má skoro v každé knížce jinou ženskou. . . no nevím nevím

26.08.2017 5 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Moje srdcovka, Casanova je opravdu charizmatický psychouš, kterého bych opravdu něchtěla potkat. Ty detaily, co dokáže autor proplést, vymyslet, přitom je to napsáno tak zajímavě. Svižně. Zase se vrátím. Bomba.

NESNAŠÍM film podle této knížky, protože je páprdovský a promiň Morgene, ale Alex Crosse měl hrát Will Smith nebo Danzel. Prostě černí krasavci. Celkově film byl opravdu BÍDA. Knížka rozevře tolik fantazii skoro až děsivě. A film je nuda bez špetky energie.

26.08.2017 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Nemůžu si pomoct, ale nepříjde mi, že je nějaká mistryně ve zvrhlostech a nechutnostech.. ani o to nějak nestojím.. hlavní hrdina je typický litovač, lituje svůj život, lituje svého bratra, žene se proti větrným mlýnům. Námět bomba.. zpracování horší..

06.01.2017 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Asi nejslabší dějová linka.. tak doufám, že další díl mínusový bodík za nový díl nebude.. Námět byl skvělý, zaměřila bych se na sekty trochu hlouběji, takové spolky to je jeden blázínek vedle druhého.. snaha utéci z reality všedního dne je někdy opravdu smrtelná sázka do loterie.

06.01.2017 3 z 5

Pro mě příjemné překvapení, tento žánr jsem nikdy nepotřebovala vyhledávat aktivně :D ale když se mi dostane pod ruku, tak se nebráním, že ano :D příběh se odehrává svižně, i když je to desetkrát obrácené, protřepané téma.. tak mě to celkem bavilo.. i když je hrdinka zase nadpřirozeně nadhérná a kolem ní se ochomítaj jen bohatí panďuláci, tak jsem se i zasmála.. doporučuju jako oddech..

18.12.2016 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Příjemná motivační knížečka o výchově i nevýchově dítěte, o lidském nitru, o pohledu na vztahy a i na svou vlastní duši. S autotrem jsem si notovala a ráda si najdu další jeho počiny v naučné literatuře.

23.08.2016 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Olaf si mě získal, vnímání jeho světa zla a jeho podíl na zlých věcech byl pomalu poetický. Doporučuji těm, co nemají trpělivost na dlouhé čtení, ale dávají přednost okamžité zápletce.

22.08.2016 3 z 5

Vrazi z internetu Vrazi z internetu Christopher Berry-Dee

OOOOOOooooo nic víc nemůžu dodat :)

03.11.2015 5 z 5

Krása na prodej Krása na prodej Candace Bushnell

Ukazatel, že to stálo za starou bačkoru? Nepamatuji si obsah.

03.11.2015 1 z 5

Najkrajšia žena v meste Najkrajšia žena v meste Charles Bukowski

Škoda, že už Charles nežije, seděla bych dychtivě na pohovce a hltala každé jeho slovo. Jeho pohled na svět je tak překrásně zvrácený, mnohy pravdivý a reálný. Nejkrásnější dívka ve městě je další užásná palba perverzních, smutných i nechutných povídek.

03.11.2015 5 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Zajásala jsem vnitřně nadtím, že máme i českého autora v tomto oboru, dozvěděla jsem se konečně více o profilování a technikách. Trošku jsem smutnila, že je seznámek vrahů moc encyklopedický. Jinak spokojenost.

05.05.2015 4 z 5

Autorka píše velmi jednoduše, knížku jsem popadla ze zvědavosti v levných knihách. Měla jsem ji za jeden den spláchnutou, trošku jsem si říkala, že mě už štve, jak pořád říká, že "každá ženská sní o tom být prostitutka." Podle mě je to jakési ospravedlnění své práce, svého života. Nesoudím ji, některé pasáže byly k zamyšlení (přiznávám, že jsem po jednom odstavci skočila na svého chlapa a málem ho umačkala k smrti se slovy, ach bože, jsem tak šťastná, že jsi "normální") a trošku bych upustila od toho, že je to zpověď luxusní prostitutky, ehm. Luxus vypadá trošku jinak, podlé mého mínění. Paní se vezla na vlně klubu, privátů a sem tam nějaký escort, ale k luxusu to má hodně daleko. Ale nebylo to nezajímavé, dávám hvězdičky za odvahu, sem tam nějaký vtípek a sarkasmus. Zavěr nic moc.. Škoda.

05.05.2015 3 z 5

Kořistí v Kaddáfího harému Kořistí v Kaddáfího harému Annick Cojean

Až na závěrečnou pasáž, která mi přišla trošku přestřel, byla knížka dosti zajímavá a věřím, že je to pravda pravdoucí. Pokaždé, když vidím v tv zmínku o Kaddáfím zvedá se mi žaludek, páč za ním stojí jeho "slavná" ženská garda a já si uvědomím zpětně, co všechno musely ty chudiny vytrpět, i když některé dobrovolně.. dobré čtivo..

05.05.2015 4 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Pecka! Vrele doporucuji, autoruv humor je na luxusni urovni :)

19.02.2013 5 z 5

Maniak Maniak Martina Cole

Závěr mě rozvrkočil, čekala jsem větší mlatu.

26.06.2011 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Četla jsem to týden, nelituji, i když některé pasáže bych vynechala, užila jsem si příjemné vize a fantazie.

26.06.2011 5 z 5