joslin joslin komentáře u knih

Nevím proč, jsem si myslela, že se autor opravdu zaobírá povídkami z mateřinek či povídání o dětských lapáliích, které vždycky nutí k zamyšlení skrz to, že děti bychom neměli podceńovat. No a ejhle. Ono pár opovídánků tam sice bylo, ale jinak? Příjemná jednohubečka, ale nic z čeho bych si sedla na zadek. Vlastně mě zaujal jen název knížky. :D

25.09.2016 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nemám slov, oni mě tak strašně baví, že se jich nemůžu nabažit. Každá kniha je něčím výjmečná, vždycky mě něco zaujalo natolik, že jsem nemohla odtrhnout oči. Tenhle bubák, co se v knížce objevuje je asi největší noční můra každého z nás. Je to opravdu vymakané. Doporučuji moc.

27.07.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

BOŽÍ BOŽÍ BOŽÍ... tak tohle mě totálně dostalo, rozstřelilo, zaujalo a uspokojilo mou čtenářskou marnivost. Jen a jen můžu doporučit. Je vidět, že dvě hlavy ví víc než jedna. Autorské duo mě totálně odzbrojilo a budu doufat, že jejich spisovatelské lahůdky ještě neskončily. DOPORUČUJI

27.07.2016 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

To snad není možné! Tak tohle jsem fakt nečekala, že to bude ještě větší otrava než Netopýr. :D Ach jo, opět jsem věděla kdo je tady záporák, to už mi příjde otravné, člověk si koupí knížku a pak spadne na hubu. I tak jsem dočetla. Námět se motal kolem mnoha věcí a zas zbytečných keců.. Jaksi tomu chybí šarm, celému tomu příběhu.

27.07.2016 2 z 5

Těžký časy Těžký časy Charles Bukowski

Pro mě první seznámení s Bukowskim, potřebovala jsem k téhle literatuře dospět. Jsem ráda, že jsem začala Těžkými časy.. MILUJU HO..

27.10.2014 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Jednohubka, trochu mi to připomínalo partičku z knížky “To.” Autorka se netají tím, že hltala S. Kinga :)

01.08.2021 3 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Četla jsem serii s Alexem už před mnoha lety. Tak jsem se o prázdninách hecla a šla do toho znovu. A zase jsem nadšená, prostě top. Severské detektivky jsou sice sexy, ale Patterson je ve své sérii mistrem. Zajímalo by mě, kam na ty nápady chodí!

26.08.2017

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Fantastický záporák.

18.06.2017 5 z 5

Miluj pouze jednou Miluj pouze jednou Johanna Lindsey

Malory Family je série o emancipovaných ženách v různém postavení, ale přece jen o mužském elementu, který jistojistě potřebujeme všechny.. Líbí doporučuju, sem tam nějaký sakrasmus a vtípek.. čte se to jako slupnutí maliny

06.07.2016 3 z 5

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

To, že je tato kniha výborná svědčí to, že mi ji někdo ukrad :D takže super četba, musím si ji pořídit znovu do soukromé knihovničky :)

12.02.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Přečteno za 3 hodky, některé pasáže bych vynechala, popotahování s Aspenem bylo chvilkama "trapné." Naštěstí jsem našla i pasáže, kdy jsem se zasmála. Hlavně co se týče prince. Toto dílko, nebo celá serie je asi výcuc ze všech možných slavnějších starších děl od jiných autorů, budiž. Asi nejvíc palec nahoru za obálku, koukávý výsledek.

03.12.2015 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Pro mě padesát odstínů vězení, tohle už jsem nedotáhla do konce.. Vzdala jsem to velmi brzy.

04.11.2015 1 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Hlavní hrdinka mi neustále štvala. knihu jsem přečetla s nervama v kýblu a s nechutí, ale nevzdala jsem to. Není potřeba se vracet

04.11.2015 2 z 5

Příjemné překvapení, avšak smutné, že mě to bavilo víc než její celá sága, která mi místama lezla dost na nervy.

03.11.2015 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

I když je to bráno jako humor, zasmála jsem se jen jednou. Asi beru tématiku druhé světové moc vážně a vykreslit Hitlera jako lidumila, co má srdce? Trošku to semnou zacloumalo, protože vím jistě že ten pán měl poruchu osobnosti a duševní nemoc, kterou si zhasil na milionech mrtvých. Knihu jsem přečetla poctivě až dokonce, avšak musím pochválit autora za jeho kvalitní nastudování 2. světové války a počiny Hitlera v jeho éře. Kniha není těžká na zpracování v hlavě, ale zanechá hořkou pachuť v ústech. Miluji humor a i černý humor, ale čtení bylo mnohdy na hodně tenkém ledě a přemýšlela jsem jestli Vernes není tak trošku obdivovatl pana tlučhuby s knírkem. (Chtěla jsem napsat nácek, ale to je moc silný slovo) . A opravdu téma židi není legrační..

22.05.2015 2 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Pamatuji si to jako teď. Seděla jsem se svým vzorem z něžného světa u láhve Chardonnay, zrovna jsme slavili mé 21. narozeniny, já byla ve spokojeném vztahu a ona rozjížděla svou kariérní cestu kupředu. Tehdy vytáhla tu mini knížečku a čekala, až se podívám na obálku. Opravdová láska, zajímavé. Autora jsem neznala, ale měla jsem velkou radost za dárek od srdce. Avšak nebyla jsem schopna knihu přečíst. Možná to bylo titulem, který mi přišel moc nereálný v dnešní době? Uběhly dny, týdny, měsíce a až z toho byly roky. Několikrát jsme byla urgovaná, ať si ji konečně přečtu. Budu prý příjemně překvapena. Ale vnitřně jsem se tomu bránila, intuice mi řekla, že nejsem ještě připravena. Držela jsem tu bílou nanicovatou brožurku, převalovala jsem ji několikrát v rukou, ne nemohla jsem ani nakouknout o čem je a tak se na ni tlačily již přečtené romány a povídky po celých 36 měsíců. Až nedávno jsem ji vzala zpátky na milost, když jsem chtěla si zkrátit nudnou cestu autobusem. Už ji mám hezky přelouskanou a jsem okouzlena. Okouzlena až tak, že jsem odložila 50 odstínu šedi a chtěla si ošahat tu "opravdovou lásku" někdy surovou, bolestnou, nenáviděnou a někdy zase sladkou, navoněnou a fantastickou. Robert Fulghum dobře věděl, co stvořil a pro koho to stvořil. Nelituji toho, že jsem se dostala k těm opravdovým příběhům, krapet to trvalo, ale o to víc byla moje fascinace větší. Jsou to lásky nás obyčejných lidi, žádných upíru, super boháčů a naivních dívek, ale lidí co existují a byli zasaženi Amorem na prudko. Jeden příběh zabere maximálně jednu dvě stránky. Spisovatel dal dohromady všechny možně druhy lásek. Hezky pěkně pohromadě šťastné i nešťastné lidi a soucítíte s nimi, smějete se nebo si povzdechnete, protože to znáte anebo dokonce prožíváte. Jeden úsměv, dotek, pohled a i to je laská třeba par sekundová, ale je. Vité, že toho člověka už nikdy nepotkáte, pamatujete si jen těch pár okamžiku, ale stalo se to, zahryzalo se vám to hluboko pod šedou kůru mozkovou. Vřele doporučuji přečíst! Co bych chtěla ale zdůraznit, autor správně uvedl, že není dobře přečíst tuhle sbírku sladkého pocitu jedním hltem, ale par příběhu a pokračovat další den, protože pře mnoho lásky muže vzbudit i hořkost….

19.02.2013

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Konec mě rozstřelil...

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Červený drak je výstižný název pro našeho sériového vraha v této knize, který se nebojí ve svém uměleckém aktu vyvraždit celou rodinu. Will Graham nebyl pro mě tak atraktivní jako mladá agentka v mlčení jehňátek. Přesto je to vzrušující čtení, které nenechá nikoho v poklidu.

Černý tygr Černý tygr James Patterson

Přečetla jsem ji v jeden den, sice se mi Tygr jako zabiják zdál spíše jako obyčejná loutka, ale tím víc mu dělali dobré s prominutím křoví dětští zabijáci. Vykreslení africké části knihy mě neskutečně okouzlilo. Tak jak dostával Alex na budku v tomto díle knížky, tak to ještě nedostal v žádném předešlém díle. Doporučuji.

Upálené Upálené C. J. Tudor

Zatím nejlepší kniha od autorky.. překvapení po předchozích dílech.

07.11.2021 4 z 5