jockel jockel komentáře u knih

Rubikon: Triumf a tragédie římské republiky Rubikon: Triumf a tragédie římské republiky Tom Holland

Knihu jsem četl v české verzi. Ode mě má 5 * i díky překladu.

15.04.2021 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Tak jsem si přečetl komentář od Metly a já už žádný psát nemusím. Je v něm vše.

09.04.2021 4 z 5

Čtivá knížka. Pořád se něco děje, ale nic, co by mě nadchlo.

15.02.2021 4 z 5

Invaze Invaze Luke Rhinehart (p)

Ve světle probíhajících amerických voleb Biden-Trump, jsem se docela pobavil. Ale zase ne tolik, abych řekl jinému čtenáři, jo to si přečti, je to sranda.

07.11.2020 3 z 5

Tajemná místa komunismu Tajemná místa komunismu Magdalena Karelová - Dvořáková

Kdo hledá tip na výlet a trošku toho bádání, tak si určitě vybere.

25.09.2020 4 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Jednoduchá, oddechová knížka. Záporňáci jsou záporňáci, klaďasové, takoví naivní dobráci. Chvilku jsem si myslel, že salamandr umí přečůrat měřák naplnění a chytře ze sebe dělá slabocha. Starej je na to dost. Zatčení v závěru? ... .

17.09.2020 4 z 5

Muž, pes a kouzelník Muž, pes a kouzelník Lars Simon

Nápad dobrý. Jeho využití slabé. Natahování děje. Nevím, jestli je to překladem, nebo autor tak hrozně píše... . Vtipu pomálu. Moc mě nezajíma, že autor žil ve Švédsku. Takže stránka o tom, že hlavní postava jde 150 metrů po Petgata, která se lomí s Hellgata, ústí do Bergata a větví se na Jogata a Bohgata mě nebere. Další knihu od autora číst nemusím. Hej da.

23.08.2020 2 z 5

Hodina vlků Hodina vlků Martin Sládek

Kniha se mi četla dobře.

06.08.2020 4 z 5

Nabídka, která se neodmítá... Nabídka, která se neodmítá... Martin Sládek

Dobře se mi četla a postapokalyptický svět mám rád.

17.07.2020 4 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Nemůžu nic vytknout.

28.06.2020 5 z 5

Syn Stínu Syn Stínu Jon Sprunk

trudoš to má moc krásně napsané.

15.06.2020 3 z 5

Ostravská mystéria Ostravská mystéria Marek Skřipský

Mimo to, že od Prahy se mě to zdálo trošku nastavované, je to dobrá kniha. Dobře se četla a české reálie mám velmi rád.

14.06.2020 4 z 5

Horší než smrt Horší než smrt Zdeněk Jukl

První polovina knihy se ještě dala číst. Za tu tři hvězdy. Druhá už byla jen romantika pro dívky, samé olizování a okusování. Za to hvězda dolů. Některé dějové linky jsou pro mě dost křečovité. Jeden za všechny: šéfovi zabijí syna a je z toho pěkně nasranej. O kousek dál šéfa vražda syna vůbec nezajímá.

30.05.2020 2 z 5

Než přijde smrt Než přijde smrt Petr Litoš

Dějově klasika od pana Litoše, ale takové zamyšlení nad smrtí těsně před smrtí jsem nečekal. P.S. Smrt je zkrátka všude.

12.05.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Na dnešní dobu fajn kniha. Je tam všechno akce, city, pocity, zamyšlení, smrt, život, soužití generací, zápornej hrdina, kladnej hrdina. Je to hodně dobře napsaná a přeložená kniha.

29.04.2020 5 z 5

Leichenberg Leichenberg Oskar Fuchs (p)

Čte se dobře. Výhrady mám jedině k plýtvání hodnostmi a závěrečné zneužití císařovnou bylo, podle mého, zbytečné.

Svůdníci a první milovníci Svůdníci a první milovníci Robert Rohál

Takové základní seznámení se s milovníky filmů pro pamětníky.

Tma na konci tunelu Tma na konci tunelu Petr Litoš

Kniha má stejnou dějovou osu jako Hitman, takže žádné překvapení, ale popis 90. let našeho divokého kapitalismu je k lehkému přečtení.

Hitman - Zpověď nájemného vraha Hitman - Zpověď nájemného vraha Petr Litoš

Zasazeno do českých reálií. To se mi moc líbí.

29.04.2020 5 z 5

Pomsta železného trpaslíka Pomsta železného trpaslíka Robert Anthony Salvatore

Četla se dobře. Neohromila.

02.03.2020 3 z 5