Povídej - naslouchám

Povídej - naslouchám https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112361/povidej-nasloucham-112361.jpg 4 32 7

Oč jde v této knížce? Jde o to seznámit se s některými poznatky, které nám mohou pomoci v našich rozhovorech s druhými lidmi. Jde o to prověřit si – testovat – vlastní schopnost vést rozhovor s druhým člověkem – ať jím je manžel či manželka, dítě či rodič, přítel či nepřítel, někdo, s nímž přicházím do služebního, obchodního či soukromého styku. Jde o to zdokonalit se v umění naslouchat druhému člověku, vyslechnout ho a porozumět mu, abych mu mohl poté svým jednáním co nejvhodněji vyjít vstříc.... celý text

Dandulka
12.08.2020 5 z 5

Zajímavé čtení, doufám, že i ta diplomka bude stát za to!

Whitecat
14.04.2019 5 z 5

Zcela souhlasím s komentářem Shindo. Ještě doplním, že není mnoho odborných knih, které mají co říct i po 25 letech od prvního vydání
(1993).

Shindo
14.02.2018 4 z 5

Knihy pána profesora mali tú vlastnosť, že aj napriek vážnosti témy dokázali ostať neuveriteľne ľudské. Táto nebola výnimkou. Písaná odborne, no zrozumiteľne pre verejnosť, rozoberá tak "banálnu", no zároveň náročnú tému, akou je komunikácia. Pomohla. Len škoda, že som sa už s autorom nemohol stretnúť osobne.

Davina
30.12.2016 4 z 5

Kniha byla velice naučná a je pěkně napsaná. Učitelka mi ji doporučila a já jsem ráda, že se tak stalo, jinak bych na ni nejspíš nikdy nenarazila.

Sabi_Ri
03.01.2016

"Každá zpráva obsahuje něco o tom, kdo ji podává"
Ačkoli je tato kniha knihou naučnou, je napsána velmi pěkně, jemně.. slova pana Křivohlavého jsou zde jako pohlazení..

anthea
19.03.2014 3 z 5

Jelikož je to kniha naučná, měl by se z ní člověk něco naučit, což se u mne ale nestalo, bohužel. Styl, jakým je psaná, mne moc neoslovil. Samá teorie a teorie... Sice jsou tam příklady, ale měla jsem z nich většinou pocit, že je to rozhovor psychologa a klienta, ne obyčejných lidí. Pár věcí tam pro mne bylo, ale spíš jen jako potvrzení toho, o čem jsem byla přesvědčená už dřív.

joni
21.09.2013 5 z 5

Skvělá knížka, která změnila můj pohled na konverzace a celkově naslouchání druhým lidem. Vím, že se v tomhle mám ještě co učit ale mohla jsem si ujasnit v čem nejvíce děláme chyby v naslouchání druhému... :-)

rozhovory verbální (slovní) komunikace

Jaro Křivohlavý