jitka7047 jitka7047 komentáře u knih

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Jednoduše skvělá. Hlta se úplně sama. Jediné, co mi vadí je cpani náboženství do fantasy, v tom smyslu,jak je popsáno tady. Pokud nemá kniha pravdivy historický základ, a je to tedy nepostradatelna záležitost, tak mi to nesedí. Stejný to bylo u Paula Hoffmana a jeho knih... pri čtení některých pasáží jsem si na něj vždy vzpomněla...ale doporučuju!!

10.10.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Vadilo mi, jakým stylem je to psané. Vadil mi vypravěč. Když jsem se už skoro začetla, tak děj byl rozštípnut například vložkou o dané osobě nebo daném místě nebo nějaké věci. Vadilo mi skákání z vyprávění v minulém čase do přítomného a zase zpět. Vadily mi několikastránkové vsuvky o minulosti dané osoby na naprosto, pro mě, nevhodném místě. Bylo to tam jakoby vnuceně nacpané. A v konečné fázi mi vadilo, že vypravěč prozrazuje v průběhu co se stane za pár stránek, ale hlavně prozradí, jak to celé dopadne. Tím to vlastně úplně zabil. Ač vlastně ten závěr byl asi to jediné, kdy jsem se začetla, kdy ten příběh měl spád.

02.01.2015 2 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

a to fantasy nečtu. Nevím, z jakého důvodu jsem udělala vyjímku :-) Prvních 150 stránek byl porod, nic jsem nechápala, nerozuměla jsem postavám ani co chtěj a vlastně vůbec o čem to je. Ale na to jsem byla upozorněná, na ten informační maglajs. Pak jak když mávne kouzelným proutkem, všechno dostalo souvislost a pak jsem nemohla nic, než číst. Mám za sebou už celou sérii, a pane Eriksone, klobouk dolů...

15.12.2014 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Předvídatelné, žádný zvrat, zdlouhavé...na knížkách je krásný to, že probouzejí fantazii. V hlavě se v podstatě odehrává film. Tady chybělo tolik skutečnosti, že bylo těžký si něco představit a zasadit to do nějakého obrazu. Spoustu situaci naprosto bez smyslu zmíněno, spoustu situaci vynecháno, nepopsano.
Cesta to byla dlouhá, která by se dala rozepsat na ságu, popsana v podstatě na pár stránkách.
Jak někdo může procestovat celou Rus až do Černého moře bez zanesení hlubších informací? Já lovila na internetu, abych dala vyprávění souvislosti. Podle obsáhlosti kapitol to vypadalo, že Dněpr má možná pár kilometrů, jezy jsou splavné mrknutím oka...atd. Národnostní rozdíly v podstatě taky žádné. Mělo to potenciál, avšak nevyužit. Pokud je tohle autorův nejlepší román, myslím, že víc od něho číst nebudu.

16.07.2021 2 z 5

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Je to bichle...a občas se stáva, že u takových bichli je trochu moc omáčky.
Santaram je sympatická postava, ma klady, ma zápory...má svoje problémy a dokáže si je přiznat. Jeho postava se vlastně v průběhu tak nějak vyvíjí....líbí se mi veškerý filozofování nad životem a jak se jim proplétá. Ale jak jsem řekla na začátku, jsou tam jiste pasáže, které jsou prostě dlooouhe.

01.04.2021 4 z 5

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

To samé, co jsem napsala o Nesnesitelné lehkostí bytí, platí i o téhle knize. Co mi na jeho knihách nesedí je, že ať už je příběh jakýkoli, sexualni život protagonistů tam hraje hlavní roli. A hlavně ta situace, že chlap je tam vždycky vykreslen jako největší proutník...

27.12.2018 3 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Začátek mi chvíli trval, než jsem se zacetla, zvláště pak pokud přejdete z pohádkové fantazy,kdy najednou zaznívá slovo jako letka a výbušniny a veškerý ty slova co se hodí sice do války, ale tak druhý světový, ne fantazy bitvy. Rozhodla jsem se to akceptovat a aknize se trochu otevrit a s vice strankama se pribeh nadherne rozvinul.
Pletichy me baví a tady si není člověk jistý nikým. A pokud se mluví o spiknutí,a to pořádným, tak to tak má byt!

14.04.2018 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Bavila mě. Stejně jako jsem shltla první díl,shltla jsem i dvojku. Mám sice problémy s postavami....nepamatuju si je (tim nemyslim samozřejmě ty hlavni)

23.01.2018 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

mě moc neoslovila...možná proto, že jsem ji četla jako povinné čtení na střední...pamatuju si dokonce, že jsem si to vytahla k maturitě a řekla jsem jim, že se mi nelíbila a nebavila mi :-) Je fakt, že komise byla překvapená, páč to všichni považujou za velmi dobré čtení.

01.12.2014 2 z 5

tedy nic moc. Hrozně mi to připomíná knihu Malý velký muž, ale nesahá jí ani po kotníky.

19.11.2014 2 z 5

Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly C. C. Humphreys

Úžasná kniha. Některé pasáže jsem sice musela vynechat, jelikož jsem na násilí poněkud přecitlivělá a mam moc bujnou fantazii :-) Ale na druhou stranu souhlasím s komentem od KLHannah, že ten závěr nebylo potřeba zromantizovávat...

19.11.2014 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Příjemná, poetická. Taková oddechovka....

23.01.2023 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Trochu predvidatelne. Jako by to psal jiny autor. Zadne zvraty, necekane umrti. Krasny idilicky závěr. Prostě to jednoduše plyne až to uspí!

10.05.2018 2 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Trochu jsem se zamotala do spojence a jeho nohsledu. A konec se zozmotal moc rychle a jednoduše. Jinak to splnilo moje očekávání. Nechtěla jsem knihu dokončit,protože jsem věděla ze je to poslední díl,tak jsem ji ukrajovala po kouskach. Ale bohužel vše jednou skončí!

23.01.2018 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Líbila se mi. Není to žádné náročné čtení, ale oddechovka na dobrou noc a dlouhou chvíli. Postavy jsou sympatické a celkové má kniha spád. Dávám 4 hvězdy za ctivost, ale co se fantasy týče, jsou samozřejmě knihy lepší.

10.08.2017 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

normálně bych to označila za brak, ale v porovnání s 50 odstínů je to "výborná kniha"...pro puberťáky. Doporučila mi ji ale 40-letá ženská.Tak si říkam: nečtou to jen děcka, to bude dobrý a milá paní mi ji teda půjčila. Ale... fakt jsem se snažila, chybělo mi dočíst už asi jen 70 stránek. Ale to už by bylo mučení. Jenom jsem na ni pohlédla, jak tam leží na tom nočním stolku a najednou jsem měla spoustu jiných věcí na práci. Zaplať pánbůh, že ji chtěla drahá dáma už vrátit. Páč ty rozhovory, jsem se za ně úplně styděla...to přeslazený cosi, jak si tam všichni vylejvaj srdíčka, že by člověk brečel (nebo zvracel). Ta hluboká láska až za hrob. A to mam opravdu občas náladu na romantiku a to teď nekecam. Takže, doporučeení : puberťáci číst a normální věková kategorie ať se tomu obloukem vyhne.

14.12.2014 1 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Antonia Fraser

běžně naučné knihy nečtu, mám ráda historii, ale v románové podobě, jinak si připadam jak ve škole (prostě učebnice) :-) Tady jsem udělala vyjímku, bylo to v době, kdy se natočilo na toto téma pár filmů a začal v tv běžet seriál. V tu chvíli jsem si řekla, že je třeba načerpat nějaká fakta. A ono ejhle, kniha byla čtivá, zajímavá... tv zpracování se od té doby ke mě nedostalo :-)

01.12.2014 5 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

částečně musím souhlasit s betys9614...hrozně se tam míchá realita s fantasy, občas si člověk říká, že si to autor po sobě asi nepřečet a že nemá moc fantazie, páč jsou tam trochu protichúdná tvrzení. Tohle už ale bylo i v prvním díle. Je fakt, že tohle tomu dost ubýrá, ale jako oddychovka se to číst dá. Každopádně v knihovně už mi leží třetí díl, ale je fakt, že mam na čtení stále lepší knihy, takže se k tomu nějak nehrnu :-)

30.11.2014 2 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Docela zajímavé, byla jsem příjemně překvapená. Obecně je tam ukázán náboženský fanatismus, který sci-fi v dnešní době zas tak není.

30.11.2014 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Ztráta času a škoda peněz. Mam ráda historické romány, ale slaďáky fakt nemusim a tohle je přeslazené na entou. Postavy jsou buď ukázkově čestné nebo jsou naopak vyvrheli pro společnost, žádná střední cesta. Byl to boj dočíst to až do konce, kniha je schovaná někde hluboko v mé knihovně a další díl rozhodně kupovat nebudu.

19.11.2014 odpad!