joni joni komentáře u knih

Les Les Josef H. Reichholf

Skvělá kniha o přírodě stejně jako všechny ostatní z této série :-)

21.09.2013 5 z 5

Přípitek zkušeného ďábla a jiné eseje Přípitek zkušeného ďábla a jiné eseje C. S. Lewis (p)

Doporučuji, stejně jako všechny další knížky od Lewise :-) Rozhodně vás donutí zamyslet se nad spoustou věcí...

21.09.2013 5 z 5

Zázraky Zázraky C. S. Lewis (p)

Opravdu skvělá kniha. Lewis umí hodně dobře obhájit dvoje názory :)

Povídej - naslouchám Povídej - naslouchám Jaro Křivohlavý

Skvělá knížka, která změnila můj pohled na konverzace a celkově naslouchání druhým lidem. Vím, že se v tomhle mám ještě co učit ale mohla jsem si ujasnit v čem nejvíce děláme chyby v naslouchání druhému... :-)

Se světem nepohneš Se světem nepohneš * antologie

Na tuto knihu jsem narazila náhodou v knihovně. Příběhy jsou zajímavé a dobře se čtou :-)

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Abych pravdu řekla, myslela jsem, že bude lepší. Nicméně špatná knížka to není. Takový zlatý střed na odreagování :-)

17.07.2013 3 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

naprosto skvělé drama! :-) Skoro celou dobu jsem se musela smát... :-)

Eragon Eragon Christopher Paolini

Po dlouhém shánění se m konečně dostala do rukou... Měla jsem ji přečtenou za dva večery :-). Není složitá... jak už někdo napsal, prostě taková na odreagování :-). Určitě si ale přečtu i další díly! :-)

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Knihu jsem měla přečtenou rychle, celkem mě bavila, ale myslím, že kdybych ji četla tak před třemi roky sklidila by u mně větší úspěch. Další díl se také chystám přečíst. Doporučuji ji spíše pro mladší čtenáře, ale jako „oddechová" četba poslouží i pro starší :-)

18.01.2013 4 z 5

Eva Evě Eva Evě Leah Cox

Skvělá kniha! Dobře zpracovaná, velmi zajímavé svědectví různých lidí... Pomohla mi hodně věcí pochopit

Kazisvěti našeho života Kazisvěti našeho života John Sims Townsend

Také mně kniha moc nenadchla, a očekávala jsem něco trochu jiného

20.07.2012 3 z 5

Rok s Biblí Rok s Biblí John R. W. Stott

Super zpracování! Úvahy jsou dobře formulované

90 minút v nebi 90 minút v nebi Don Piper

Zajímavé životní svědectví, nejen o těch 90 minutách v nebi, ale hlavně o tom, jak je těžké spoléhat se na Boha, když má člověk trápení.

Ohlasy z jiného světa Ohlasy z jiného světa Philip Yancey

Dobrá kniha, psána sice trochu odborněji, než jsem zvyklá číst, ale jinak super! :) je v ní spoustu myšlenek :)

03.06.2012 5 z 5

Anekdoty o lordech Anekdoty o lordech Bedřich Zelenka

Anekdoty vždycky rozesmějí :)

03.06.2012 5 z 5

Probuzení Tmy Probuzení Tmy Susan Cooper

Napětí, tajemno,... naprosto skvěle napsaná kniha. Nedoporučuji ale její filmovou verzi. Ta nestojí za nic...

02.06.2012 4 z 5

Pod junáckou vlajkou Pod junáckou vlajkou Jaroslav Foglar

I když jsem holka, knížku jsem přečetla jedním dechem :)

02.06.2012 5 z 5

Čtyři a půl kamaráda a stopa zapomenuté ponožky Čtyři a půl kamaráda a stopa zapomenuté ponožky Joachim Friedrich

Tuto knížku jsem jako malá přečetla jedním dechem, byla pro mně strašně napínavá a do poslední chvíle jsem nevěděla jak to dopadne :)

02.06.2012 5 z 5

Oranžové blues Oranžové blues Lenka Lanczová

Nevím, ale už mně asi opouští chuť číst tento typ knih. Knížky od Lanczové mně baví čím dál tím méně. Možná to bude tím, že píše podobné děje, a taky tím, že jsem se teď prostě nemola vžít do hlavní hrdinky... přesto dávám tři hvězdičky, "Lanczovky" jsou prostě klasika. Sice už mně neberou ale byly časy kdy jsem je "žrala" :)

01.06.2012 3 z 5

Pět jazyků lásky pro svobodné a osamělé Pět jazyků lásky pro svobodné a osamělé Gary Chapman

Mělo by na ní být varování: Tato nížka změní váš pohled na vztahy s druhými lidmi :)

01.06.2012 5 z 5