Jack a Jill

Jack a Jill https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2760/bmid_jack-a-jill-sUs-2760.jpg 4 214 33

Alex Cross série

Někdo zabil jednoho z nejmocnějších mužů amerického Senátu - a celý svět je vzhůru nohama. Někdo zabil malou černou dívku v centru Washingtonu - a zdá se, že to nikoho nezajímá. Jenom policista z oddělení vražd Alex Cross má podezření, že zlo, které udeřilo na obou stranách společenského žebříčku, má stejnou tvář.

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Alpress

Jack & Jill , 1996

Stanas513
24.12.2021 5 z 5

Dobře vymyšlený příběh, hrůza mě jímá, kdyby to mohla být pravda...

petraj30
11.11.2020 5 z 5

Hodně silný a zajímavý příběh.
Možný Spoiler.
Vím že vraždy i smrt dětí se objevila i v minulých dílech, ale nikdy to na mě nezapůsobilo tolik a tady to na mě nějak dopadlo plnou vahou. Od knih těchto typů se ráda distancuju, ale když to patří do série, nějak to překousnu. Teď jsem narazila na knihu, kde tím dotyčným vrahem dětí je přímo nějaké dítě. Toto pro mě naprosto nechutné téma jsem měla jako referát do psychologie ve škole, sice jsme to probírali jen okrajově, ale i o mi stačilo.
V knize to bylo skvěle popsané, ale toto téma nemám ráda.
Druhý případ byl velmi zajímavý. Celou dobu jsem myslela, že do toho případu nemůže být namočen už nikdo jiný, ale i ti další pachatelé mě moc překvapili. Něco takového jsem nečekala. Ale James Patterson je výborný spisovatel a ten mě dokáže zmást dokonale, tak nevím čemu se divím:-)
Celá série je skvěle promyšlená a propojená. I ve třetím díle je nějaká spojitost s tím prvním, takže rozhodně doporučuji číst postupně za sebou. Moc se mi to líbilo i přes moje nenáviděné téma. Doporučuji.

raffi
24.09.2020 3 z 5

Po nepodarenom začiatku som chcela dať sérii ešte jednu šancu, ale dojem som si nevylepšila. Je vidieť, že preklad obstaral niekto iný o dosť lepšie, aspoň to sa podarilo…
Jediné, z čoho sa mi vlasy brčkaveli – John Sampson oslovuje Crossa ako „zlatíčko“. V angličtine „sugar“ tak čudne nevyznie (ale po vynechanom druhom diele som sa najskôr zľakla, že sa dali tí dvaja dohromady). A po pravde Cross je zlatíčko, chápem, že svojich priaznivcov si nájde, určite k nim nikdy nebudem patriť a ďalšie knihy si odpustím. Nevyhovuje mi ako hlavný hrdina detektívok, pátranie nikdy nie je založené na dôkazoch, ale jeho osobných predikciách. Tým môže dochádzať k neuveriteľným zvratom, ktoré má autor tak rád.

o_mega
13.06.2020 2 z 5

Politika TFUJ!!! Dosť domotané. Pre mňa nezáživné.

kolacky
02.05.2020 4 z 5

WTF - prezident? Politika? Hm. To mě moc nebaví, ale bylo to dobře napsané.

Veronika33
25.03.2020 3 z 5

Dej knihy bol celkom fajn, ale nejako si neviem nájsť cestu k štýlu písania autora. Minikapitolky sú plusy príbehu, ale nemôžem si pomôcť, zdá sa mi to strašne chaoticky písané, veľa postav, než sa zorientujete tak 1/2 knihy fuč. Dej nepôsobí celistvo, veľmi ťažkopádne napísané. Je to už tretia kniha čo som od Pattersona prečítala, ale stále som mu celkom neprišla na chuť.

Market = )
15.08.2019 3 z 5

Knížka fajn, ale já jsem v žánru asi už trochu zmlsaná. Přijde mi, jako by se množství postav a dějových linek a dramatických událostí snažilo nahradit propracovaný příběh, kde bude trochu více propracovaná ta "krimi" část. Takhle jsem měla pocit, že nám bylo v krátkosti představených pár vrahů, pár obětí a pár vyšetřovatelů a pak najednou hotovo, všechno vyřešeno a my vlastně ani nevíme jak. Asi tak, že Alexovi "někdo zavolal" :-D. Ale jako oddechovka na cesty MHD dobrý.

kalache
30.12.2018 4 z 5

...skvělé,napínavé,trochu zamotané...

hana4834
18.09.2018 4 z 5

Skvělí, napinavi, trochu zamotany. Určitě si přečtu další knihy od autora

Costanzo
06.09.2018 4 z 5

Nebylo to špatné, ale na můj vkus trochu překombinované. Postava Sampsona mě baví čím dál víc, na Alexe si pořád ještě zvykám. A pecka na konec. Gary Soneji z prvního dílu se opět objevuje na scéně a jen díky tomu dávám 4* a určitě přečtu další knihu.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Miruš
14.11.2017 5 z 5

Opět bezvadná knížka, tohle můžu číst kdykoli a pořád.

joslin
26.08.2017 5 z 5

Manipulátoři se toulají mezi námi vesele dál po světě. Opět tleskám jak autor dokáže vystihnout jakékoliv prostředí. Líbilo se mi to moc až na to, že mě trochu prdí, že Alex má skoro v každé knížce jinou ženskou. . . no nevím nevím

DickBach
31.05.2017 5 z 5

Velmi svižné, rychlé, emotivní, násilnické, děsivé ale hlavně čtivé. Děkuji a vřele doporučuji.

moudivlacek
20.05.2017 5 z 5

Další velmi zajímavý případ Alexe Crosse. Tentokrát pátrá na dvou frontách, nedokážu říci, která je ta horší. Možná je to vrah dětí, možná vrah známých slavných osobností. Každopádně jsem opětovně Alexovi vůbec nezáviděla, spíš obdivovala, že to - i když s potížemi - psychicky ustál.
A konec? Tak ten opravdu nemá chybu - nic nekončí, staré rány se znovu otevřely, stejně tak jako strach a nebezpečí, které hrozí Alexovi i jeho rodině.
Doporučuji.

JPBelmondo
11.04.2017 4 z 5

Překvapující, svižné, čtivé.

Holanka
23.09.2016 5 z 5

Kniha mě nezklamala. Patterson mě opět mile překvapil. Děj byl zajímavý, promyšlený a šokující. Alex Cross byl skvělý jako vždy. I když na mě působil trochu depresivně. Kniha se mi četla dobře a už jsem se začetla do čtvrtého dílu Kočka a Myš.

Dandy1
31.07.2016 5 z 5

Kniha má spád, nečekané obraty v ději, tak jak to mám ráda.

Endy17
22.05.2016 3 z 5

Nejslabší Alex Cross, předchozí dva díly mě zaujaly podstatně víc.

čtenářka_Líba
28.02.2016 5 z 5

Kdo má obrazovou fantazii, čte knihy J. Pattersona, jako by se díval na filmy. Já to tak mám a proto je musím číst téměř bez přestávky. Je to prostě seriál o policistovi Alexovi Crossovi a každý díl je lepší a lepší.